Ліга Європи. Фенербахче – Динамо 2:1. Що таке «не щастить»...

Пропустивши вирішальний гол у компенсований час, кияни зазнали п’ятої поразки поспіль в усіх турнірах.

Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб»

2022-09-08 22:05

Помста. Таким лейтмотивом була просякнута більшість матеріалів і коментарів турецької сторони, присвячених стартовому поєдинку «канарок» у Лізі Європи. На думку оглядачів, «Фенер» у відборі лігочемпіонської кампанії мав проходити киян, і нове побачення з підопічними Луческу – відмінний привід на цьому наполягти.

Турецький віце-чемпіон після поразки від «Динамо» невимушено розібрався в кваліфікації другого за рангом єврокубку з чеським клубом «Словацко», а згодом – розтрощив віденську «Аустрію». В національній першості команда Жорже Жезуша йде поки третьою, відстаючи від «Бешикташа» та «Коньяспора».

Натомість наші «біло-сині» переживають далеко не найкращі часи: розпочали «воєнну» першість із двох поспіль поразок, які додалися до безрадісного підсумку суперечки з «Бенфікою» на останньому з попередніх етапів ЛЧ. Вочевидь, цей період – найскладніший за весь час перебування Луческу біля динамівського керма. Й ключовим питанням напередодні візиту до Стамбула було: чи вдасться румуну та його хлопцям подолати нарешті чорну смугу, досягши позитивного результату в боротьбі з уже вивченим опонентом?

До вируючого котла «Шюкрю Сарачоглу» гості вийшли з новачком у складі – Кабаєвим, із черговим варіантом пари центрбеків – Сирота з Бурдою, а також із Гармашем на вістрі атаки.

Денис, власне, й став одним з найпримітніших героїв першого тайму. На жаль для нас, не в своїй номінальній стихії, де у «Динамо», м’яко кажучи, не клеїлося. 19-й номер киян заробив жовту картку, двічі лежав на газоні після жорстких фолів господарів, а у вирішальний момент не завадив Густаво Енріке влучно пробити головою після розіграшу кутового.

Гольова ситуація на 35-й хвилині сприймалася цілком логічно, адже практично вся боротьба точилася на половині поля «Динамо». До того ж знову не обійшлося без прикрих помилок. І кутовий, що увінчався голом, виник після атаки «Фенербахче», котру розпочав неточним пасом Бущан.

Ні, територіальна перевага турків аж ніяк не оберталася шквалом слушних можливостей для взяття воріт (на відміну від, скажімо, першого тайму кваліфікаційної зустрічі цих команд у Лізі чемпіонів, коли господарі могли ще до перерви відвантажити принаймні два-три м’ячі). Однак, чимдалі, тим більш упевненими ставали дії господарів і, навпаки, все більше розпачу відчувалося в грі динамівців.

Стандартні положення – то окрема розмова. Як памятаємо, саме псля кутового вразив ціль Салаї в серпневому матчі. Цього вечора угорець знову був близький до успіху, але не зміг пробити Бущана з кількох метрів. А ось інший оборонець, Густаво, своїм шансом скористався, вигравши в Гармаша повітря.

Анонсуючи протистояння з киянами, турки не приховували, що їх задовольнить перемога з будь-яким рахунком. Натомість, отримавши мінімальний дефіцит, «Динамо» повинно було шукати контраргументи. Загроза п’ятої поспіль поразки не могла не пригнічувати гравців. А статистиків – спонукала до занурення в свої кондуїти: для одного з лідерів українського футболу такий показник – то справді нонсенс.

Навряд чи цим переймався Буяльський, сміливо пішовши в обіграш на двох суперників біля лівої бровки на 64-й хвилині. Навряд чи негативні цифри затьмарювали видимість Циганкову, котрий, відгукнувшись на пас партнера, в дотик пробив своєю робочою лівою в дальній кут. Голкіпер «Фенера» зачепив м’яч пальцями, але від гола команду не врятував – 1:1!

Гол, здалося, збагатив гостей упевненістю та вірою у власні сили. Буяльський небезпечно бив головою після розіграшу штрафного – Баїиндир в ефектному стрибку витягнув м’яч з-під поперечки. Ех, став би цей удар результативним!..

Шкода, але в ті хвилини, коли здавалося, що закономірним підсумком цього двобою стане нічия, «Динамо» припустилося чергової, фатальної помилки в обороні. На дальній стійці захисники «загубили» Бачуайї, котрий буквально «розстріляв» Бущана.

ФЕНЕРБАХЧЕ – ДИНАМО 2:1 (Густаво Енріке, 35, Бачуайї, 90+2 – Циганков, 64)
Фенербахче: Баїиндир, Перес, Салаї, Густаво Енріке, Кадіоглу, Крешпу (Яндаш, 83), Арао, Аліоски (Лінкольн, 83), Россі (Кахвечі, 69), Жоао Педро (Бачуайї, 69), Кінг (Валенсія, 69).
Динамо: Бущан, Кендзьора, Бурда, Сирота, Дубінчак (Вівчаренко, 59), Циганков, Сидорчук, Шапаренко (Шепелєв, 68), Кабаєв, Буяльський, Гармаш (Кравченко, 88).
Арбітр – Богнар (Угорщина).
Попередження: Кінг (50), Россі (68), Яндаш (73, не на полі), Баїиндир (90+6) – Гармаш (11), Сирота (78), Бущан (87).