Турніри

ЄВРО-2024

Україна – Італія: огляд італійських ЗМІ

Італійські журналісти перед матчем були обережні у прогнозах, оскільки пам'ятали про невдалі відбіркові турніри та матчі, які Італія мала вигравати, але дивним чином програвала навіть тоді, коли була явним фаворитом. Ці побоювання виправдалися.

Антон ПРОКОПОВ

2023-11-21 09:40

Місцеві ЗМІ пишуть про те, що Італія грала дуже добре хвилин 70-75, але потім почала переживати за результат і почала відходити в оборону, за що мало не поплатилася. Рішення Хесуса Хіля Мансано вони назвали дивним, тому що зазвичай у таких матчах рефері намагаються перестрахуватися та подивитися VAR, щоб уникнути потім критики. Також вони визнають, що українці мають привід для критики арбітра.

TUTTOSPORT

«Місія виконана, ми їдемо на ЄВРО»,
саме так назвав огляд матчу журналіст сайту Tuttosport. Він похвалив команду Спаллетті за гарну гру та назвав кінець матчу «маленькими недоліками». Журналіст визнає, що Крістанте зачепив Мудрика і контакт був, але він був мінімальним, а українець міг «змалювати» порушення, щоб справити враження на арбітра. Цікаво також, що журналіст Tuttusport стверджує, що перевірка на VAR була і вона підтвердила думку Мансано про те, що цього контакту було недостатньо для пенальті.

«Італія забезпечила собі путівку на ЄВРО-2024 завдяки нульовій нічиїй з Україною у Леверкузені. Таким чином, команді Спаллетті не доведеться грати у плей-оф, натомість настане черга команди Реброва. Адзуррі були головними героями гарної гри, навіть незважаючи на деякі недоліки, особливо у заключній стадії матчу.

Зокрема, епізод у компенсований час викликав низку суперечок з боку українських гравців та лави запасних, змусивши всю Італію завмерти у страху. Небезпечна передача потрапляє до штрафного праворуч, а Крістанте, який замінив Жоржіньо, потрапляє ногою по Мудрику, намагаючись випередити його. Зважаючи на все, контакт був, хай і мінімальний, навіть незважаючи на те, що українець упав надто ефектно. У будь-якому разі після перевірки VAR рефері Хіль Мансано отримав від відеоасистентів підтвердження, що потрібно продовжувати матч, який завершився з остаточним результатом 0:0
».

LA STAMPA

«Маючи безліч моментів, Італія ризикувала не потрапити на ЄВРО»,
журналіст видання La Stampa здивований тим, що команда Спаллетті не змогла забити жодного гола за весь матч, а наприкінці гри припустилася помилки, яка могла б стати фатальною, якби арбітр ризикнув призначити пенальті у компенсований час.

«Емоційний матч у Леверкузені закінчується з рахунком 0:0. На 92-й хвилині Мудрик падає у штрафному майданчику Італії під час контакту з Крістанте, рефері вирішив не звертати уваги на цей епізод, незважаючи на гнівну реакцію українців.

Італія під керівництвом Лучано Спаллетті кваліфікується на чемпіонат Європи у Німеччині. Нічиєї 0:0 проти України в Леверкузені вистачило «Адзуррі» для другого місця у групі після Англії. Результат, який дає змогу набрати 14 очок, як і Україна, але просунутися вперед завдяки успіху першого матчу. Тяжкий результат, який не повною мірою відображає гру Італії, яка намагалася грати добре і яка з успіхом могла б виграти матч. На жаль, але в підсумку Італія згадуватиме, як зітхнула з полегшенням на 92-й хвилині, коли Мансано не наважився поставити пенальті і навіть не став дивитися відеоповтор.

Мудрик падає у штрафному майданчику через контакт з Крістанте, але рефері Хіль Мансано дозволяє продовжити гру, без втручання ВАР. Арбітр ухвалив рішення, після якого «Адзуррі» зітхають із полегшенням і готуються до поїздки на чемпіонат Європи
».

LA REPUBBLICA

«Болісна нічия з Україною»,
журналіст сайту La Repubblica пише про те, що Італія більшу частину матчу провела на високому рівні, але все могла зіпсувати помилка в компенсований час, коли арбітр мав підстави призначити пенальті у ворота італійців.

«Національна збірна, чемпіон Європи, пройшла кваліфікацію на чемпіонат Європи: турнір відбудеться у Німеччині у червні наступного року. На перший погляд подія є абсолютно логічною. Але всі пам'ятають ті страшні емоції, коли Італія не змогла потрапити на чемпіонати світу. Тому можна зрозуміти гравців та тренерський штаб, які побігли після фінального свистка святкувати нічию з уболівальниками. Попередні невдачі роблять це святкування «законним» і зрозумілим, у тому числі й тому, що досягнення мети відбулося завдяки нічиїй 0:0 з Україною, яка завершила груповий етап із тією ж кількістю очок, що й Італія (14 після 8 турів). Вереснева перемога 2:1 на Сан-Сіро відіграла вирішальну роль, але цього разу все могло закінчитися набагато гірше. Італія знову страждала наприкінці матчу, що виглядало безглуздо порівняно з тим, що вона буквально домінувала більшу частину гри.

Те, що сталося на останніх хвилинах, коли Мудрик упав у чужому штрафному майданчику після контакту із захисником – змусило всю Італію схопитися за серця та рвати волосся на голові. Здавалося, що Мансано призначить пенальті, але він навіть не став дивитися відеоповтор. Дивне рішення, яке допомогло Італії зітхнути спокійно та потрапити на ЄВРО. Українці, ймовірно, ще довго дивуватимуться такому рішенню арбітра, але попереду в них є ще одна можливість потрапити на ЄВРО
».


footboom1.com