Персони

Інтерв'ю

Шацьких: «Шахтар» не є сильнішим за «Динамо». У киян високі шанси на чемпіонство наступного сезону»

Легендарний нападник «Динамо», а нині головний тренер «Пахтакора» Максим Шацьких прокоментував поразку киян у чемпіонських перегонах.

2024-05-12 17:59


– Які емоції ви, як легенда «Динамо», відчували після матчу киян зі «Шахтарем»?
– Негативні, звичайно. Все-таки шанс був ще зачепитися, але це футбол, нічого не зробиш. За грою, то вона ніби була нічийною – там було кілька моментів, потім там було кілька моментів.

– Як вважаєте, чого «біло-синім» не вистачило цього сезону для того, аби стати чемпіоном?
– На початку втратили багато очок, ще за Луческу. Потім уже більш-менш струсонулися і за Шовковського хороший відрізок видали. Було багато перемог, грали достатньо непогано за якістю гри. Але, знову ж таки, на початку, скажімо так, було багато необов’язкових втрат очок.

– Зараз активно ходить думка, що «Динамо» програло чемпіонство в осінній частині сезону. Погоджуєтесь з нею?
– Так, це те, про що я сказав. У першому колі було багато чого втрачено, а вже потім почали наздоганяти.

– Чи насправді «Шахтар» був сильніший за «Динамо» цього сезону?
– Я би не сказав, що вони були сильнішими за «Динамо». Я бачив ігри «Шахтаря». Так, команда непогана, не сперечаюся. Але, на мою думку, зараз «Шахтар» не є сильнішим за «Динамо».

– Коли Шовковський тільки став головним тренером киян, чи очікували ви, що під його керівництвом команда видасть настільки потужну серію?
– Звичайно, я думав про це, і так воно у підсумку вийшло. Команда якось видихнула. Завжди, коли якісь зміни відбуваються, то це впливає на атмосферу, на якість гри, на все інше. До цього команда була якоюсь скутою, а після зміни тренера почала діяти спокійніше. Я часто спілкуюся з хлопцями, то в них була така важкувата обстановка. Тренування були важкі, сил десь не вистачало. Потім це нормалізувалося.

– Як ви вважаєте, якби Шовковський замінив Луческу на тренерському містку раніше, чи було б у «біло-синіх» більше шансів на чемпіонство?
– Не знаю. Я не люблю слова «якби» та «якщо б». Я думаю, що ніхто вам цього не скаже. Якщо ж вам хтось відповість на це питання, то це буде неправильно. Не знаю, як би було, якби він з початку сезону очолював «Динамо».

– Якщо говорити про сезон «Динамо» в цілому, як ви можете оцінити його за 5-бальною шкалою?
– Напевно, поставлю оцінку 4.

– Як ви вважаєте, чи є у «Динамо» перспективи стати чемпіоном наступного сезону?
– Обов’язково. Шанси є завжди. Ця команда, яка зараз є у розпорядженні Шовковського, – їм це під силу.

– Що для цього потрібно зробити?
– Для цього просто потрібно багато трудитися і виконувати ті вимоги та установки, які на той чи інший матч дає тренерський штаб.

– Які позиції, на вашу думку, «Динамо» потрібно підсилити влітку?
– Якщо подивитися, то, в принципі, на кожній позиції у них по 2 гравці є. Хоча, от я люблю, коли в мене крайні вінгери швидкі. Можливо, киянам потрібно знайти пару вінгерів. Можливо, нападника ще одного. Також позицію центрального захисника зміцнити. Я не знаю, що там не підході з молодіжної команди, але нові вінгери не завадили б.

– Тобто шанси «Динамо» на чемпіонство наступного сезону ви оцінюєте високо?
– Звичайно.

dynamomania.com