Ліга конференцій

ЛК, 1/4 фіналу. Результати матчів-відповідей

«Базель» шокував «Ніццу», «Фіорентина» ледве уникла ганьби, «Алкмаар» пройшов «Андерлехт» по пенальті.

2023-04-21 00:45

«Лех» практично створив крутий камбек проти «Фіорентини» у матчі-відповіді 1/4 фіналу Ліги конференцій. Команда Джона ван ден Брома програла в Познані у першому матчі з рахунком 1:4, проте вела 3:0 на виїзді, серйозно претендуючи на камбек.

Втім, «фіалкам» таки вдалося дотиснути непоступливого суперника завдяки голам Соттіля та Кастровіллі, не без проблем оформивши вихід у єврокубковий півфінал вперше з 2015 року. Чемпіон Польщі, в складі якого так і не з’явився на полі орендований у київського «Динамо» Георгій Цитаішвілі, достойно завершує цю кампанію.

У двобії «Алкмаара» із «Андерлехтом» стався той випадок, коли картина після першого матчу повернулася на 180 градусів. Голландці мають дякувати за швидкий камбек панамцю Мурільйо – на 5п’ятій хвилині він привіз пенальті жахливим підкатом, на 13-й – не витримав лінію офсайду та дозволив форвардам «Алкмаару» вибігти у швидкий відрив – 2:0 і паритет за сумою двох матчів.

«Андерлехт» на це все не реагував ніяк, граючи без небезпечних моментів. У подальшому «Алкмаар» грав акуратно. На 84-й хвилині Керкеш потужно пальнув у штангу, але в усьому іншому команди ніби ще на 50-й хвилині погодилися на серію пенальті. В екстра-таймах лише Одгард один раз спробував забити, але й то зіпсував офсайд. І добре господарі – вони знали, що Метт Райан – великий фахівець по пенальті, але навіщо затягував «Андерлехт»? Гості підійшли до серії настільки переляканими, що навіть їхній наддосвідчений капітан Ян Вертонген не зумів переграти голкіпера, котрий відбив ще й удар Кіліана Сарделла.

В ще одному матчі «Ніцца» приймала на своєму полі «Базель» та поступилась з рахунком 1:2 в додатковий час та вилетіла з турніру.

НІЦЦА (Франція) – БАЗЕЛЬ (Швейцарія) – 1:2 (заг. 3:4)
Лаборд (9) – Огюстен (86), Адамс (98).
Ніцца: Шмейхель, Менді (Росаріо, 73), Данте, Ндайшиме (Белаен, 114), Тодібо, Бард (Амрауї, 73), Ремзі, Тюрам, Будауї (Браїмі, 87), Лаборд, Моффі (Пепе, 73).
Базель: Хітц, Ланг, Адамс, Пельмар, Джака (Ессіам, 105), Бургер (Огюстен, 72), Діуф, Ндойє (Фінк, 120), Зекірі (Малес, 83), Амдуні, Міллар (Калафьорі, 72).
Попередження: Данте (38), Будауї (56), Бард (59), Ремзі (90+4), Пепе (90+6), Тюрам (105) – Ндоє (32), Ланг (115).

ФІОРЕНТИНА (Італія) – ЛЕХ (Польща) – 2:3 (заг. 6:4)
Соттіль (78), Кастровіллі (90+2) – Соуза (9), Вельде (64), Собех (69).
Фіорентина: Террачано, Венуті, Міленкович (Мартінес Куарта, 46), Ігор, Бірагі (Терзич, 53), Бонавентура (Кастровіллі, 71), Мандрагора, Барак, Гонсалес, Йович (Артур, 71), Соттіль (Куаме, 86).
Лех: Беднарек, Дагерстоль, Карлстрем, Мілич, Скурас, Червінськи (Перейра, 31), Муравськи (Квеквескірі, 82), Ребочо, Соуза (Мархвінськи, 80), Собех (Ісхак, 79), Вельде (Ба Луа, 80).
Попередження: Бірагі (19), Міленкович (35), Терзич (63), Венуті (68) – Собех (17), Червінськи (24), Квеквескірі (83), Скурас (88).

АЛКМААР (Нідерланди) – АНДЕРЛЕХТ (Бельгія) – 2:0 (заг. 2:2, по пенальті – 4:1)
Павлідіс (5, з пенальті, 13).
Алкмаар: Райян, Сугавара, Беукема, Хацидіакос, Керкеш (де Вітт, 101), Класі, Рейндерс, Одгард (Михайлович, 113), Мейнанс (Базур, 113), ван Бредероде (Мердінк, 101), Павлідіс (Лахдо, 46).
Андерлехт: Вербрюгген, Мурільйо (Сарделла, 62), Дебаст, Вертонген, Ндіай, Дрейєр, Діавара (Кана, 111), Рафаелов (Стрейкенс, 76), Ашимеру (Арнстад, 90), Амусу, Слімані (Ангуло, 106).
Попередження: Рейндерс (29), Павлідіс (40), Керкеш (60), Мейнанс (80), Класі (114) – Діавара (32), Амусу (55).
Серія пенальті: 1:0 Класі, 1:0 Вертонген (голкіпер), 2:0 Сугавара, 2:1 Кана, 3:1 Рейндерс, 3:1 Сарделла (голкіпер), 4:1 Мердінк.

ВЕСТ ГЕМ (Англія) – ГЕНТ (Бельгія) – 4:1 (заг. 5:2)
Антоніо (37, 63), Лукас Пакета (55, з пенальті), Райс (59) – Кейперс (26).
Вест Гем: Ареоля, Цоуфал, Зума (Керер, 69), Агер, Палм'єрі, Соучек, Райс (Даунс, 69), Боуен (Корне, 78), Лукас Пакета, Бенрахма (Форнальс, 78), Антоніо (Інгс, 70).
Гент: Руф, Пентковський, Окуму, Фортуна, Самуаз, Кумс, де Сарт (Оджіджа-Офое, 70), Кастро-Монтес (Фофана, 84), Хонг (Депуатр, 70), Орбан (Тісудалі, 70), Кейперс (Родо, 84).
Попередження: Орбан (18).