Євро U21. Словаччина – Україна 3:2. Із надією на матч-відповідь…

Молодіжна збірна України провела в Жиліні виїзний поєдинок плей-офф кваліфікації Євро-2023 (U-21) проти Словаччини.

2022-09-23 21:16

Цього року вітчизняна «молодіжка» отримала шанс утретє в історії пробитися на чемпіонат Європи. Посівши другу сходинку в групі, підопічні Руслана Ротаня змагалися за путівку на континентальну першість зі Словаччиною. Зазначимо, що раніше збірна України чотири рази виступала у плей-офф відбору на Євро — двічі проходила суперника та двічі вибувала.

Перший поєдинок проходив у словацькій Жиліні. На початку зустрічі команди обмінялися ударами Суслова й Ваната у площину. Затим Батагов сфолив у власному штрафному, і господарі заробили пенальті. Трубін, який ще два дні тому грав за національну збірну, парирував 11-метровий від Суслова, однак із добиванням від словака не впорався.

Утім, на 17-й хвилині синьо-жовті відігралися — Судаков зі штрафного пробив у площину, а В’юнник опинився першим на добиванні. Надалі українці могли забивати ще, зокрема, Белко виручив після ударів Михайленка та Криськіва. Згодом м'яч таки побував у воротах словаків, проте арбітри не зарахували гол Ваната через офсайд. До перерви команди обмінялися ударами Судакова та Суслова в площину.

Початок другого тайму ознаменувався трьома голами. Спершу Стрелец обікрав Сироту, увірвався до штрафного й із рикошетом від Вівчаренка відправив м’яч у сітку. На це українці відповіли результативною комбінацією Судаков — Бондаренко — Криськів. Утім, на 53-й хвилині Стрелец оформив дубль, завдавши більярдного удару зі входу у штрафний майданчик.

Відігратися цього разу нашій команді не вдалося, хоча шанси були, зокрема, здалеку вище воріт пробив Судаков, а Сікан не зумів поцілити у ближній кут після прострілу Очеретька. У доданий арбітром час голкіпер словаків виручив після удару Сікана. У підсумку підопічні Руслана Ротаня поступилися — 2:3.

Номінально домашній матч-відповідь синьо-жовті проведуть 27 вересня в польському місті Бельсько-Бяла на Муніципальному стадіоні (початок — 18.30 за київським часом).

СЛОВАЧЧИНА U21 – УКРАЇНА U21 3:2 (Суслов, 10, Стрелец, 46, 53 – В'юнник, 17, Криськів, 49)
Словаччина: Белко, Датко, Немчик, Оберт (Войтко, 84), Месик, Лавринчик, Покорни, Кадак (Небила, 91), Капралік (Гольян, 84), Стрелец (Труса, 73), Суслов (Галчик, 92).
Україна: Трубін, Вівчаренко, Сирота, Батагов (Таловеров, 60), Сич, Судаков, Криськів (Кухаревич, 86), Бондаренко, Михайленко (Назаренко, 60), В'юнник (Очеретько, 71), Ванат (Сікан, 71).
Арбітр – Ліндхаут (Нідерланди).
Попередження: Суслов (55), Капралік (80) – Вівчаренко (72), Сирота (83), Очеретько (90).
На 10-й хвилині Суслов не реалізував пенальті (воротар).
Стадіон «Под Дубньом» (Жиліна, Словаччина).

Інші зустрічі плей-офф

Хорватія — Данія — 2:1
Ісландія — Чехія — 1:2
Ірландія — Ізраїль 21.00

Фінальний турнір (червень/липень 2023 року)

Учасники фінального турніру: Румунія, Грузія, Бельгія, Англія, Франція, Німеччина, Португалія, Нідерланди, Іспанія, Норвегія, Італія, Швейцарія, чотири переможці плей-офф.

Поєдинки турніру за участі 16 збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два — у Клуж-Напоці й два — у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два — у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал — у Грузії.