ЄВРО-2024

ЄВРО-2024, 2-й тур. Головні інтриги матчів четверга

Словенці зіграють із географічними сусідами із Сербії, потім данці спробують дати бій англійцям, а завершиться ігровий день матчем важковаговиків між збірними Іспанії та Італії.

«Футбольний клуб»

2024-06-20 13:17

Указаний київський час початку матчів.

16:00: СЛОВЕНІЯ – СЕРБІЯ (ГРУПА C, МЮНХЕН)

Настрій словенців піднявся після бойової нічиєї з Данією (1:1) у першому турі. Воротар словенців Ян Облак пишається характером своєї команди. «У перерві в роздягальні ми сказали собі: «Це всього лише гра. На чемпіонаті Європи, але все одно гра». Ми почали другий тайм із наміром забити, і нам це вдалося», – сказав Облак. У другому турі словенці можуть здобути першу перемогу на ЄВРО. У чотирьох матчах у фінальних стадіях на їхньому рахунку три нічиїх і поразка.

Серби в першому матчі мінімально програли фаворитам групи англійцям, але показали якісну гру і неабияк помотали суперників у другому таймі. «Ми здорово трималися як команда і показали, що можемо з ними битися, – розповів півзахисник збірної Сербії Саша Лукич. – Ми повинні грати за цим принципом. Якщо зможемо зіграти так у двох наступних матчах, то будемо собою пишатися і зможемо на що-небудь розраховувати».

Факт: Словенія вела 3:0 у матчі з Югославією на ЄВРО-2000, але потім пропустила три м'ячі й задовольнилася нічиєю 3:3. Нинішній тренер сербів Драган Стойкович у тому матчі вийшов у перерві на заміну.

19:00: ДАНІЯ – АНГЛІЯ (ГРУПА C, ФРАНКФУРТ)

Перший матч проти словенців склався для данців не найкращим чином. Крістіан Еріксен вивів збірну Данії вперед на 17-й хвилині, але словенці відігралися і здобули нічию. Проте данці не виглядали засмученими після матчу і навряд чи стануть боятися англійців, тим паче якщо їхні вболівальники у Франкфурті будуть настільки ж голосистими, як у Штутгарті. «Ми відчували підтримку протягом усього матчу, особливо спочатку, – зазначив нападник Расмус Хейлунн. – Це здорово нам допомогло, ми буквально літали по полю».

Англійці мають з обережністю підходити до цієї гри - данці неабияк попсували родоначальникам футболу нерви в півфіналі ЄВРО-2020. Переможець того матчу визначився лише в додатковий час, а вирішальний гол забив Гаррі Кейн, який вчасно встиг до м'яча після відбитого пенальті. «Нам потрібно розвивати свій успіх, - сказав півзахисник збірної Англії Трент Александер-Арнолд. – Знаємо, що необхідно додавати».

Факт: Данці виграли лише чотири з 22 офіційних матчів проти Англії, в активі якої 13 перемог над данцями.

22:00: ІСПАНІЯ – ІТАЛІЯ (ГРУПА B, ГЕЛЬЗЕНКІРХЕН)

Іспанська газета Marca захоплювалася грою національної збірної після розгрому хорватів (3:0) у першому турі. У статті під назвою «La Nueva Espana» («Нова Іспанія») звеличували достоїнства команди Луїса де ла Фуенте, яка має вигляд анітрохи не гірший за ту Іспанію, що сяяла на великих турнірах у минулому. «Ми з журналістами та вболівальниками відчуваємо гордість і відчуваємо, що у нас великі амбіції, – сказав воротар збірної Іспанії Унай Сімон. – Ми всі з оптимізмом дивимося в майбутнє. Кожен гравець, який перебуває тут, хоче дійти до фіналу і виграти трофей».

Італійці проявили характер і волю до перемоги після пропущеного гола від Албанії на 23-й секунді матчу. У півфіналі ЄВРО-2020 «адзуррі» обіграли іспанців по пенальті, але півзахисник збірної Італії Давіде Фраттезі розуміє, що той матч не матиме нічого спільного з новим випробуванням, що чекає на його команду в Гельзенкірхені. «Зараз іспанці перевершують нас з точки зору класу своїх гравців, – зазначив він. – Ми повинні показати свій фірмовий бійцівський дух, згуртуватися і битися як одне ціле».

Факт: Якщо не брати до уваги серію пенальті, Італія програла лише один із 10 матчів проти Іспанії на ЄВРО і чемпіонатах світу (В4 Н5); єдина поразка припала на фінал ЄВРО-2012 (0:4).