Ліга конференцій

Спартак Трнава – Дніпро-1 1:1. ЛК, плей-офф раунд. Звіт

Із 9-ї хвилини граючи в меншості, завершуючи поєдинок удев’ятьох, гості спромоглися відстояти нічию.

2023-08-23 22:20

У порівнянні з матчем проти «Оболоні» на перший матч проти словацького «Спартака» дніпряни виставили суттєво оновлений стартовий склад:  у захист повернулися  Сарапій, що був дискваліфікований у чемпіонаті та Мірошніченко, який відновився після травми, в середній лінії знову зіграли Бабенко і Горбунов, а на вістрі атаки вийшов Гуцуляк.

Зустріч почалася для днпірян приголомшливо. На 5-й хвилині Сарапій перервав прохід суперника перед власним карним майданчиком і спочатку рефері оцінив фол жовтою карткою, але після консультацій з VARом головний арбітр змінив власне рішення і показав Едуарду пряму червону картку за фол останньої наді. З небезпечного штрафного Прохахка пробив вище воріт. А за кілька хвилин Даніель завдавав удар ножицями і влучив у голову Сватку, але цього разу бригада арбітрів вирішила, що такий епізод обмежитися тільки жовтою карткою.

Звісно, що за таких умов територіальною перевагою володіли господарі, а дніпрянам потрібен був певний час, щоб пристосуватися до гри у десятьох. Тільки на 20-й хвилині спортклубівці (Піхальонок) завдали перший удар, котрий призвів і до першого кутового гостей. Значно гостріше було на 25-й хвилині, коли спортклубівці вже відвели гру від власних воріт – Гуцуляк головою перекидав м’яч через голкіпера, але перекинув і через ворота. Тільки після цього «Спартак» завдав свій перший влучний удар по воротах, але Кінареійкін діяв спокійно.  А на 33-й хвилині словаки створили гольовий момент, але Кінарейкін відмінно зреагував на непростий удар Прохазки. За 10 хвилин Кінарейкін знову вступив у гру, тепер вже після удар з відскоком від Міковіча. На четвертій компенсованій хвилині до першого тайму Кінарейкін двічі поспіль виграє ближній бій у Джурічина і це був, мабуть, найгостріший момент у першому таймі.

Після цього арбітр встиг роздати кілька жовтих каток, у тому числі Сватку і Рубчинському, а у підсумку перервати свистком на перерву контратаку спортклубівців, коли правим фангом від суперників втікав Гуцуляк.

У перерві тренерський штаб «Спартака», незадоволений нульовою нічиєю, проводить одразу потрійну заміну. На вістрі атаки тепер діяв македонець Рістовські, котрий і завдав першого удару по перерві – Кінарейкін накрив м’яч. На 54-й хвилині довгий пас Піхальонка у карний майданчик суперника прийняв Рубчинський, але вдало обробити м’яч Валентин не зумів і момент було втрачено. І одразу ж «Спартак» відкрив рахунок – Офорі змістився з флангу у центр у завдав удар, після якого м’яч рикошетом від ноги Горбунова і поперечини опустився у сітку воріт.

Валерій Городов провів подвійну заміну і саме Когут зробив перехоплення та розігнав атаку, після якої Гуцуляка завалили у карному майданчику трнавців – пенальті, який чітко реалізував Піхальонок – 1:1!

У час, що лишився дніпряни лише захищалися. Особливо важко стало після того, як спортклубівці залишились в девятьох після вилучення Когута, котрий у досить неоднозначній ситуації отримав другу жовту картку. По-справжньому у словаків було два гольових моменти, обидва у Даніеля. На 79-й хвилині він влучив у поперечину, а на 90+7-й пробив з близької відстані вище воріт. Спортклубівці проявили справжній характер у цьому матчі і просто таки вигризли нічию. Тепер все вирішиться у матчі-відповіді у Кошицях.

СПАРТАК Трнава (Словаччина) – ДНІПРО-1 (Україна) 1:1 (Офорі, 55  Піхальонок, 67, з пенальті).
Спартак: Такач, Штетина, Коша, Мікович (Аланго,82), Коштрна, Буката (Осені,46), Зелькович (Баїнович, 82), Прохазка (Штефаник, 46), Офорі., Джурічич (Рістовськи, 46), Даніел.
Дніпро-1: Кінарейкін, Кравець, Сарапій, Сваток, Мірошниченко, Бабенко, Рубчинський (Когут,59), Піхальонок (Горін, 88), Горбунов (Каплієнко, 59), Лєднєв (Філіппов, 72), Гуцуляк.
Арбітр  Джай (Албанія).
Попередження: Даніель (13), Буката (45+6), Сваток (45+6), Рубчинський (45+8), Офорі (53), Осені (59), Когут (74).
Вилучення: Сарапій (9, фол останньої надії), Когут (89, друга жовта картка).