«Славія» – «Зоря». Огляд чеських ЗМІ

Чеські журналісти не розуміють, чому «Славія» так погано реалізовувала моменти у матчі із «Зорею», і чому змусила всіх уболівальників нервувати. Празький клуб міг забити 7-8 голів і вже після першого поєдинку вирішити долю протистояння. Незважаючи на підсумкову перемогу 2:0, «Славія» здобула порцію критики як від уболівальників, так і від журналістів.

Антон ПРОКОПОВ

2023-08-25 11:27

Idnes

«Славія поринала в безвихідь», – журналіст сайту Idnes розповідає про те, що «Славія» створила моменти відразу на кілька матчів і мала розгромити «Зорю», але натомість чеський клуб ледь не зіграв унічию.

«Коли ти створюєш момент за моментом, але м'яч вперто не йде у ворота, то починаєш нервувати. Червоно-білим слід було їхати до Польщі з більш комфортною перевагою на матч-реванш, який відбудеться наступного тижня у Любліні. У них її немає лише через власне безсилля у фінальній стадії атак. Можна і навіть потрібно похвалити українського воротаря за хорошу гру, але якби гравці «Славії» були точнішими, то все одно забили б гол набагато раніше. Але ж за рахунку 1:0 у «Зорі» був шанс забити свій гол і сенсаційно зіграти внічию.

Українці приїхали до Праги захищатись, але це було очікувано. Незважаючи на те, що «Зоря» не прагнула великими силами йти в атаку, «Славія» мала достатньо моментів, щоб забити 2-3 голи ще в першому таймі. Коли не виходило забити в другому таймі, «Славія» потихеньку наганяла нервозність. Можливо, у свідомість уболівальників та самих футболістів закралася думка: а що, якщо ми справді не заб'ємо гол?

На щастя, «Славія» таки забила. І навіть не один, а два голи. Але після такої перемоги залишився якийсь неприємний осад. З реалізацією треба щось робити».

iSport.cz

«Велика проблема з реалізацією, але щасливий кінець матчу», – журналіст видання iSport.cz також здивований тим, що «Славія» втратила багато моментів і змусила всіх нервувати. Порівнюючи цю гру з матчем проти «Дніпра-1», він пише про те, що «Зоря» грала в обороні гірше, але м'яч ніяк не хотів залітати у ворота.

«Славія» виграла матч відкриття 4-го попереднього раунду Ліги Європи. На своєму полі чеському клубу вдалося обіграти луганську «Зорю» з рахунком 2:0, причому обидва голи були забиті наприкінці. Мухамед Тихані забив першим після кутового на 81-й хвилині, Лукаш Масопуст додав другий гол у компенсований час. Тріумф міг би бути набагато значнішим, але гравцям «Славії» не пощастило, або не вистачило майстерності реалізувати численні моменти. Матч-відповідь відбудеться наступного четверга в Любліні, Польща.

Якщо «Славія» несподівано програє двоматчевий поєдинок, вони перейдуть до групового етапу менш якісної Ліги європейських конференцій. В основній фазі кубків «червоно-білі» зіграють сьоме поспіль. Пражани не програли у восьмій офіційній грі сезону, а у Лізі Європи здобули три перемоги поспіль, усі над українськими клубами».

Aktualne

«Віце-чемпіон Чехії ледь не створив сам собі проблеми, але «героїчно» виграв матч, забивши два голи», – журналіст сайту Aktualne вважає, що «Славія» боролася сама з собою, оскільки «Зоря» легко давала створювати моменти біля своїх воріт.

«У першому таймі це був, по суті, один із наших найкращих виступів останнім часом. Перед матчем ми обов'язково погодилися б на такий результат, це хороша стартова позиція. Але після такого виступу ми всі розуміємо, що мали забити набагато більше, ніж два голи», – сказав на прес-конференції тренер празького клубу Індржих Трпишовськи.

Ці слова чудово відображають те, що відбувалося на полі. «Славія» створила 7-8 шикарних моментів, але забити змогла лише на 81-й хвилині. А другий гол взагалі у компенсований час. Можна по-різному ставитися до того, що всі побачили того вечора на стадіоні. Хтось похвалить «Славію» за яскраву гру та створені моменти, а хтось буде обурений тим, що гравці не могли забити гол, адже це також відображає їхній рівень майстерності.

Перед початком матчу рахунок 2:0 усі вважали б чудовим результатом. Після закінчення матчу всі розуміють, що «Славія» мала забивати більше. Ймовірно, празький клуб пройде далі, оскільки «Зоря» практично нічого не створила в Чехії, а в Польщі має забивати щонайменше два голи. Але у груповому раунді Ліги Європи таку жахливу реалізацію моментів суперники не прощатимуть. І саме це намагався сказати тренер своїй команді».