ЄВРО-2024

Угорщина – Швейцарія 1:3. ЄВРО-2024, група A. Звіт

Швейцарці награли на перемогу, безжально покаравши суперника за помилки у захисті.

Олег МОРОЗОВ, «Футбольний клуб»

2024-06-15 18:11

18 років тому збірна Швейцарія вже проводила тут, у Кельні, офіційний поєдинок.  Як і зараз, минулого разу їй протистояли не німці. Так, саме на «Рейн Енергі Стедіум» 26 червня 2006-го у 1/8 фіналу чемпіонату світу «червоно-білі» зазнали поразки в серії післяматчевих пенальті, не зумівши забити жодного м’яча голкіперу збірної України Олександру Шовковському. Наша команда тоді попрямувала до чвертьфіналу, а пригнічені швейцарці повернулися додому.

Нікого із учасників того пам’ятного матчу серед підопічних Мурата Якіна не значиться, а сам тренер закінчив виступи за збірну Швейцарії у 1994-му і відповідно на німецький мундіаль не їздив. Тож навряд номінальних гостей атакували тривожні передчуття. Вони вважалися фаворитами пари і від самого початку гри намагалися цей свій статус виправдати.

Зі свого боку угорці виглядали не дуже впевнено і, здалося, покірно зосередилися на оборонних діях. Швейцарія спробувала намацати больові точки опонента на лівому фланзі, на правому, а потім організували  миттєвий вбивчий випад через центральну зону. Угорські захисники проґавили ривок Квадво Дуа, якого гострою вертикальною передачею забезпечив Мішель Ебішер, і 27-річний форвард впевнено реалізував вихід сам-на-сам. Ще якійсь час VAR-асистентам знадобився, щоб пересвідчитися у відсутності офсайду, проте це жодним чином не зменшило радість футболіста болгарського «Лудогорця», який проводив лише другий матч за збірну Швейцарії і лише перший – у її стартовому складі.

undefined

Незабаром команда Марко Россі ледь не пропустила вдруге, коли одноклубник нашого Іллі Забарного Мілош Керкез невдалим поперечним пасом дозволив Рубену Варгасу вивалитися на побачення з Петером Гулачі. Втім, хавбек «Аугсбурга» двобій досвідченому голкіперу програв.

Щодо швейцарського воротаря Яна Соммера, то він до перерви фактично залишався без роботи. Його реакція могла б знадобитися хіба шо на 40-й хвилині, проте у Віллі Орбана, який відгукнувся на діагональ партнера зі стандарту, удар не вийшов, і м’яч просто зстрибнув в руки чемпіону Італії.

undefined

А ось Швейцарія свій наступний шанс марнувати не стала. Ремо Фройлер на підступах до карного майданчика відпасував на Ебішера, а хавбек «Болоньї», надавши м’ячу ідеальної траєкторії, вразив лівий нижній від Гулачі кут – 2:0!

Друга половина зустрічі вийшла жвавішою. Спочатку кілька можливостей збільшити перевагу мали швейцарці, а потім ініціативу перехопили їх суперники і після низки перспективних атак зрештою скоротили різницю в рахунку. Зіпсувавши шикарний навіс від Ролланда Шаллаї, Барнабаш Варгас вже за кілька хвилин куди відповідальніше поставився до передачі Домініка Собослаї – виграв боротьбу за позицію і з кількох метрів головою спрямував м’яч у сітку.

undefined

По факту інтрига була відроджена, проте півтайму, які залишалися у розпорядженні угорців, промайнули під акомпанемент атак угорців, які обрали сицилійський варіант захисту – тримали м’яч і змушували хлопців Россі відбиватися. Якщо б не Гулачі, який кілька разів рятував свою команду, гра б була закрита раніше, проте на компенсованих хвилинах не допоміг і він. Топ-джокер Брель Емболо скористався подарунком Орбана і, не звертаючи увагу на бандаж, який зісковзнув з травмованого коліна, спокійно перекинув 34-річного голкіпера «Лейпцига».

undefined

Це вже була перемога. Кельн повернув боржок.

Тепер швейцарці у доброму гуморі готуватимуться до зустрічі з шотландцями, тоді як на Угорщину чекає надзвичайно небезпечне випробування господарями ЄВРО. Матчі другого туру в групі А відбудуться 19 червня.

УГОРЩИНА – ШВЕЙЦАРІЯ 1:3
Голи: Варга (66) – Дуа (14), Ебішер (45), Емболо (90+3).
Угорщина: Гулачі, Лан (Болла, 46)г, Орбан, Салаї (Дардаї, 79), А.Надь (Клянгайслер, 67), Шефер, Фіола, Керкез (Адам, 79), Шаллаї, Собослаї, Варга.
Швейцарія: Соммер, Шер, Аканджі, Родрігес, Джака, Фройлер (Сьєрро, 86), Відмер (Стергіу, 68), Ндой (Рідер, 86), Ебішер, Варгас (Емболо, 74), Дуа (Амдуні, 68).
Попередження: Салаї (69), Фіола (88) – Відмер (5), Фройлер (59).