ЧЄ-2023 (U21). Україна – Словаччина 3:0 (заг. 5:3)

Молодіжна збірна України в матчі-відповіді плей-офф відбору на Євро-2023 (U-21) переграла Словаччину й утретє в історії виступить на чемпіонаті Європи.

2022-09-27 20:50

Чотири дні тому в Жиліні синьо-жовті поступилися з рахунком 2:3. Унаслідок російського вторгнення наша команда змушена була приймати словаків у матчі-відповіді в польському місті Бельсько-Бяла. Руслан Ротань зробив три зміни у складі української «молодіжки», зокрема, замість дискваліфікованого Вівчаренка вийшов Драмбаєв.

Перший небезпечний момент створили словаки – на 10-й хвилині після нашої помилки в захисті зблизька пробивав Суслов, проте Трубін виручив. Українці старалися більше атакувати, зокрема, під час одного з випадів Сікан вивів Сича на ударну позицію, однак кіпер виявився сильнішим у ближньому бою.

Усередині першого тайму ініціативою володіли суперники, по воротах пробивали Суслов і Капралик. Під кінець стартової 45-хвилинки наші хлопці відповіли ударом Бондаренка у площину й неточним штрафним у виконанні Судакова.

Проте по перерві синьо-жовті зняли всі питання в цій парі. На 48-й хвилині Судаков закинув до штрафного на Сича, а той віддав Сікану на порожні ворота. 1:0. Незабаром удар Драмбаєва після навісу Сича парирував Белко, однак той же Сікан був першим на добиванні. 2:0. Нарешті, на 66-й хвилині Данило оформив хет-трик – Криськів обікрав суперника, увірвався до штрафного та асистував форварду. 3:0.

Після цього словаки мали свої моменти. Зокрема, Трубін потягнув удар Дятка, Суслов зі штрафного поцілив у стійку, а Гольян не зміг відправити м’яч у порожню рамку. Однак відіграти хоча б один гол суперникам не вдалося. Більше того, наші хлопці цілком могли забивати четвертий м'яч.

У підсумку підопічні Руслана Ротаня здолали словаків та пробилися у фінальний турнір, який пройде з 21 червня по 8 липня наступного року у Грузії та Румуні. Це буде третій за ліком чемпіонат Європи для української «молодіжки» в історії після Євро-2006 та Євро-2011. Жеребкування фінального турніру відбудеться 18 жовтня (початок – о 19.00 за київським часом).

Окрім команд господарів, у змаганні візьмуть участь збірні Англії, Бельгії, Німеччини, Іспанії, Італії, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Франції, Швейцарії та України! Доля ще трьох путівок вирішуватиметься сьогодні ж – у інших стикових протистояннях.

УКРАЇНА (U21) – СЛОВАЧЧИНА (U21) – 3:0
Сікан (48, 54, 66).
Україна: Трубін, Сич, Таловєров, Сирота, Драмбаєв, Бондаренко (Очеретько, 89), Криськів (Желізко, 89), Михайленко (Бражко, 46), В’юнник (Назаренко, 46), Судаков, Сікан (Ванат, 71).
Словаччина: Белко, Дятко, Немчик, Оберт, Месік, Покорни, Лаврінчик (Гольян, 62), Кадак (Мислович, 63), Капралік, Суслов, Стрелець (Галчик, 81).
Попередження: В’юнник (20), Сирота (90) – Капралік (14), Покорни (80), Суслов (90).