Турніри

Ліга Європи

Федорчук: «Весь перший тайм «Дніпро-1» провів у стані шоку»

2022-08-19 14:39

Відомий тренер та футбольний експерт Олег Федорчук проаналізував перший матч раунду плей-офф кваліфікації Ліги Європи між «Дніпром-1» та кіпрським АЕКом. Гра завершилася перемогою кіпріотів з рахунком 2:1, матч-відповідь пройде 25 серпня в Ларнаці, початок – о 19:00.

– Якби не гол дніпрян на останній хвилині, то відчуття були б сумними. Дуже прикро було стежити за командою, в даному випадку за «Дніпром-1», яка за своїм потенціалом вища за суперника, але картина на полі була зовсім іншою.

Думаю, що в першому таймі дніпровці мали якесь недоналаштування, команда вела позиційну гру, при цьому захоплювалася коротким і середнім пасом. Також дуже багато було індивідуальної гри. А ось суперник сподобався. Незважаючи на те, що АЕК є досить віковою командою, вони проводили дуже швидкі контратаки, і в першому таймі могли забити ще. Першу половину гри «Дніпро-1» програв повністю, статистика це чітко показала. Думаю, що тренерський штаб повинен налаштовувати краще гравців.

У другому вже була перевага «Дніпра-1», інша річ, що кіпріоти збивали темп. В будь-якому випадку, кінцівка гри небезнадійна, і ми маємо всі шанси пройти АЕК.

– Пропущені голи – це переважно незіграність нинішнього складу дніпрян чи, більшою мірою, результат майстерності суперника?

– І те, й інше. Ми бачили, що дуже багато ударів АЕК завдав у ворота наших воріт, особливо з опорної зони. Наші грали дуже широко, а Сарапій на цій позиції виглядав дуже недобре – він нервував, і отримана наприкінці гри червона картка цілком логічна. Футболіст не завжди встигав, а з огляду на те, що і Сваток, і Адамюк не є надшвидкими гравцями, то картина виходила не дуже, адже ці футболісти були заточені на атаку і часто залишали зони. Також не дуже добре виглядали Когут, Танчик із Бузанелло. Плюс не можна було не помітити, як нервував воротар дніпрян, другий м'яч – цілком на ньому, груба воротарська помилка. Два м'ячі за 30 хвилин – це був шок, у стані якого команда провела весь перший тайм, деякі футболісти просто «перегоріли».

– З боку не виникало відчуття, що при флангових навісах із прострілами футболісти «Дніпра-1» у своєму штрафному майданчику просто не розуміли, що їм треба робити?
– Повністю згоден. Більше того – не було зв'язку між середньою лінією та групою атаки, де за великим рахунком був один Довбик. Хоча в другому таймі і Громов мав дуже гарні моменти, з тією самою перекладиною. Схема 4-1-4-1 у першому таймі не спрацювала, а вже у другому, коли вийшов Громов і стали грати у два форварди, то вдалося створити багато моментів.

Ну і від Довбика хотілося б бачити агресивнішу гру. На сьогоднішній день він, як і Пихальонок, є гравцем збірної. Тим більше, що навколо Довбика ходили розмови щодо його вартості в кілька десятків мільйонів, але на тлі кіпріотської команди він особливої активності не проявляв.

– Не здається, що весь цей трансферний галас навколо Артема не дуже добре на нього впливає?
– Думаю, що ця хвиля більше йде від вдалої гри у складі збірної, адже за гравцем спостерігають не лише у його виступах за клуб. Тим паче, що у чемпіонаті була велика перерва, і весь ажіотаж ішов від гри саме за національну команду.

У будь-якому випадку, ця гра з АЕКом Довбику однозначно не в плюс, потрібно агресивніше себе позиціонувати. Він однозначно вміє грати, але при цьому не завжди добре потрапляє в гру. Це також мінус Артема.

У будь-якому разі, треба серйозно готуватися, потенціалу «Дніпра-1» достатньо, потрібно шукати блоки зіграності. Так, надто мало було часу, щоб зігратися, але, однак, є в команді футболісти, які грали разом – ті ж зв'язки Назаренко-Довбик, Когут-Довбик, Пихальонок-Довбик. Але крім останньої хвилини, коли Пихальонок добре подав на Сватка, а той забив, ми не помітили жодних зв'язків.

– Сарапій наступну гру пропускає, це серйозна втрата?
– Судячи з того, що він виходив у стартовому складі, на нього розраховували. Втрата, звичайно, вагома, але, з іншого боку, Сарапій не є чистим опорником, куди більше у своїй кар'єрі він зіграв на позиції захисника. Тож заміну йому, напевно, знайдуть. Але додавати дніпрянам потрібно не в задній лінії, хоч не без цього. Тут більше необхідно додати групі атаки. І при цьому розпочинати так, як «Дніпро-1» гру закінчував – швидше позбавлятися м'яча, проводячи швидкі атаки. Адже чим сподобався АЕК? Вони кожну атаку завершували ударом, завдавши загалом близько 20 ударів у бік воріт – дуже високий показник для такої команди. «Дніпру-1» треба повернутися до того стилю, який був у другому таймі – швидкість, компактність, адже дуже широко грали в обороні, а суперник її легко розкривав, кілька атак були один на один, захисники в останній момент встигали вибивати м'яч у підкаті. Думаю, тренерський штаб все проаналізує та зробить потрібні висновки.

– Почерк Олександра Кучера вже проглядається?
– І «Дніпро-1», і «Металіст» – ці команди завжди воліли грати з контролем м'яча. В принципі, і футболісти заточені на це. У той же час, команда повинна мати стиль, при цьому тактика гри повинна базуватися на основі можливостей суперника. Якщо він віковий, видно, що наприкінці першого тайму футболісти вже почали підсідати, то треба включати темп, має бути аритмія. А її «Дніпру-1» якраз не вистачало. Начебто команда грала правильно, але гостроти, особливо на початку гри, це не приносило, суперник встигав закривати зони. Маючи таких швидких нападаючих, як Громов та Довбик, грати у повільний футбол «Дніпру-1» не варто. Потрібно використовувати козирі своїх футболістів. І не можна сподіватися лише на фланги. Як би там добре футболісти не грали, голи забиваються не з флангів, а з центру штрафного майданчика.

 

footboom.com