Ліга конференцій

«Алкмаар» – «Дніпро-1»: огляд нідерландських ЗМІ

Нідерландські журналісти похвалили «Алкмаар» за перемогу над «Дніпром-1», адже це не лише допомогло команді Паскаля Янсена залишитися на першому місці, а й також позбавить АЗ необхідності грати додаткові матчі плей-офф Ліги конференцій наступного року. Крім того, це принесе команді хороші призові від УЄФА, а також допоможе Нідерландам у боротьбі за вищі місця у таблиці коефіцієнтів УЄФА.

Антон ПРОКОПОВ, Footboom.com

2022-11-04 11:00

VI

«АЗ пропустить проміжний раунд завдяки перемозі над «Дніпром-1», – журналіст популярного видання Voetbal International наголошує на тому, що у АЗ тепер буде більше часу на відпочинок, а також не доведеться грати додаткові матчі у плей-офф Ліги конференцій.

– Господарі поля чудово стартували. Хорошим навісом Єспера Карлссона скористався Єнс Одгор, якому дали багато простору в чужому штрафному майданчику, він забив перший гол у цьому матчі. Трохи згодом у Артема Довбика з'явився шанс зрівняти рахунок, але Верхулст зміг врятувати команду. Після цього команда Паскаля Янсена знову почала створювати моменти: Одгор пробив трохи невдало, а Сем Бюкема мав дві чудові можливості зробити рахунок 2:0. Центральний захисник спочатку не зміг пробити голкіпера гостей – Валефа, а потім влучив у штангу. Але Довбик, який є найкращим бомбардиром Ліги конференцій, повернув інтригу у боротьбу за перше місце у групі, зрівнявши рахунок.

Ключовим моментом матчу стала заміна Павлідіса, який вийшов після перерви. Грек відразу ж отримав чудовий шанс зробити рахунок 2:1, але пробив повз. Господарі поля у другому таймі мали значну перевагу, але чим ближче було до фінального свистку, тим більше здавалося, що гра завершиться внічию. Але саме Павлідіс поклав край цій невизначеності. Прекрасний пас Юкінарі Сугавари фактично сам прилетів у голову грека, Павлідісу потрібно було просто не влучити у воротаря, і він красиво головою відправив м'яч у кут воріт. Цей гол виявився переможним. АЗ пропускають проміжний раунд у Лізі конференцій як лідер у своїй групі. Команді Янсена не доведеться грати у Європі до 9 березня 2023 року.

VOETBAL ZONE

«Павлідіс допомагає АЗ здобути ще одну складну перемогу на груповому етапі та отримати додатковий бонус», – журналіст сайту Voetbal Zone не особливо вражений грою АЗ і вважає, що нідерландський клуб мав впевненіше вигравати як у «Дніпра-1», так і у інших команд у цій групі.

– Паскаль Янсен хотів виграти груповий етап та випустив на поле свою найсильнішу команду. Павлідіс теж мав бути там, але грек щойно повернувся після серйозної травми і поки не готовий грати усі 90 хвилин. Тому основний нападник розпочав матч на лаві запасних. У «Дніпра-1» кадрові проблеми були набагато серйознішими: до Алкмару українці приїхали лише з тринадцятьма (!) польовими гравцями через численні травми.

АЗ енергійно стартував і за чотири хвилини вийшов уперед. Це сталося завдяки Єнсу Одгору, який ударив точно – пробив головою по воротах «Дніпра-1»: 1:0. Хоча володіння м'ячем протягом усієї гри було фактично рівним, АЗ мав набагато більше шансів. Сем Бюкема був дуже близький до другого голу АЗ за півгодини, але захисник не зміг забити м'яч у двох випадках. Спочатку Бюкема зблизька пробив у воротаря Макса Валефа, а потім влучив у штангу. За п'ять хвилин до перерви «Дніпро» відігрався, знову забиває Артем Довбик, котрий перехитрив захисників.

Павлідіс вийшов після перерви. Центральний нападник отримав шанс уже за дві хвилини завдяки Дані де Віту. Однак Павлідіс пробив повз. Якоїсь миті здалося, що АЗ погодився на нічию, але наприкінці матчу Павлідіс забив після навісу Сугінави: 2:1. Воротар АЗ Верхулст запобіг автоголу Базура, зробивши сейв у компенсований час, після цього моментів у матчі не було. Складна, але дуже важлива перемога АЗ, завдяки якій команда Янсена стартує наступного року пізніше у плей-оф Ліги конференцій, ніж «Дніпро-1».

DE TELEGRAAF

«АЗ фінішує на першому місці в групі завдяки складній перемозі над «Дніпром-1», – журналіст сайту De Telegraaf наголошує на тому, що нідерландський клуб заробив пристойну суму в єврокубках, що має допомогти АЗ активно вести себе на трансферному ринку взимку, адже команда потребує посилення складу, щоб однаково вдало грати у різних турнірах.

– Павлідіс став автором вирішального голу, який допоміг АЗ виграти з рахунком 2:1 у найскладнішому матчі з «Дніпром-1». Завдяки прямому потраплянню до 1/8 фіналу, АЗ вже може розраховувати майже на вісім мільйонів євро призових від УЄФА.

Гроші та пізніший старт у плей-офф Ліги конференцій – саме за це билися два клуби у цьому матчі. У матчі, який АЗ міг спокійно вигравати, але втратив багато чудових моментів, через що до останнього моменту у матчі зберігалася інтрига. Але переміг той, хто був сильнішим. Павлідіс підтвердив свій статус найкращого форварда АЗ, саме грецький нападник приніс АЗ перемогу та зберіг для команди перше місце, а також допоміг їй заробити солідні призові від УЄФА.