Мониторинг

Аналитика

Пир во время чумы

Субботним вечером футбольная Украина испытала настоящий шок в связи с новой скандальной информацией, касающейся ФФУ/УАФ. Речь – о баснословных зарплатах, которые получают чиновники этой общественной организации. Суммы поражают воображение и наталкивают на определенные мысли...

Василий ЧЕСНОКОВ, «Прессинг»

2019-10-14 12:00

Тему на своей страничке в «Фейсбук» поднял Константин Андриюк. Вспоминая, как ФФУ/УАФ бросила на произвол судьбы арбитра Сергея Беккера, перенесшего инсульт во время служебной командировки в Грецию, журналист пишет, что ситуацию легко можно объяснить, изучив зарплатные ведомости из Дома футбола.  

«Всі кошти цієї контори вочевидь ідуть на ЗП важливим та потрібним людям…

За ці цифри я спокійний, бо маю на руках всі докази. З ІД кодами і рештою реквізитів. І якщо раптом буде потрібно довести, що це не взято з довідника стеля – я готовий!», – уточняет Андриюк (dynamomania.com, 12.10.2019).

Естественно, его пост получил широкий отклик в СМИ и соцсетях. Для всех очевидно: суммы – неадекватные и совершенно не соответствуют ни уровню квалификации, ни КПД, особо приближенных к Павелко функционеров на их рабочих местах.  

Взять, к примеру, высокооплачиваемого сотрудника ФФУ/УАФ – Мирона Маркевича. Ведь все прекрасно помнят дикий прокол возглавляемого им Комитета сборных, стоивший нашей юношеской сборной участия в чемпионате Европы U-17. А буквально на прошлой неделе, выступив по поводу отсутствия представителей «Динамо» в юношеских сборных, Маркевич в очередной раз продемонстрировал полнейшую некомпетентность и элементарное незнание регламента.

Зато он всякий раз ретиво становится на защиту главы ФФУ/УАФ Андрея Павелко, когда того критикуют СМИ, и регулярно льет грязь на киевское «Динамо», которому в Доме футбола давно объявлена негласная война. Очевидно, вот за это бывший тренер и получает свою феерическую зарплату, какую сейчас не станет платить ему ни один клуб.

Аналогично – и с другими избранными топ-менеджерами, для которых в ФФУ/УАФ создан поистине райский уголок благополучия. И это – на фоне запустения и хаоса, к которым они привели украинский футбол за последние годы под руководством А.Павелко.

Ни для кого уже не секрет, что глава ФФУ/УАФ, прикрываясь красивыми лозунгами о развитии футбола, на самом деле использовал свою должность для личного обогащения. А те, кто сидит у него на явно завышенном довольствии, сосредоточены вовсе не на созидательно-организационной деятельности, а на том, чтобы «отбеливать» коррупционера и прикрывать его преступные махинации с искусственной травой и т.д. 

Ситуация – пугающая. Время бить в набат не только журналистам, но и официальным лицам, среди которых несомненно есть такие, кто не боится бросать вызов системе.

В этом контексте актуальным выглядит заявление Исполкома Федерации футбола города Киева, размещенное на официальном сайте организации. 

«Ми заявляємо рішучий протест проти умисних дій керівництва ФФУ/УАФ, спрямованих на штучне створення кризової ситуації у футбольному господарстві столиці.

Заслужений колектив зі славною історією – волюнтаристським рішенням президента ФФУ/УАФ Андрія Павелка упродовж двох років безпідставно позбавлений планового фінансування для розвитку футболу в регіоні.

За цей час тисячі юних футболістів та їх тренери не отримали від ФФУ/УАФ ані екіпірування, ані атрибутики, ані жодного м`яча. Натомість, фінансовий тягар з проведення дорослих та юнацьких чемпіонатів у місті повністю ліг на плечі нашої Федерації і батьків юних гравців. Численні звернення з цього приводу до ФФУ/УАФ, зокрема, до її дисциплінарних органів зухвало ігноруються. Тому ми робимо висновок про сплановану акцію зі знищення ФФК, яку здійснюють А.Павелко і його оточення.

Інакше не можна охарактеризувати ситуацію, коли нашу федерацію систематично викреслюють зі списку на фінансову допомогу, а паралельно підписують відомості на фантастичні зарплати вузькому колу наближених до А.Павелка осіб. Таким чином,

за рахунок коштів, котрі мають бути виділені, насамперед, на проекти дитячо-юнацького та масового футболу столиці, керівництво ФФУ/УАФ утримує свій адміністративний апарат.

Ці дані взяті з відкритих офіційних джерел, а також оприлюднені українськими журналістами з посиланням на відомості ФФУ/УАФ, ПФУ та ДПС України.

Ми тиражуємо цю інформацію, оскільки вважаємо її суспільно важливою і такою, що свідчить про несправедливий розподіл коштів керівництвом громадської спілки ФФУ/УАФ. Адже вона покликана згідно зі статутними вимогами всіляко опікуватися, в першу чергу, розвитком футболу. Натомість, ми спостерігаємо факти використання величезних грошових сум для задоволення непомірних потреб купки окремих функціонерів.

Для прикладу тільки у серпні п.р. перший віце-президент ФФУ/УАФ Вадим Костюченко, особа, обвинувачена правоохоронними органами (справа у суді) у підробленні диплому про освіту, отримує заробітну плату – 372 313,78 грн. Перший віце- президент ФФУ/УАФ Олег Протасов – 219 469,80 грн. Генеральний секретар ФФУ/УАФ Юрій Запісоцький – 309 204,71 грн.

Голова комітету національних збірних Мирон Маркевич – 621 630,00 грн., Співголова комітету професіонального футболу Ігор Бєланов – 124 225,00 грн., Співголова ради стратегічного розвитку

Олег Блохін – 124 225,00 грн. Керівники управління забезпечення діяльності Асоціації Алан Плієв та Дмитро Пелін відповідно 194 702,76 грн. та 162 600,00 грн.

Легіонери ФФУ/УАФ Лучано Лучі та Франческо Баранка відповідно 420 646,30 грн. та 519 885,00 грн.

З «низькооплачуваних», але наближених до керівництва ФФУ/УАФ:

Віце-президент ФФУ/УАФ Тарас Герула – 31 851,88 грн. Заступник керівника патронатної служби Юрій Титаренко – 52 018,33 грн. Радники президента ФФУ/УАФ – Латипов та Краснокутська відповідно 49 690,00 грн. та 55 900,00 грн.

Керівник Департаменту фінансів Євгенія Сагайдак – 48 764,98 грн. щомісячно, головний бухгалтер Вікторія Пантелусь – 56 112,35 грн. Керівник юридичного Департаменту Ігор Грищенко – 55 963,22 грн. Заступник генерального секретаря ФФУ/УАФ Андрій Бондаренко – 30 433,50 грн.

Працівники канцелярії ФФУ/УАФ Вероніка та Вікторія Вовчук мають посадовий оклад у розмірі 39 000,00 грн. (до прикладу – посадовий оклад головного тренера національної жіночої збірноїкоманди Н.Зінченко становить 20 000 грн., а U-19 Паламарчука лише 16 000 грн.).

Таким чином, місячна зарплатна відомість лише 20-ти працівників апарату управління ФФУ/УАФ складає – 3 530 636,61 гривень.

Вказані суми вражають особливо на тлі хронічного безгрошів`я переважної більшості українських професіональних клубів, які періодично припиняють своє існування. Вони шокують і на тлі зубожілого стану дитячих футбольних шкіл в регіонах, де юні футболісти досі не мають належних умов для тренувань та екіпірування, де дитячі тренери отримують копійчану винагороду за свою нелегку працю.

До речі, регіональним осередкам ФФУ/УАФ на їхню діяльність з панського плеча А.Павелка перепадає щомісячно аж 59 000 грн. З яких 9000 повертається зворотно за оренду автомобіля, тобто на розвиток футболу в регіонах (окрім м. Києва та Київської області.) витрачається 1 150 000 грн. щомісяця. Прикро і соромно порівнювати цей бюджет із цифрами у вищеназваному списку людей, які мають особливі заслуги не перед українським футболом, а персонально перед своїм патроном.

Так склалося, що Федерація футболу Києва не належить до кола соратників А.Павелка у скандальних кримінальних справах зі зловживання ним службовим становищем з метою використання бюджетних коштів для особистого збагачення.

Ми також виступили категорично проти того, аби ФФК була перетворена А.Павелком на осередок його політичної партії.

Саме тому ми опинилися нині в ситуації, коли ФФУ/УАФ шукає будь-який привід, аби позбутися у столиці такого незручного, принципового і самостійного колективного члена. Але ми будемо і надалі відстоювати свої права, честь, гідність і ділову репутацію нашої організації. Сподіваємося на солідарну підтримку широкої футбольної громадськості!» (ffk.kiev.ua, 13.10.2019).

Отметим, что Федерация футбола Киева, которую возглавляет Игорь Кочетов, уже не впервые заявляет о деструктивной политике ФФУ/УАФ. В Доме футбола до последнего времени по этому поводу отмалчивались. Посмотрим, как будет на этот раз. Резонансная информация о поистине заоблачных заработках сотрудников общественной организации под названием «Украинская ассоциация футбола» едва ли оставит кого-то равнодушным. Тем более на фоне коррупционных скандалов, где главным действующим лицом является ее президент Андрей Павелко.

pressing.net.ua