Турніри

ЄВРО-2024

Німеччина – Україна – 0:0. Післямова у подіях і цифрах

Зігравши у понеділок внічию (0:0) з національною командою Німеччини, збірна України у 89-й раз у своїй історії завершила поєдинок мировою в 310 проведених зустрічах (на тлі 140 перемог і 81 поразки, м’ячі 431 – 313).

Матвій КИСЛЮК, «Футбольний клуб»

2024-06-04 13:12

40 з цих мирних угод було зафіксовано на виїзді, 36 – у товариських матчах, і уп’яте таким чином синьо-жовті розійшлися з бундестім, у якої досі не виграли жодної з десяти суперечок.

Рахунок. Наша команда у 31-й раз зіграла суху нічию (0:0). Такий підсумок є третім за популярністю у поєдинках за участю української збірної. Найчастіше зустрічаються лише результати 1:1 (42 рази) та 1:0 (40).

А взагалі в історичних аналах синьо-жовтих значиться 28 варіацій рахунку: від перемог 9:0 і 8:0 (обидві над Сан-Марино) до поразки 1:7 (від Франції). При цьому у 87 матчах українці не змогли розпечатати ворота суперників, а в 125 не пропускали голів.

Матчі. Андрій Ярмоленко, вийшовши у зустрічі з німцями на заміну на 64-й хвилині замість Віктора Циганкова, став учасником уже 117-го поєдинку за участю національної команди України. Якщо відкинути на смітник того, хто зараз через суд намагається відновити своє реноме, продовжуючи потурати агресору, то це – рекордний показник.

100 і більше матчів у складі нашої збірної також провели Андрій Шевченко (111), Андрій П'ятов (102) та Руслан Ротань (рівно 100). Неподалік від них зупинилися Олег Гусєв (98) і Олександр Шовковський (92).

А з тих, хто продовжує виступи, слідом за Ярмоленком розташувався Тарас Степаненко – 82 поєдинки. Хороші шанси невдовзі приєднатися до знаних гвардійців мають Микола Матвієнко (64) та Олександр Зінченко (61), які брали участь у спарингу з бундестім.

Капітани. За відсутності у стартовому складі Ярмоленка, партнерів на поле у Нюрнберзі з капітанською пов'язкою уп'яте вивів Степаненко, якого, певно, можна вважати його заступником. Другим віце-капітаном є Зінченко – він шість разів виконував аналогічні функції.

Серед тих, хто зараз перебуває в обоймі головної команди країни, двічі ручкався з візаві перед міжнародними матчами Сергій Сидорчук та одного разу – Микола Матвієнко. А в цілому почесну місію бути ватажком колективу партнери і тренери доручали 32 футболістам.

За кількістю капітанськимх матчів поза конкуренцією, зрозуміло, Андрій Шевченко – 58. Слідом за ним – Олег Лужний (39). А далі – Андрій Ярмоленко (26), Руслан Ротань і Андрій П'ятов (по 24).

Воротарі. Анатолій Трубін у 11-те зіграв за збірну України і за цим показником наздогнав Андрія Луніна. При цьому у Трубіна 13 пропущених м'ячів, а у Луніна лише 8 (у обох по п'ять сухих матчів).

Третій з чинних голкіперів національної команди, Георгій Бущан, має такі показники: 17 матчів (тільки три сухі), 27 пропущених голів. Найбільше зашкодив динамівцю дебютний товариський матч з французами у Сен-Дені у жовтні 2020 року, коли йому аж сім разів довелося виймати м'яч із сітки.

Загалом на останньому рубежі синьо-жовтих було задіяно 29 футболістів. Пока конкуренцією тут аксакали воротарського мистецтва Олександр Шовковський та Андрій П'ятов. Показники першого з них – 92 матчі (46 сухих), 76 пропущених м'ячів, другого відповідно – 102 (47) та 83.

Тренер.
 Для Сергія Реброва матч з Німеччиною став 11-м біля керма збірної України (6 перемог, 4 нічиї, 1 поразка, м’ячі 18 – 11). Дев’ять з них були офіційними у рамках кваліфікації Евро-2024 і тільки два товариські. Причому обидва з бундестім, обидва на виїзді (у Бремені і Нюрнбергу), обидва закінчилися внічию (3:3 та 0:0).

Зрозуміло, щоб тягатися за кількістю проведених поєдинків з Олегом Блохіним (64) або Андрієм Шевченком (51), час Реброва ще не прийшов. Однак вісьмох з 17 колишніх наставників національної команди, переважно тимчасових, він за цим показником уже обійшов. На черзі – Олександр Петраков (15), Валерій Лобановський (18) та Леонід Буряк (19).

Арбітр.
 39-річний австрійський рефері Вальтер Альтман з тірольського містечка Вергль уперше обслуговував матч за участю збірної України. Та й взагалі для нього це був лише третій міжнародний поєдинок.

Загалом представники футбольної Феміди з цієї країни 12 разів призначалися на поєдинки нашої команди, чотири рази з них – Харальд Лехнер.

А найчастіше синьо-жовті перетиналися із суддями з Німеччини (19 разів) та Іспанії (18). По 12 зустрічей, крім австрійців, провели також арбітри з Англії, Франції, Нідерландів, Польщі та Словаччини.

footclub.com.ua