Єврo-2012

Міста

Євро-2012: увага до приймаючих міст

ФФУ У понеділок, 21 квітня, у Львові розпочалася дводенна робоча зустріч мерів приймаючих міст Євро-2012. Із вітальним словом до учасників зібрання, метою якого є підписання декларації про створення Ради міст України та Польщі, звернувся президент Федерації футболу України Григорій Суркіс...

ffu.org.ua

2008-04-21 17:00

«Вельмишановні панове! Насамперед, я хочу звернути вашу увагу на самобутність території, де відбувається підписання декларації про створення Ради міст України та Польщі, які приймають Євро-2012. Репутація цього краю має глибокі символічні корені, які й надають сьогоднішній церемонії особливого значення.

 

Адже саме звідси бере свій початок офіційна історія українського футболу, яка закарбувалася у пам’яті літописців першим міжміським матчем між командами Львова і Кракова. Це було у далекому 1894 році.

 

Друга вікопомна для футбольної громадськості дата випала на долю Галицької столиці вже у нинішньому столітті. 21 вересня 2003 року Виконком Федерації футболу України та Рада Польської футбольної асоціації прийняли історичне рішення щодо спільної участі у тендері УЄФА на право проведення фінальної частини Євро-2012. Натомість, у квітні минулого року в Кардіффі ми здобули і спільну на двох перемогу.

 

Таким чином українсько-польський футбольний тандем можна вважати традиційним прагненням двох сусідів до взаємовигідного партнерства. Враховуючи ці обставини, ми просто зобов’язані скористатися унікальним шансом Євро-2012 як надійним інструментом обопільного примноження національного багатства своїх країн.

 

Однак, треба зважати на те, що УЄФА буде дуже суворим суддею щодо виконання приймаючими територіями його вимог і стандартів. Я не виключаю навіть того, що кожен із дванадцяти населених пунктів, які претендують на право стати господарем хоча б одного матчу фінального турніру, змушені будуть довести свою спроможність у серйозній конкурентній боротьбі. Причому це стосується в рівній мірі й тих, хто на сьогодні вважаються ? основними, й тих, хто знаходиться у списку резервних міст.

 

Як член Виконкому УЄФА я обіцяю вам докласти усіх зусиль, аби переконати своїх колег у доцільності зупинитися на схемі: «6+6», або, принаймні «5+5» з кожної сторони. Але для цього у мене в руках повинні бути незаперечні аргументи, що саме такий підхід має право на життя. Дайте мені їх! Адже УЄФА позбавлений сентиментів у цьому питанні. Його розрахунок надзвичайно простий і прагматичний. Європейська спілка не бачить сенсу нести додаткові фінансові витрати на організацію і менеджмент там, де апріорі не матиме зиску.

 

Тому кожне приймаюче місто розглядається УЄФА лише як кандидат на цей високий статус. Я наголошую на цьому для того, аби серед вас не гуляла хибна думка, що, мовляв, хтось має якісь індульгенції за особливі заслуги, незалежно від реального стану справ з підготовки на своїх територіях. Критерії для всіх претендентів абсолютно однакові і прозорі. Тепер перспектива опинитися у виграші, чи програти золоту акцію, повною мірою залежить від вас самих.

 

Адже умови цього конкурсу формувалися за безпосередньої участі приймаючих міст ще на етапі підписання ними гарантій про проведення. Тому для вас не повинно бути новиною, що 5 травня витікає строк, коли національні футбольні федерації зобов’язані подати до УЄФА генеральний план, в якому мають бути визначені конкретні об’єкти, з конкретними джерелами їх фінансування, графіками введення в експлуатацію та відповідальними за них людьми.

 

Наступна «контрольна робота» для приймаючих територій припадає на 27 червня, коли минає шестимісячний термін, фактично подарований Мішелем Платіні, на «підтягування хвостів». Засідання «екзаменаційної комісії» Виконкому, яке відбудеться 28 червня, винесе остаточний вердикт стосовно дієздатності кожного претендента виконати поставлені завдання. Отже, усі ви зорієнтовані у часових межах своїх можливостей і кожен з вас свідомо тягнув свій щасливий квиток.

 

Останнє засідання Стратегічної ради УЄФА, яке відбулося у Ньоні кілька днів тому, засвідчило послідовність намірів європейської футбольної спілки всіляко сприяти Україні та Польщі у вирішенні комплексу питань з підготовки до проведення турніру. З цією метою УЄФА планує створити у своїй структурі центральний орган управління, який буде раціонально використовувати досвід підготовки і проведення попередніх чемпіонатів. Активне обговорення і реалізація цих пропозицій розпочнеться відразу після завершення Євро-2008 у Швейцарії та Австрії.

 

У новій організаційній системі координат приймаючим територіям буде відведено одне з чільних місць. Адже гарантією успіху якісної підготовки регіональної інфраструктури на високому європейському рівні може бути лише злагоджена співпраця національної федерації, органів державної влади і місцевого самоврядування.

 

Я сподіваюсь, що новоутворена Рада міст України та Польщі, які приймають чемпіонат Європи, стане додатковим важелем впливу на прискорення реалізації та чітку координацію місцевих ініціатив у рамках проекту Євро-2012.

 

Бажаю усім вам успіху!»

www.ffu.org.ua