Чотири юнацькі збірні України отримали суперників

У четвер, 8 грудня, в штаб-квартирі УЄФА у швейцарському Ньоні відбулося чотири церемонії жеребкування ЧЄ-2023 та ЧЄ-2024 для юнацьких збірних U-17 та U-19.

УКРАЇНА
Словаччина
Косово
Мальта

Своїх суперників першою дізналася юнацька збірна України (нинішня U-18), якою керує Олег Кузнецов. Міні-турніри в 13-ти групах відбудуться в період із 4-го до 12 вересня, із 9-го до 17 жовтня або з 13-го до 21 листопада 2023 року. Володарі двох перших місць у відбірних групах та найкращий із володарів третіх місць за результатами матчів із першою та другою командами приєднаються до Португалії в елітному раунді кваліфікації. Збірна Північної Ірландії на правах господаря здобула пряму перепустку до фінальної стадії, яка пройде влітку 2024 року.

ЧЄ-2024 (U17). Кваліфікаційний раунд

Група 3
Німеччина
УКРАЇНА
Фінляндія
Ліхтенштейн

До кваліфікаційного раунду ЧЄ-2024 (U-17) готуватиметься нинішня юнацька збірна України U-16. Тут також сформовано 13 квартетів. Міні-турніри на цій стадії відбудуться в період із 1 липня до 21 листопада 2023 року. У жеребкуванні взяли участь 52 національні асоціації, оскільки Кіпр на правах господаря отримав пряму перепустку до фінальної стадії, а збірна Нідерландів розпочне боротьбу з елітного раунду.

ЧЄ-2023 (U19). Еліт-раунд

Група 3
УКРАЇНА
Іспанія
Данія
Люксембург

Визначились і опоненти підопічних Сергія Нагорняка, які після перемог над Косовом (1:0), Кіпром (4:1) та Швецією (2:0) завершили виступ у кваліфікаційному раунді з максимальним результатом і відповідно на першому місці в групі. Завдяки цьому перед жеребкуванням еліт-раунду відбору ЧЄ-2023 (U-19) синьо-жовті потрапили до першого кошика, що, все не одно не завадило нашій команді уникнути зустрічі з таким потужним конкурентом як Іспанія. Достатньо сказати, що саме піренейці мають рекорддну кількість титулів у цій віковій категорії – 8.  Ігри еліт-раунду мають фінішувати не пізніше 28 березня. Лише переможці семи груп вийдуть до фінальної стадії (матчі відбудуться в період із 3-го до 16 липня 2023 року), де на них чекатимуть господарі турніру, мальтійці.

ЧЄ-2023 (U17). Еліт-раунд

Група 6
Італія
УКРАЇНА
Кіпр
Ірландія

І, нарешті, останньою отримала інформацію про своїх безпосередніх конкурентів по еліт-раунду відбору ЧЄ-2023 (U-17) команда Юрія Мороза. Вона у кваліфікаційному раунді посіла перше місце у своїй групі, випередивши команди Азербайджану (5:2), Ліхтенштейну (7:0) та Боснії і Герцеговини (1:1). Наразі на кону – 15 путівок до фінальної стадії, матчі якої відбудуться в період із 17 травня до 2 червня 2023 року в Угорщині. Туди вийдуть вісім переможців груп еліт-раунду відбору та сім володарів других місць із найкращими результатами. До них приєднається країна-господар.