Моніторинг

Полеміка

На захист Олексія Семененка

Микола НЕСЕНЮК Зізнаюся, що коли минулої п’ятниці у стрічці новин зявилась інформація про те, що футболіст донецького «Шахтаря» на прізвисько «Брандао» (справжнє імя цього громадянина Бразилії звучить як Лемос Да Сілва Еваеверсон) погрожує подати до суду на прес-секретаря ФК «Динамо» (Київ) Олексія Семененка, я сприйняв це за невдалий жарт.

2008-04-01 11:10

Тим більше, що й тема можливого «позову» була майже анекдотичною. Згаданий вище Лемос Да Сілва Еваеверсон, як виявляється, був до глибини душі ображений тим, що журналіст Семененко назвав його «футбольним бандитом».

Чому я вважав цей привід анекдотичним? Тому що особисто був на засіданні прес-клубу, яке проходило у Домі футболу позаминулої середи і на власні вуха чув ці слова Семененка, які той сказав у запалі усної полеміки із колегами. Я навіть не здогадувався, що все сказане на засіданні прес-клубу буде опубліковане. Лише дізнавшись про наміри донецького футболіста, я зумів із певними труднощами знайти розшифровку розмови на прес-клубі на одному із Інтернет-сайтів. Хоча робота у мене така, що усі футбольні новини я відслідковую щодня, інформацію про прес-клуб ще треба було відшукати. А потім читати нескінченний і не дуже цікавий текст, яким зазвичай постає буквальний запис живої розмови. І довго шукати оті два слова, сказані журналістом.

А тепер давайте уявимо собі Лемоса Да Сілву Еваверсона, який цілими днями копирсається в українському сегменті Інтернету і знаходить так глибоко заховані «раритети» у вигляді слів журналіста Семененка. Наскільки мені відомо, футболіст на прізвисько «Брандао» володіє лише елементарними знаннями з російської мови, значну частину яких становлять далеко не парламентські вирази, якими часом спілкуються поміж собою футболісти. За довгі роки кар’єри в Україні цей бразилець не дав жодного інтерв’ю українською чи російською, обмежуючись на публіці короткими словосполученнями на кшталт «добрий день».

Навіть якщо бразильський майстер футбольного м’яча увесь свій вільний час проводить за читанням української футбольної преси, навряд чи він сам докопався до тих глибин Інтернету, де знаходяться слова, які його так образили. А навіть якщо таки добрався, то навряд чи зміг би зрозуміти значення того самого словосполучення «футбольний бандит», яке я вважаю цілком припустимим і виправданим в усній дискусії.

Не треба бути детективом, аби здогадатися, що Лемос Да Сілва Еваеверсон не сам здогадався заявити про образу та суд. Йому порадили це зробити ті, хто шукає приводу аби роздмухати новий скандал у нашому футболі, відвернути загальну увагу від справжніх, а не вигаданих проблем. Про ці проблеми, поміж іншим, говорили і на згаданому вище прес-клубі. І якщо не роздруковувати все підряд, а вибрати головне, то на цьому зібранні футбольних журналістів і фахівців було висловлено чимало цікавих і корисних думок.

Але до таких глибин інтелект тих, хто навчив Лемоса Да Сілву Еваеверсона говорити про образу, не просунувся. Мета була іншою. Хтось дуже хоче аби всі журналісти, які були на прес-клубі вважалися представниками вигаданого «ворожого табору». Не вийде. Тому що на прес-клуб були запрошені і представники популярної програми «Футбольний уік-енд». Але журналіст, який прийшов на прес-клуб від названої телепрограми, участі у дискусії не брав. Слухав, напевно. Щоб потім його керівник проголошував сумнівні сентенції у прямому ефірі, відверто глузуючи над заслуженим журналістом України Олексієм Михайловичем Семененком.

Не справа журналіста сперечатися із колегами. І я б нічого з цього приводу не писав, якби не образа за свого шановного колегу, який раптово потрапив у центр скандалу і змушений був вибачитися перед «ображеним» футболістом. Напевно, становище прес-секретаря футбольного клубу його до цього зобов’язувало. Хоча мені здалося, що на прес-клубі всі, включаючи президента ФФУ Григорія Суркіса, вели розмову не як посадові особи, а як колеги по спільній справі – футболу.

Тож замість того, аби сперечатися, хочу повторити слова Олексія Семененка і ще раз назвати «футбольним бандитом» Лемоса Да Сілву Еваеверсона. Саме так, тому що громадянина на прізвище «Брандао» у природі не існує, і ніякого позову від його імені на адресу журналіста Семененка не могло існувати фізично. Шкода, але мого шановного колегу грубо кажучи «взяли на понт». Аби цього не було, пропоную згаданому Лемосу Да Сілві Еваерсону подати в суд на мене, журналіста Миколу Несенюка. За те, що я повторив «образу» на його адресу.

Тільки не кажіть, панове організатори скандалу, що не помітили цієї статті. Після того, як ви «відкопали» для «Брандао» із глибин Інтернету слова Семененка, мої слова мають у вас просто перед очима стояти. Готуйте позов, якщо вмієте. Або, якщо хоч трохи розумієтесь у правових питаннях, краще одразу принесіть вибачення Олексію Семененку за моральні страждання, яких ви йому завдали. Якщо не вибачитесь, я його навчу писати справжні судові позови. А заодно і тих керівників засобів масової інформації, які створюють подібні скандали.

Рекомендуем к прочтению: ЛУЧЕСКУ ПРОТИВ ВСЕХ