ЄВРО-2024

Польські ЗМІ – про матч з Україною: «Це був найкращий матч Польщі з 2022 року»

Польські журналісти задоволені грою та результатом матчу з Україною. Вони називають цей поєдинок найкращим для збірної Польщі з 2022 року, але закликають уболівальників не забувати про те, що Україна грала експериментальним складом.

2024-06-08 11:12

Серед цікавих моментів можна відзначити критику Роберта Левандовськи, якого вже починають вважати скоріше тягарем для Польщі, ніж посиленням. Також поляки пишуть про те, що багатьох неприємно здивував той факт, що українські вболівальники були набагато активнішими за польських і часом навіть перекрикували місцевих фанатів, які поводилися пасивно.

PRZEGLAD SPORTOWY

«П'ять висновків після матчу Польща-Україна»,
журналіст сайту Przeglad Sportowy проаналізував гру національної команди і вважає, що це був найкращий матч Польщі після чемпіонату світу в Катарі.

«1. Найкращий матч збірної після чемпіонату світу

З моменту закінчення чемпіонату світу збірна Польщі перемагала в основний час лише у Албанії, Фарерських островів, Латвії, Естонії та Німеччини (і обіграли Уельс по пенальті). Перемога над нашими західними сусідами навіть престижніша, ніж над східними, тому що тоді поляки більше оборонялися. Цього разу їхня перемога над досить сильним суперником виявилася переконливішою. Вони завдали дев'яти ударів у площину, тоді як у суперників було всього три. Однак слід пам'ятати, що Україна грала дуже експериментальним складом. У фінальному матчі плей-оф проти Ісландії у стартовому складі опинилися лише три гравці з одинадцяти, які стартували у матчі проти Польщі.

2. Аркадіуш Мілік виявився найбільш невдачливим гравцем матчу

Нападник «Ювентуса» не викликався на два попередні збори, коли командою керував Міхал Пробеж. Коли його нарешті викликали, щоб поборотися за місце у складі у матчі проти України, оскільки очікувалося, що для одного з нападників не буде місця, він уже на другій хвилині отримав травму.

3. Перемогти можна і без Роберта Левандовськ
и у стартовому складі

Усі знають, як багато Роберт Левандовськи означає для збірної Польщі. Цього разу Міхал Пробеж дав йому відпочити і випустив на поле лише за годину гри за рахунку 3:1. Відсутності Левандовського не було помітно, адже свій снайперський талант несподівано розкрили Себастьян Валукевич та Тарас Романчук, для якого гол у ворота України, де він провів більшу частину життя, напевно, мав особливе значення, гол забив і Зелінський. Це був взагалі не день нападників, на другій хвилині травму отримав Аркадіуш Мілік, особливо не блищав Адам Букса.

Команда провела, напевно, найкращий матч без Левандовськ
и за останні роки. Левандовськи мало що показав за останні півгодини гри. Його вихід навряд чи можна вважати великим посиленням команди.

4. Удача для юного дебютанта у матчі

Травма Аркадіуша Міліка дала шанс дебютувати 19-річному Кацперу Урбанськи. Хоча він грає на іншій позиції, оскільки є півзахисником, Міхал Пробеж вибрав саме його. Гравець «Болоньї», мабуть, не очікував, що вийде на поле на п'ятій хвилині і в такий спосіб дебютує у збірній, але зіграв без жодних комплексів. Швидкий, агресивний, але не вистачало найголовнішого: голів та результативних передач. За годину він міг піти з поля з відчуттям добре виконаної роботи.

5. Українці були голоснішими за поляків

Було відомо, що такий матч приверне на трибуни багато українців. Вперше за довгий час збірна Польщі опинилася у ситуації, коли значна частина глядачів у Варшаві підтримувала своїх суперників.

Офіційно українці отримали 2,5 тисяч квитків, але, звичайно, було відомо, що їх буде більше, бо вони могли купити квитки, які призначені для поляків. І вони часто перекрикували поляків, але їм, як і нашим уболівальникам, не вистачало ентузіазму підтримувати команду протягом усього матчу. Наші гості зі сходу були активними, але не можна сказати, що вони повністю домінували над поляками
».

SPORTOWE FAKTY

«Це виглядало на найвищому рівні». Поляки склали іспит»,
журналіст видання Sportowe Fakty вважає, що збірна Польщі дала уболівальникам привід для оптимізму після перемоги над Україною з рахунком 3:1, а перший тайм був практично ідеальний, якби не травми польських футболістів.

«Перед поїздкою на чемпіонат Європи підопічні Міхала Пробежа порадували вболівальників. У перші 45 хвилин товариського матчу проти України національна команда показала більшу результативність та здобула переконливу перемогу з рахунком 3:1. Збірна Польщі показала клас, хоч і не зіграла з перших хвилин найсильнішим складом.

Для нас це був дуже добрий матч. Особливо гарним був перший тайм, якщо не брати до уваги одну помилку, після якої ми пропустили гол. Ця гра виглядала на найвищому рівні. Інтенсивність нашої команди була дуже високою.

У другому таймі ситуація трохи змінилася, тому що судоми, які спостерігали гравці, також були результатом високої інтенсивності в перші 45 хвилин. Що стосується переваг, то безперечно є поліпшення при стандартних положеннях біля чужих воріт. Особливо після кутових. У першому таймі ми бачили, що українці часто тримали м'яч, але не створювали багато моментів. Це був один із найкращих матчів збірної за час керівництва Пробежа. Незадовго до того, як було оголошено остаточний склад на Євро-2024, багато гравців довели свою спроможність. Серед бомбардирів були Себастьян Валукевич, Петр Зелінський та Тарас Романчук.

Аркадіуш Мілік та вищезгаданий Романчук можуть говорити про своє велике невдачу. Обидва не змогли дограти матч через проблеми зі здоров'ям. Тренер уже підтвердив, що Мілік не поїде на турнір через травму.

Були моменти коли українці грали дуже агресивно, але наші гравці не зламалися. Деколи українці грали жорстко, але жодного злого наміру чи бажання травмувати поляків у них не було. Це більше було схоже на боротьбу за кожен дюйм поля, тому що гравці знали, заради чого грають. На них чекає велика подія, і вони повинні показати себе якнайкраще, щоб у тренера була мотивація взяти їх на Євро.

INTERIA

«Спочатку концерт, потім знервованість. Польща показала два обличчя у матчі проти України»,
журналіст сайту Interia пише про те, що команда Міхала Пробежа провела два різні тайми і змусила тренера задуматися про те, хто має виходити у стартовому складі на Євро-2024.

«Відмінний перший тайм, слабкий другий тайм – так двома словами можна охарактеризувати товариський матч збірної Польщі проти України. Проте чудових 45 хвилин вистачило підопічним Міхала Пробежа на перемогу з рахунком 3:1. Тренер використав багатьох гравців, не обов'язково тих, хто в підсумку гратиме на Євро-2024, і отримав цінну інформацію про їхню форму та придатність для команди. На жаль, були травми, що зіпсували враження від гри. А найбільше засмутився Мілік, який тепер пропустить чемпіонат Європи.

Українцям більше пощастило з жеребкуванням на Євро, тому що вони зіграють із Румунією, Бельгією та Словаччиною. Польща знаходиться в одній групі з Нідерландами, Францією та Австрією. Тож кожен матч може стати вирішальним для нашої збірної. У цьому сенсі було дуже важливо зрозуміти, чи можна розраховувати на умовно запасних гравців. Виявилось, що можна. Вже на 30-й хвилині Польща вигравала 3:0, незважаючи на травму Міліка. Поляки виглядали чудово на тлі українців. Вони були конкретними та ефективними. Проте їм не вдалося уникнути помилок у обороні. Одну з них, на 42-й хвилині, використав Артем Довбик. Команди пішли на перерву із рахунком 3:1.

Після зміни сторін поляки вгамувалися, а гості почали перехоплювати ініціативу. Кілька разів на початку другого тайму вони загрожували Скорупському та його колегам із оборони, які мали багато роботи. Українці постаралися забити гол, який би дав їм реальний шанс не програти цей матч. Вони знову і знову йшли в атаку і навіть створювали моменти, але їм не вистачало гарного фінального удару. Поляки не стали форсувати темп, явно зберігаючи сили та орієнтуючись на результат.

Зрештою, в результаті нічого не змінилося. Поляки виграли з рахунком 3:1 і з гарним настроєм готуватимуться до спарингу з Туреччиною у понеділок, а зрештою – до Євро у Німеччині