Моніторинг

Аналітика

Виклик здоровому глузду

Щодо чергового рішення КДК ФФУ...

2018-07-27 18:15

Футбол народився із правил. Століттями люди ганяли м’яча, щораз домовляючись перед цим щодо правил. Це був не футбол – це була гра з м’ячем. Футбол розпочався тоді, коли виникли правила, які виконували всі. Розмір поля, розмір воріт, розмір м’яча, кількість гравців у команді, тривалість гри. Лише визнавши ці правила обов’язковими для всіх, люди змогли грати у те, що ми називаємо футболом. Стало можливим проводити матчі між містами, потім між країнами, виникли численні футбольні турніри. До правил гри почали додавати регламент, який регулював проведення тих чи інших змагань.

На цьому стоїть футбол, це зробило його глобальним явищем, яке вище за спорт і часто вище за політику. Перша умова аби футбол був футболом – виконання правил та регламентів. Звісно, що порушення були і будуть. І за ці порушення карають. Теж – у відповідності із правилами та регламентом, де все наперед записане.

У футболі за півтора століття його існування траплялося різне. Але ніхто і ніколи не порушував основу футболу – правила і регламент.

Сьогодні Контрольно-дисциплінарний комітет Федерації футболу України грубо порушив свій же регламент – футболісту «Шахтаря» Ісмаїлі, який був вилучений з поля у матчі за Суперкубок, замість належних трьох матчів дискваліфікації дали два, що у рамках чинного регламенту неможливо. Причому ФФУ навіть не шукала хоч якихось формально-юридичних підстав для порушення регламенту. Просто вирішили, що «Шахтарю» без цього футболіста не можна грати проти «Динамо». Бо глядачам буде нецікаво. Так і записали, не заморочуючись.

А навіщо вигадувати? Можна просто кожне рішення Федерації приймати «в інтересах «Шахтаря» та його уболівальників». Чи уболівальника. Так прямо і писати, аби не витрачати час на пояснення, яких не може бути. Чому за бійку в останньому матчі минулого чемпіонату «Динамо» змусили грати наступний домашній матч без глядачів, а «Шахтар» - ні? Чому гру ФК «Львів» проти «Динамо» перенесли на день раніше? Чому арбітра, який насмілився вилучити з поля гравця «Шахтаря», відсторонили від суддівства у наступних матчах чемпіонату? Чому арбітр у матчі «Десна» - «Шахтар» відмінив чистий м’яч, забитий чернігівцями?

Завдяки рішенню КДК ФФУ щодо Ісмаїлі тепер на всі ці запитання, що виникли лише за кілька перших днів чемпіонату та на багато інших, можна дати пряму відповідь – так потрібно «Шахтарю» та його глядачам.

Ми не знаємо, чому «Шахтар» не може вигравати без такої допомоги. Але можемо передбачити, що надалі в інтересах уболівальників цієї команди почнуть нехтувати не лише регламентом, а й самими правилами гри. Вирішать, наприклад, що усім суперникам «Шахтаря» в інтересах глядачів слід призначати по три одинадцятиметрових. Що суперники «Шахтаря» мають в інтересах глядачів грати удесятьох проти одинадцяти, а, може, й удевятьох. Що матчі за участю «Шахтаря»  в інтересах уболівальників будуть тривати доти, поки «Шахтар» не виграє…

Чим може відповісти «Динамо», у якого теж є глядачі? Наша відповідь буде простою – ми завжди будемо грати за правилами і дотримуватись регламенту, що б там не вигадала ФФУ. Дискваліфікують увесь основний склад – будемо грати резервістами. Вилучатимуть наших гравців із вигаданих причин – будемо грати удесятьох, удевятьох, увісьмох… Не зараховуватимуть забиті динамівцями м’ячі – будемо забивати ще! Що вони ще вигадають в інтересах глядачів, не можемо знати. Знаємо одне – ми завжди будемо боротись за перемогу чесно.

А тим, хто думає, що закон для них не писаний, і що вони можуть робити все, що хочуть, і їм за це нічого не буде, хочемо нагадати, чим в Україні завершується така поведінка. У «Динамо» мільйони уболівальників, яких не обдуриш щоденною брехнею із телеканалів, які мають здоровий глузд і які хочуть жити за правилами. А тих, хто так жити не хоче – навчать. Не сумнівайтеся!            

Прес-служба ФК «Динамо» (Київ)

fcdynamo.kiev.ua