Турниры

ЕВРО-2020

Збірна розпочала роботу: останні новини з Франції

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ

2020-10-06 00:40

Відтак, аби мінімізувати перельоти, тренерський штаб вирішив розпочати підготовку до ігор із Францією, Німеччиною та Іспанією у Парижі.

Затишне передмістя
Сьогодні вранці головний тренер Андрій Шевченко, його асистент Олександр Шовковський, десятеро гравців із чемпіонату УПЛ, а також медичний та технічний персонал збірної України об 11-й ранку вилетіли чартерним рейсом з міжнародного аеропорту «Бориспіль» у напрямку французької столиці. Через три години – о 13.15 за середньоєвропейським часом, літак з Києва приземлився на летовищі паризького авіахабу «Шарль де Голль», звідки синьо-жовті вирушили до готелю Hyatt Regency Chantilly в передмісті французької столиці – Шантії. Цей готельний комплекс розташований у тихому затишному місці посеред зелених насаджень. Збірна України розмістилася у двох окремих корпусах, де ніхто не заважатиме їй у підготовці до першого матчу збору.

Зустріч за обідом
На рецепції готелю відбулася перша зустріч – одночасно з основною групою прибули збірники з Італії. Руслан Маліновський, тренери Мауро Тассотті, Андреа Мальдера та Андреа Аззалін були раді бачити своїх партнерів по команді. Одразу ж після поселення команда вирушила на обід, під час якого до гурту приєдналася численна бельгійська діаспора та мешканці Мадрида Педро Харо й Андрій Лунін. Трохи пізніше підтягнулися до обідньої трапези Андрій Ярмоленко, Ігор Харатін, Олександр Зубков та Євген Чеберко. Пізніше за інших приєднався до команди шостий із групи бельгійців – Роман Безус, якого Андрій Шевченко викликав до основної групи гравців сьогодні вранці.


Жорсткий карантин
В умовах серйозних кадрових втрат та пандемії COVID-19 усі члени національної команди постійно ходять у захисних масках, знімати які можна лише у власному номері та під час прийому їжі. Для того, щоби мінімізувати ризик захворювання, медичний офіцер збірної Максим Бецко суворо наказав гравцям не знімати масок навіть під час набору їжі зі шведського столу. Такі жорсткі реалії сьогодення, які поставили команду у скрутне становище, тому нехтувати засобами безпеки означає наштовхнути себе на високий ризик епідемії.


За півтори години до виїзду на вечірнє тренування всі гравці, які виступають в іноземних чемпіонатах, а також футболісти, викликані до складу команди напередодні (Конопля, Паньків та Шепелєв) здали ПЛР-тести у приміщенні готелю, для чого штабом збірної була завчасно запрошена група французьких медиків.

Осінній дощ під Парижем
Тренування на полі локального стадіону «Стад де Бургонь», на якому є лише одна центральна трибуна осіб на 200 і грає місцева регбійна команда, відбулося під акомпанемент холодного осіннього дощу. Монотонні опади при 13 градусах повітря створювали не дуже оптимістичну картину, однак це не завадило синьо-жовтим провести жваве тренування, основна мета якого – «вирівняти» функціональний стан гравців.


Таке завдання – звична справа для першого дня збору, коли хлопці приїжджають зі своїх клубів з різним рівнем навантаження. 20 виконавців, які взяли участь у вечірньому занятті на важкому через дощ газоні, попрацювали натхненно й в міру інтенсивно, чим означили початок тренувального процесу. Двоє футболістів пропустили тренування. Голкіперу Юрію Паньківу тренери дали можливість відпочити після насиченого вчорашнього матчу, а нападник Роман Яремчук, з дозволу головного тренера, дещо затримався в Генті, вирішуючи клубні справи, однак уже сьогодні ввечері приєднається до розташування національної команди у Шантії.

Розпорядок першого дня збору завершить вечеря, а на завтра в українців заплановано офіційне вечірнє тренування й передматчева прес-конференція головного тренера та одного з гравців на «Стад де Франс».

Збірна України: виліт до Франції – на тлі травм та коронавірусу

uaf.ua