Молодь

Євро-2023 (U-19). «Синьо-жовті» пробилися до еліт-раунду

Наші юнаки достроково вирішили турнірне завдання, пробившись до наступного етапу відбору Євро-2023.

2022-11-20 17:00

Після перемоги надо Косовом (1:0) свій другий поєдинок у групі 3 підопічні Сергія Нагорняка проводили зі збірною Кіпру в шведському місті Норрчепінг (стадіон «Норрчепінгс Ідроттспаркен»).

Синьо-жовті добре розпочали перший тайм і повели вже на 12-й хвилині. Александрос Каяфас сфолив у власному штрафному, і Іван Варфоломєєв реалізував пенальті. Однак кіпріоти не знітилися і за вісім хвилин відновили рівновагу. Мети досяг удар Андреаса Савви – 1:1.

У другому таймі справу вирішив джокер Сергія Нагорняка – Антон Царенко, який вийшов на заміну на 58-й хвилині. Незабаром півзахисник київського «Динамо» протягом двох хвилин оформив дубль, який і переломив хід зустрічі. Крапку ж у ній на 79-й хвилині поставив Олег Федор – 4:1.

Таким чином, збірна України U-19 набрала шість очок і забезпечила собі місце в еліт-раунді відбору Євро-2023, оскільки нижче другого рядка не фінішує. Залишається відкритим лише питання, з якого місця синьо-жовті туди кваліфікуються. Наступний матч наша команда проведе 23 листопада проти Швеції.

Нагадаємо, дві перші команди кожної з 13-ти груп та найкращий володар третього місця (за результатами матчів із першою та другою командами групи) навесні 2023 року приєднаються в елітному раунді відбору до Португалії. Збірна Мальти здобула пряму перепустку до фінальної стадії на правах господаря турніру. Туди ж потраплять переможці семи груп еліт-раунду. Жеребкування цього етапу турніру відбудеться 8 грудня поточного року.