АІК – Ворскла 2:0 (заг. 4:3). ЛК, 2-й раунд відбору. Звіт

Команда Віктора Скрипника завершує євросезон, тільки-но його розпочавши. Але, мабуть, дорікати полтавцям не варто…

Олександр СНІТКО

2022-07-27 23:23

Як і перша гра між командами, ця зустріч проходила в Стокгольмі, але на іншому стадіоні, який був домашнім для АІКа. Тиждень тому «Ворскла» сенсаційно виграла, тому сьогодні було б для проходу достатньо і нічиєї.

Віктор Скрипник не став вигадувати велосипед, а поставив ту ж одинадцятку, що і в першій грі. А його опонент  дещо змінив склад – шведам треба було обов’язково забивати. Зокрема, на полі  в основі з’явився Гвідетті.

Господарі поля відразу ж побігли в атаку, демонструючи, що сьогодні легко не буде. Чогось серйозного не вийшло, але «Ворскла» вперше змогла щось зробити аж хвилин через 5. Олійник падав в штрафному АІКа і просив пенальті, але, швидше за все, арбітр прийняв правильне рішення і показав продовжувати.

Досить динамічно проходила гра. Після стартової заминки полтавці зуміли виконати кілька навісів, які не стали небезпечними, і непогано пробити – дальній удар Пуцліна відбив кулаками воротар. Ще Венсан Тілль пробував випросити для суперника  червону картку, проте його акторська гра далека від ідеалу. На щастя, арбітр не дав нашому гравцеві попередження.

А за кілька хвилин в епіцентрі подій опинився той-таки Гвідетті. Він справа вибіг на побачення з Різником, проте не зумів прошити того сильним низовим ударом. Але після рикошету знову отримав м’яч і вирішив піжонськи легко накинути в дальній кут. Вийшло мимо.

На відміну від першого матчу, сьогодні фланг Пердути в першому таймі просідав. Звідти в середині тайму проходили небезпечні простріли, з якими, однак, справлявся наш захист. А напад в цей час відповідав дальніми ударами, але Козиренко і Тілль били в руки воротареві.

Несподівано на полі ще в першому таймі з’явився герой першого матчу Челядін – Артем замінив Зайкова, який отримав пошкодження, причому жодних тактичних перестановок не відбулося.

А в шведів міг забивати Бьорнстрьом – він ефектно по черзі зіграв в стінку з Гвідетті та Стефанеллі і бив з лінії штрафного в правий нижній кут.  Якби на кілька сантиметрів лівіше, рахунок був би відкритий.

На жаль, втримати ворота на замку до перерви не вдалося. На останній доданій хвилині Отьєно пішов вперед, відкинув у падінні на Мендеша, котрий з правого кута штрафного сильно пробив. Невеликий рикошет дезорієнтував Різника – 1:0 і 3:3 за сумою двох матчів.

Другий тайм теж розпочався з атак шведів. І якщо Коллінз з небезпечної позиції пробив метрів на 10 вище, то Отьєно після пасу Стефанеллі обіграв Різника і забив, але опинився в офсайді.

А далі розпочалися важкі для нашої команди часи, впродовж яких черговий дальній удар Тілля виглядав винятком. Різник крутився, як білка в колесі, відбиваючи то зрізку від захисника під перекладину, то удар Гвідетті впритул, то нейтралізуючи навіси. М'яч у полтавської команди не тримався зовсім.

Більш-менш нормальна атака відбулася аж на 68 хвилині - вдалося перевести м'яч через пас зліва направо, але простріл Пердути накрив воротар.

Проте після чорної смуги обовя'зково настає біла. «Ворскла» півтайму відбивалася, але врешті-решт зуміла відвести гру від своїх воріт. Скрипник спробував закріпити цей міні-успіх, випустивши на поле Феліпе та Кравчука.

На 80 хвилині нам дуже пощастило. Якби Стефанеллі, який вибіг на побачення з Різником після пасу Гвідетті, пробив трохи точніше, гра, мабуть, була б закритою. А так шанси зберігалися, хоча було дуже тривожно за полтавців - фізичної готовності явно не вистачало.

До кінця основного часу щось створити не вдалося жодній команді, тому, які в паралельній грі в Стамбулі, командам довеося грати ще 30 хвилин екстратаймів.

Перша десятихвилинка - таке, напівмоменти обох команд. Але який же момент мав Степанюк на 100 хвилині! Красива атака в один пас закінчилася скидкою Бацули зліва під удар форварду - Нордфельт продемонстрував блискавичну реакцію, витягнувши м'яч з-під перекладини. Тут же Степанюк бив ще раз з навіть кращої позиції, але удар не вийшов.

А в другому доданому таймі на авансцену вийшли арбітри - головний і лайнсмен. Де вони побачили перетинання повністю лінії воріт Різника - відомо тільки їм. Ну і ще, мабуть, шведським операторам, які сором'язливо показали повтор з трьох камер при наявних вісімнадцяти.

Фінальний штурм команді Скрипника дивідендів не приніс. Як і минулого року, полтавці вилітають з Ліги конференцій на першій же для себе стадії.

АІК – ВОРСКЛА – 2:0 (заг. 4:3)
Голи: Мендес (45+3), Бйорнстрем (107).
АІК: Хуссейн, Січендже (Сісей, 106), Нордфельдт, Мендес (Рінг, 103), Папаяннопулос, Ларссон,  Стефанеллі (Мбунга-Кімпіока), Отьєно, Аярі (Ахмед, 78).
Ворскла: Різник, Зайков (Челядін, 30), Пердута, В.Тілль (Кравчук, 74), Степанюк, Олійник, Яворський, Козиренко, Пуцлін, Бацула, Марлісон (Родрігес, 74).
Попередження: Отьєно (41) – В.Тілль (45), Родрігес (83), Бацула (88), Різник (108), Яворський (112).