ЄВРО-2024

Португалія – Франція 0:0, пенальті 3:5. ЄВРО-2024, 1/4 фіналу. Звіт

Команда Дідьє Дешама стала другим півфіналістом чемпіонату Європи.

2024-07-06 01:00

В рамках чвертьфінального поєдинку чемпіонату Європи-2024 збірна Франції протистояла Португалії. Дідьє Дешам довірив місце в стартовому Рандалу Коло-Муані. У португальців в старті вийшли досвідчені Кріштіану Роналду та Пепе, не дивлячись на посередній матч проти Словенії.

З перших хвилин гри команди задали високий темп. Франція намагалась володіти ініціативою, а команда Роберто Мартінеса діяла трохи обережніше. Здебільшого гострота обох команд йшла з лівого флангу. У французів активним був Кіліан Мбаппе, якого активно підтримували партнери та намагались створити вільний простір. У португальців головною діючою особою був Рафа Леау, який намагався зламати оборону супротивника завдяки індивідуальній майстерності, але Кунде діяв впевнено.

Наприкінці тайму відбулась доволі неочікувана подія – португальці заробили штрафний удар в непоганій позиції і його пробив Бруну Фернандеш, а не Кріштіану Роналду. Відпочивати команди пішли за рівного рахунку.

На початку другої половини вболівальникам Португалії довелось понервувати. Спочатку Мбаппе обігрався з Канте та пробив в один дотик – Діогу Кошта грамотно обрав позицію та м'яч забрав. Трішки згодом Тео Ернандес зіграв в стінку з партнером та прострілив на дальню стійку – Коло-Муані трохи не встиг, щоб замкнути пас. Команда Роберто Мартінеса стримала тиск та почала створювати свої шанси.

На 63 хвилині Леау викотив в центр з лівого флангу, а Вітінья пробив в один дотик – Меньян грудьми прийняв м'яч, а після впорався й з добиванням Роналду. У наступній атаці Коло Муані увірвався в чужий штрафний та пробивав в дальній кут – Діаш в підкаті перервав удар. Щось схоже на те, що було в фіналі проти Аргентини.

Після цього темп гри дещо знизився, а Португалія відійшла у захист, за що могла поплатитись, коли М'яч відскочив до Камавінга в штрафному і той одразу пробив, але не влучив в дальній кут. Активність Франції суттєво підвищилась з виходом Усмана Дембеле, який намагався зміщатися в центр, але його паси перехоплювали, а небезпечний удар прийшов трохи вище воріт.

До кінця основного часу команди так і не змогли забити, тому гра перейшла в екстратайми. Весь перший додатковий тайм Португалія володіла м'ячем і це конвертувалось в один дійсно небезпечний момент: Бернарду скинув м'яч на Леау в чужому штрафному, а той пробив в один дотик – Упамекано заблокував цю спробу.

В другому екстратаймі натомість активніше були французи, але також можна згадати лише два небезпечних момента. Перший, коли Баркола прорвався крізь двох захисників та пробив з лівої з гострого кута, але м'яч звалився з ноги та пішов вище воріт. Другий, на останній хвилині – Бернарду Сілва покотив на Мендеша, а той пробив з 17 метрів, але Меньян хоч й трошки невпевнено, однак м'яч забрав.

Після цього настав час серії пенальті. І там Діогу Кошта, герой дуелі зі Словенією у 1/8 фіналу, не зміг врятувати жодного разу. А ось його партнер Жоау Фелікс підвів – влучив у штангу. 5:3, і Франція зіграє у півфіналі з Іспанією.

ПОРТУГАЛІЯ – ФРАНЦІЯ – 0:0, по пенальті 3:5
Португалія: Діогу Кошта, Канселу (Семеду, 74), Пепе, Рубен Діаш, Нуну Мендеш, Вітінья (Матеуш Нунєс, 119), Пальїнья (Рубен Невеш, 90+2), Бруну Фернандеш (Консейсао, 74), Бернарду Сілва, Кріштіану Роналду, Леау (Жоау Фелікс, 106).
Франція: Меньян, Кунде, Упамекано, Саліба, Тео Ернандес, Канте, Чуамені (Фофана, 91), Камавінга, Грізманн (Дембеле, 67), Коло-Муані (Тюрам, 86), Мбаппе (Баркола, 106).
Попередження: Пальїнья (79) – Саліба (84).
Серія пенальті: 0:1 Дембеле, 1:1 Кріштіану Роналду, 2:1 Фофана, 2:2 Бернарду Сілва, 2:3 Кунде, 2:3 Жоау Фелікс (стійка), 2:4 Баркола, 3:4 Нуну Мендеш, 3:5 Тео Ернандес.