Молодь

ЄВРО-2023 (U-21), 1/2 фіналу. Ізраїль – Англія 0:3. Звіт

Збірна Англії стала першим фіналістом молодіжного Євро-2023, влаштувавши показовий розгром Ізраїлю.

2023-07-05 21:13

Молодіжки Ізраїлю й Англії вже перетинались на Євро-2023, зустрівшись на стадії групового етапу. Тоді «три леви» здобули максимально впевнену перемогу (2:0), хоча й не створили великої кількості моментів. Саме тому фахівці не вірили у «синьо-білих» в півфіналі – за чотири матчі в Грузії підопічні Гая Лузона продемонстрували лишень непогану оборону.

Команди зазнали кадрових втрат перед матчем

До того ж, «воїни пустелі» втратили основного голкіпера, хоча в стартовий склад повернувся провідний фулбек Ревіво. Дискваліфікацію центрхава Карзева ізраїльтяни могли пережити спокійно. Зате у андердога не було проблем з мотивацією.

Матч збірної в Англії навіть не транслювали на британському ТБ. Крім того, острів'яни не сподобались у чвертьфінальному поєдинку проти Португалії – а у півфіналі не могли зіграти два основних фулбеки (Джонсон і Ааронс). Травму отримав і форвард Ремзі.

Позицію крайніх захисників закрили Гарнер і Харвуд-Белліс, які теж немало зіграли на Євро. Взагалі, у Лі Карслі настільки багато топ-виконавціві, що він навіть дозволив залишити в запасі Мадуеке.

Англія має проблеми в позиційній атаці, але два з трьох голів прийшли саме з нього

Весь поєдинок проходив приблизно за однією моделлю. Ізраїль віддавав м'яч і сідав у низький блок, намагаючись спіймати «трьох левів» на контратаці. Англія контролювала хід зустрічі, однак мала значні труднощі в позиційному наступі. У даному режимі фаворит майже нічого не створив.

У першому таймі підопічні Лі Карслі організували тільки одну реальну гостру позиційну атаку. Вона пройшла ще на четвертій хвилині, коли Томас віддав розрізний пас під вривання Гордону – Ентоні майже наздогнав м'яч на лівому куті воротарського. Голкіпер Царфаті встиг вибити його.

Наступну класну позиційну атаку довелося чекати аж годину. На 64-й хвилині Гіббс-Вайт змістився з флангу, протягнув м'яч по центру й віддав проникну передачу на правий край штрафного. Туди увірвався Сміт-Роу, який прострілив на дальню стійку – Палмер прибіг і замкнув. Це був другий гол у ворота Ізраїлю.

Наприкінці зустрічі прилетів і третій гол. Палмер прорвався лівим флангом, відпасував на Арчера у штрафний, той змістився ближче до центру і прошив Царфаті.

Варто приділити увагу блуканням Гіббс-Вайта на останній третині. Вони приносили Англії колосальну користь. На 74-й хвилині він знову опинився на позиції десятки й розрізав оборону пасом на Сміта-Роу, однак Еміль не реалізував вихід віч-на-віч.

Тим не менш, загальна гра англійців в позиційному наступі виглядала блідо. Височенний клас простежується, до другого гола острів'яни катали м'яч з флангу на фланг, не в силах знайти простір у блоці ізраїльтян. З іншого боку, голу Гіббса-Вайта передували саме тривалі поперечні перекати – вони мають властивість присипляти увагу суперника. А з англійцями спати не можна.

«Три леви» дуже небезпечні при подачах

Перший же гол у ворота Ізраїльтян залетів перед перервою. Палмер виконав блискучу подачу з правого флангу, а Гіббс-Вайт увірвався в центр штрафного й пробив головою в дев'ятку. Лідер «Ноттінгем Форест» скористався хитрим розміщеннями між опорниками й центрбеками – з Морганом ніхто не зіграв особисто, тож він увійшов у зону між двома захисниками.

Перед цим одну з подач мав замикати Джонс (він трішечки не встиг на дальню стійку). Крім того, було неточне замикання кутового у виконанні Колвілла. Англія дуже небезпечна при подачах – фіналісту Євро-2023 необхідно взяти цей факт до уваги. Обов'язково.

Англійці вкрай потужні у пресингу

Також варто відзначити роботу британців без м'яча на чужій половині поля. В цьому аспекті підопічні Лі Карслі відрізняються від усіх інших команд на Євро-2023. Трендом цього турніру стала відмова від систематичного пресингу, замість якого застосовують середній блок. В ньому перекривають лінії передач на ключових футболістів.

Збірна Англії продемонструвала зовсім інший підхід. Острів'яни інтенсивно тиснули перед чужим штрафним і атакували голкіпера. Крім того, вони вмикали агресивний контрпресинг. Що найбільш важливо, такий футбол був уже ефективним.

Показовий епізод стався на 13-й хвилині, коли Англія організувала аж три моменти. Голкіпер Царфаті опинився під тиском Сміта-Роу, викотивши передачу в ноги Гордону. Ентоні пробив з меж штрафного у захисника.

М'яч на дузі підхопив Джонс, який віддав пас під простріл з правого краю – Сміт-Роу завдав удар у лівий нижній кут, однак Царфаті парирував. Першим на відскок прибіг Гордон, якого збив захисник. Арбітр призначив пенальті, однак Гіббс-Вайт пробив повз праву стійку!

Втім, значно більше користі така агресія принесла в обороні, адже Ізраїлю було дуже важко перейти центр поля. Фіналіст Євро-2023 має приділити пресингу британців особливу увагу – інакше буде туго.

ІЗРАЇЛЬ U-21 – АНГЛІЯ U-21 – 0:3
Голи: Гіббс-Вайт (42), Палмер (63), Арчер (90).
На 17-й хвилині Гіббс-Вайт не реалізував пенальті (мимо)
Ізраїль: Царфаті, Джабер, Лемкін, Коен, Ревіво, Гендельман (Фереде, 89), Хаджадж (Халайлі, 56), Азулай (Білу, 75), Глух, Турджеман (Абу Румі, 88), Лайюс (Токломаті 56).
Англія: Траффорд, Гарнер, Харвуд-Белліс, Колвілл, Томас, Джонс (Дойл, 88), Палмер, Гомес (Скіпп, 79), Сміт-Роу (Еліотт, 74), Гордон (Арчер, 74), Гіббс-Вайт (Мадуеке, 79).
Попередження: Турджеман (20), Лемкін (83) – Колвілл (81).