Ліга конференцій

«Вест Гем» святкує перемогу в Лізі конференцій!

Джаррод Бовен став автором вирішального голу на празькій «Еден Арені» у ворота «Фіорентини», а «молотобійці» завойовують свій перший євротрофей з 1965 року!

2023-06-08 00:18

У другому в історії фіналі Ліги конференцій знову брала участь італійська команда. Нагадаємо, що історичний перший розіграш виграла «Рома» Жозе Моурінью, яка подолала у вирішальному поєдинку «Фейєноорд». Тепер же «Фіорентіна» мала здолати «Вест Гем», щоб залишити трофей Ліги конференцій на території Італії. Цього сезону італійці взагалі хороші, у фіналах усіх трьох єврокубків беруть участь команди із цієї країни.

Ще до матчу розпал пристрастей запалили вболівальники, що влаштували бійки в Празі, а гравці підтримали їх на полі. Надмірна кількість боротьби, зіткнень, висока щільність і постійний пресинг. Звичайно, комбінаційна гра в таких умовах була відсутня в обох команд. Більше володіла м'ячем і контролювала ситуацію «Фіорентина», але єдиний удар у площину воріт за перші 45 хвилин матчу був в активі «Вест Гема».

Однак небезпечніше атакували все ж таки «фіалки». Їм вдалося і першу «пожежу» запалити, коли Додо вискочив і пробив із гарної позиції, але влучив у захисника, і навіть гол забити: Лука Йович вже у компенсований к першому тайму час майстерно зіграв на добиванні після удару Куаме, пробивши Ареола, щоправда, зробив це з офсайду. У результаті команди переграли сім хвилин до першого тайму, на табло так і горіли нулі, і не було передумов для відкритої гри після перерви.

Розпалив в'язку і дуже бойову гру лише випадок. Бовен у штрафному майданчику прийняв м'яч на груди, а потім Бірагі зачепив його рукою. Арбітр пішов дивитися повтор і повернувся з невтішним для італійців вердиктом – «Вест Гем» отримав пенальті з нічого. Саїд Бенрама відзначився потужним та влучним ударом з 11 метрів – 0:1. Але цей гол підбадьорив швидше «Фіорентину», вже за п'ять хвилин італійці зрівняли рахунок.

Амрабат із центрального кола вирізав діагональ на Гонсалеса, Ніко переграв Емерсона і зробив скидку на Бонавентуру, а Джакомо другим торканням встромив м'яч під дальню штангу – 1:1. Сплеск активності та нічийний рахунок, але далі команди заспокоїлися та знову закрилися. В'язкий фінал Ліги конференцій перетікав вже до овертаймів, але заперечили Пакета і Бовен. Перший із центру поля віддав пас на хід партнеру, а Джаррод із-за спин захисників вискочив на рандеву з голкіпером і таки проштовхнув м'яч у кут – 1:2. На 90-й хвилині стався вирішальний гол!

«Вест Гем» перемагає у фіналі Ліги конференцій і забирає трофей з Італії. До речі, поки що італійські клуби програли два фінали з двох. Назріває і третя невдача, «Манчестер Сіті» на папері набагато сильніша за «Інтер» у вирішальному поєдинку Ліги чемпіонів.

ФІОРЕНТИНА – ВЕСТ ГЕМ – 1:2
Бонавентура (67) – Бенрама (62, з пенальті), Бовен (90).
Фіорентина: Терраччано, Додо, Міленкович, Раньєрі (Ігор, 84), Бірагі, Амрабат, Бонавентура, Мандрагора (Барак, 90+3), Ніко Гонсалес, Йович (Кабрал, 46), Куаме (Сапонара, 61).
Вест Гем: Ареоля, Цоуфал, Зума (Керер, 61), Агерд, Емерсон, Соучек, Райс, Лукас Пакета, Бовен, Антоніо (Огбонна, 90+4), Бенрама (Форнальс, 76).
Попередження: Мандрагора (66), Міленкович (75), Амрабат (85) – Бенрама (31), Агерд (53), Бовен (90+7).