Турніри

ЄВРО-2024

Миколенко: «Важливо зробити висновки після матчу у Варшаві»

Захисник збірної України Віталій Миколенко в ефірі Youtube-каналу «ВЗБІРНА» підбив підсумки спарингу з Польщею (1:3) та розповів про  підготовку команди до ЄВРО-2024.

2024-06-09 13:34

– У матчі з Польщею ти вперше зіграв після відновлення. Як себе почував?
– Почувався я непогано, але є інші деякі проблеми, не пов’язані з моєю травмою, і був невеликий дискомфорт. Тож до цієї гри я був готовий не на 100 відсотків.

– Ця ігрова практика допоможе тобі в подальшому відновленні?
– Звичайно. Згідно з планом тренерського штабу, я мав отримати в цьому матчі деякий ігровий час. Провів на полі 45 хвилин, це достатньо. Я міг зіграти більше, але проблеми мені трохи завадили. Утім, я радий і тому, що зіграв 45 хвилин – це дуже важливо для моєї фізичної підготовки перед Євро. Я щасливий, що повернувся в поле.

– У першому таймі склад оборонної лінії збірної України був досить експериментальним. Можливо, це і стало причиною того, що поляки за півгодини забили нам три голи?
– Пропускає вся команда, а не тільки захисники. Тим більше, два м’ячі ми пропустили зі стандартів. Усі в чомусь не дограли, я не можу виділити когось одного, хто не дограв. Усі не дограли, тому пропустили три м’ячі.

– Можна сказати, що цей матч став для вас холодним душем?
– Так. Два голи зі стандартів – це дуже велика проблема. Але я впевнений, що ми розберемо ці помилки і більше не будемо їх повторювати.

Ще один гол у наші ворота був із подачі. Цей м’яч теж був важким для голкіпера. Повторюся, ми розберемо наші помилки, продовжимо йти далі й готуватися до товариського матчу з Молдовою.

– Прийшовши до тями після трьох пропущених голів, ви налагодили гру, почали організовувати атаки, створювати моменти, забили один м’яч.
– Гра нам давалася і до пропущених м’ячів. Коли Малиновський віддав передачу Зубкову, був дуже хороший момент, але ми його не реалізували. Були в нас і інші хороші моменти. Але є такі матчі, коли ти не забиваєш, а тобі – забивають. Це був якраз такий матч. Думаю, це дуже великий урок для нас перед Євро. Важливо зробити висновки після цього матчу і йти далі.

– Позитив матчу з Польщею – гол Довбика?
– Так, я дуже радий, що Артем забив цей м’яч. Можна сказати, що він почав забивати з першого ж матчу, адже з Німеччиною він вийшов на заміну. Для всіх наших нападників важливо забивати м’ячі. У будь-якій ситуації – не має значення, який рахунок на табло. Я вітаю Артема з цим голом!

– Чи позначилося на ваших діях те, що ви зараз граєте під навантаженнями? Після того ж матчу з Німеччиною минуло не так уже й багато часу...
– Після матчу з Німеччиною минуло багато днів – з Польщею ми грали через три дні на четвертий. До того ж, у тих, хто не грав із Німеччиною, було гарне тренування. Не скажу, що ми були під навантаженням: зараз тренерський штаб намагається зробити так, щоб усі ми були в однаковій фізичній готовності перед Євро. Думаю, що ми рухаємося в правильному напрямку.

dynamo.kiev.ua