Єврo-2012

Міста

Аеропорт «Львів» розправляє крила

Mintrans.gov.ua Вчора, 9 квітня, Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський, заступник Міністра – голова Державіаадміністрації Олександр Давидов та гендиректор Укреароруху Юрій Чередниченко взяли участь в урочистій церемонії, присвяченій початку реконструкції злітно-посадкової смуги у Міжнародному аеропорту «Львів».

mintrans.gov.ua

2009-04-10 05:55

Перед прильотом Міністра транспорту та зв’язку відбулась процедура освячення місця реконструкції злітно-посадкової смуги.

В аеропорту Львова делегацію Мінтрансзвязку зустріли Генеральний директор ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» Олександр Загрева, генеральний директор ТОВ «ПБП «Азовінтекс» Олександр Тарута, директор львівської філії ТОВ ПБП «Азовінтекс» Ігор Семенов, директор львівського офісу ПІІ «Тебодін Україна» Олег Петровський, представники міської та обласної влади та Інституту «Украеропроект».

Учасники заходу заклали капсулу, яка символізує початок реконструкції злітно-посадкової смуги в аеропорту «Львів», оглянули територію аеропорту та відповіли на запитання журналістів.

«Сьогодні ми є свідками урочистої події, яка дійсно покладе початок успішному розвитку Львівського аеропорту», – зазначив Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський.

 Ще рік тому реконструкцію аеродрому Львівського аеропорту ускладнювало чимало факторів. «Рік тому я приїжджав до Львова: тоді це був суто регіональний аеропорт. Нині ми закладаємо основу для того, щоб перетворити його на аеропорт дійсно міжнародного рівня», – сказав Йосип Вінський. Серед факторів, які заважали розпочати цей процес раніше – приналежність аеродромного комплексу Міністерству оборони України. Крім того, для подовження злітно-посадкової смуги львівського аеропорту необхідно було вирішити долю земельних ділянок, що знаходяться на території, передбаченій для реконструкції.

Міністерство транспорту та зв’язку України крок за кроком протягом тривалого часу проводило кропітку роботу з метою оптимізувати та прискорити процес оновлення львівського аеропорту.

 Таким чином на сьогоднішній день досягнуто наступних результатів:

 – По-перше: 10 жовтня 2008 року Міська рада міста Львів, відповідно до рішення Господарського суду Львівської області, надала Міжнародному аеропорту «Львів» Свідоцтво на право власності на будівлі та споруди, що знаходяться на території ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» (судовий процес по цьому питанню тривав з 2006 року). Таким чином, аеропорт «Львів» має усі документи на право власності на будівлі та споруди, що знаходяться на його території.

 – По-друге: на початку цього року розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 23.01.09 № 31/0/5-09 у постійне користування ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» було передано земельну ділянку загальною площею 11,8747 га земель запасу Сокільницької сільської ради Пустомитівського району. Це дозволило прискорити початок підготовчих робіт з продовження злітно-посадкової смуги аеродрому на 700 м, що відповідатиме вимогам безпеки Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).

 – По-третє: завдяки тісній та результативній співпраці Мінтрансзв’язку з місцевою владою Львова вже отримано 43 нотаріально засвідчених згод від мешканців с. Сокільники – власників паїв, які потрапляють в зону реконструкції аеродрому, на їх обмін або продаж.

 – По-четверте: враховуючи те, що раніше аеродром Львівського аеропорту був спільного базування та знаходився у сфері управління Міністерства оборони України, необхідно було здійснити ряд заходів для забезпечення його повноцінного розвиту та передачі аеродромного комплексу на баланс Мінтрансзв’язку. Ще на початку літа минулого року Кабінет Міністрів України підписав розпорядження від 18.06.2008 № 889-р «Про передачу державного майна в управління Мінтрансзв’язку». З метою виконати розпорядження Уряду, наказом Мінтрансзв’язку № 1005 від 08.08.2008 було створено комісію з питань передачі майна військового містечка № 58 (смт. Скнилів, Львівська область) від Міністерства оборони в управління Міністерства транспорту та зв’язку на баланс державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів».

До складу комісії входили представники Міністерства транспорту та зв’язку, Державіаадміністрації, державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» та Міністерства оборони.

Результатом роботи цієї комісії стала подія, історична для розвитку львівського аеропорту – 13 березня 2009 року Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський та Міністр оборони України Юрій Єхануров підписали Акт приймання-передачі державного майна від Міністерства оборони України до Міністерства транспорту та зв’язку. Зазначеним актом затверджувалося, що комісія з питань передачі майна військового містечка № 58, розташованого у смт. Скнилів Львівської області, від Міноборони до Мінтрансзв’язку в особі державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» нарешті визначила, що штучна злітно-посадкова смуга площею 110 295 кв. м, руліжні доріжки, місця стоянки, перон, спостережна вишка та інші складові аеродрому переходять на баланс Мінтрансзв’язку.

 Таким чином, завдяки принциповій позиції Йосипа Вінського та наполегливій роботі спеціалістів Мінтрансзв’язку, державне підприємство Міжнародний аеропорт «Львів» нарешті отримало у законну власність аеродром, який раніше належав до сфери управління Міноборони і лише експлуатувався аеропортом. Передача майна від Міністерства оборони України до Міністерства транспорту та зв’язку є вагомим та дійсно необхідним кроком для подальшого нормального розвитку та модернізації аеропорту.

Варто зазначити, що ця подія сприятиме вчасній та ефективній підготовці Львівського аеропорту до проведення фінальної частини Євро-2012 в Україні.

Раніше 28 січня 2009 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядження від № 103-р затвердив проект та титул будови реконструкції аеродрому державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів».

Проект реконструкції було розроблено Українським державним проектно-технологічним науково-дослідним інститутом цивільної авіації «Украеропроект» та рекомендований до затвердження Центральною службою Укрдержбудекспертизи Мінрегіонбуду.

Загальна площа штучного покриття, що підлягає реконструкції становить 376 763 кв. м, у тому числі – 180 154 кв. м штучної злітно-посадкової смуги, 59 610 кв. м руліжних доріжок та 136 999 кв. м перонів.

Загалом на будівництво, відповідно до розпорядження, планується витратити 978, 58 млн. грн.

Орієнтовний термін будівництва: 24 місяці.

Нещодавно Міністерство економіки погодило процедуру закупівлі послуг на реконструкцію аеродрому аеропорту «Львів» у одного учасника. Єдиним виконавцем робіт з реконструкції аеродромної частини ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» є товариство з обмеженою відповідальністю «ПБП «Азовінтекс».

Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 № 107 передбачаються 778,69 млн. грн. на підготовку аеропорту, в тому числі за рахунок коштів державного бюджету – 684,69 млн. грн. на реконструкцію аеродрому, а також будівництво і реконструкцію термінальних комплексів, за рахунок інших джерел – 94 млн. грн. на модернізацію аеропортової інфраструктури.

У 2008 році за рахунок коштів державного бюджету профінансовано заходи на розвиток аеропорту в сумі 5087,8 тис. грн. (39,7% від запланованого обсягу), які повністю освоєно.

На 2009 рік, відповідно до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, передбачається виділення коштів з державного бюджету в обсязі 186,89 млн. грн.

 

Довідка

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт Львів»: сфера управління – Міністерство транспорту та зв’язку України.

Аеродром класу В, штучна злітно-посадкова смуга розміром 2510?45м (змішане покриття: цементобетон, підсилений асфальтобетоном). Аеродром придатний для експлуатації повітряних суден типів Іл-62, Іл-76, Ту-154, В-737, А-320 з обмеженнями та класом нижче без обмежень цілодобово.

В аеропорту відкритий пункт пропуску через державний кордон для міжнародного повітряного сполучення.

Аеровокзал пропускною спроможністю – 200 пас./год.

mintrans.gov.ua