Єврo-2012

Міста

Львов - жемчужина Европы

Жемчужина Европы – так называют величественный Город Льва, расположенное за 80 километров от границы с Польшей, не только его жители, но и большинство гостей галичской столицы. Центральная, историческая, часть Львова – настоящий музей под открытым небом – занесенная к Списку мирового наследства ЮНЕСКО. В традициях и архитектуре города гармонично соединились давность и современность, готика и барокко, ренессанс и романский стиль, здесь застыли больше двух тысяч творений мастеров из всей Европы.

ffu.org.ua

2007-04-14 13:00

750 років історії Перша документальна згадка про Львів датується 1256 роком. Заснував місто галицько-волинський князь Данило Романович, нарікши на честь свого сина Лева. Однак археологічні дослідження свідчать, що поселення на місці сучасного Львова існувало ще в XII ст., принаймні за 100 років до літописної дати. Утім, 30 вересня – 1 жовтня Львів, який нині налічує понад 850 тисяч жителів, святкував своє 750-річчя.

Резиденція Хмельницького і Папи Екскурсію містом можна розпочинати прямо з… вокзалу, який у березні відзначив своє 103-ліття. В напрямку центру здіймається костел Ельжбети, збудований у стилі «псевдоготики». Далі височіє собор Святого Юра. Колись він служив однією з фортець, охоронявши місто від нападів польських військ. Пізніше тут розташовувався табір Богдана Хмельницького, де гетьман приймав послів з пропозиціями миру. В 2001 році в палатах Святого Юра зупинявся Іван Павло II.

Святині для всіх Не оминіть і Костел Марії Сніжної, найдавніше міське католицьке святилище, засноване німецькими колоністами ще у XІV ст. Не менше вражають монастирський комплекс Св. Онуфрія, церква Св. Миколая, П’ятницька церква, храм Івана Хрестителя, найбільша у Львові святиня – єзуїтський костел Св. Петра і Павла, який вміщує п’ять тисяч людей (нині там сховище Наукової бібліотеки ім. Стефаника). Легендарний ансамбль Успенської церкви, який створювався протягом 1572–29 років, є чудовим зразком архітектури Відродження.

З висоти пташиного польоту Серце Львова – площа Ринок. Кожна із 45 її будівель, серед яких знайдемо численні музеї, є безцінною пам’яткою архітектури XIV-XVII століть і має свою власну історію. Окраса майдану – чотири старовинні фонтани, прикрашені скульптурами Нептуна, Адоніса, Діани та Амфітрити. У центрі здіймається ратуша, з оглядового майданчика якої можна побачити місто з висоти пташиного польоту. Варто зійти на гору Високий замок, звідкіля також відкривається захоплююча панорама. Тут збереглися руїни старої фортеці, збудованої в XIII столітті Данилом Галицьким.

Колекція зброї Надзвичайно популярний серед туристів і Міський арсенал, зведений у 1430 році. Широкі стіни, рештки валу, вузькі бійниці видають призначення будівлі. В її підвалах у 1768 році сиділо кілька сотень ув’язнених – учасників повстання під проводом Максима Залізняка та Івана Гонти. Зараз у ньому експонується єдина в Україні колекція старовинної холодної та вогнепальної зброї.

Екскурсії кладовищем Можливо, хтось вважатиме дивним місцем для прогулянок кладовище, але багато львівян люблять проводить вільний час на території Личаківського історико-меморіального музею-заповіднику. Тут майже 3,5 тисяч пам’ятників, поховано багато видатних особистостей – і поляків, і українців, зокрема, Іван Франко, Соломія Крушельницька, Маркіян Шашкевич, Іван Крип’якевич та інші.

Привабливі околиці Відвідувачів, безумовно, зацікавлять і численні міські музеї, галереї, театри, мальовничі парки. Багаті на визначні пам’ятки й околиці Львова. Варто відвідати Жовкву – древнє українське містечко, історичний центр якого належить до числа небагатьох прикладів забудови за принципом «ідеального міста» епохи Відродження; греко-католицький Крехівський монастир; музей-заповідник «Олеський замок»; Тустань – середньовічну наскальну фортифікацію часів Київської Русі й Замок в Підгірцях, який свого часу називали маленьким польським Версалем.

«Карпати» та «Львів» На професіональному футбольному рівні честь Львівщини захищають лише два клуби: у вищій лізі – «Карпати» та в першій – ФК «Львів».

ffu.org.ua