Юнацька ліга УЄФА. Шахтар – Барселона 0:3. Звіт

Підопічні Олексія Бєліка знову поступилися каталонцям і значно знизили свої шанси на плей-офф.

2023-11-07 15:51

Два тижні тому поєдинок між цими командами в Іспанії завершився з рахунком 2:0 на користь «синьо-гранатових». Після 3-х турів Барселона U-19 набрала 9 очок, Порту мав 6, Шахтар – 3, а Антверпен з нулем замикав таблицю групи H. Перемога гарантувала Барселоні мінімум друге місце і вихід у плей-офф, а от команді Олексія Бєліка програвати не можна було – тоді «гірники» ризикували відпустити Порту на 6 очок за два тури до завершення групового етапу.

Саме Шахтар на перших хвилинах активніше пішов уперед, але моментів біля воріт Барси «гірники» не створювали. Натомість на 9-й хвилині ледь не пропустили. Помилка при виході з оборони призвела до виходу майже віч-на-віч – Владислав Кравець врятував Шахтар після удару Еспарта. Помітно нервували підопічні Бєліка в дебюті гри – елементарних помилок у їхніх діях не бракувало.

Знову момент біля воріт Шахтаря – удар з льоту заблокували. Барселона перехопила ініціативу, притиснувши «гірників» до їхніх воріт. До слова, наставник «блаугранас» Оскар Лопес суттєво змінив склад у порівнянні з першим матчем. Зокрема, Дарвіх і Хуан Ернандес, які тоді забили, опинилися поза заявкою. Але, як виявилося, іспанська команда впоралася і без них.

Велика кількість огріхів від донеччан таки призвела до швидкого пропущеного м'яча. На 16-й хвилині після чергової помилки українців Ніль Кальдеро відкрив рахунок. Кравець невдало вибив м'яч, Дані Родрігес зіграв на перехопленні і навісив на Кальдеро, який з льоту вбив круглого в сітку.

Шахтар відповів двома гострими стандартами, однак кіпер Барселони Арон Якобішвілі у гру не вступав. А от кіпер «гірників» знову помилився, вибиваючи м'яч, але цього разу Барселона його пробачила, не зумівши подвоїти рахунок. Без м'яча іспанці грали теж солідно – активно йшли в пресинг, змушуючи донеччан регулярно обрізатися. Не можна сказати, що Шахтар суттєво поступався Барсі за грою, однак нервозність і помилки «гірників» вирішили долю першого тайму, який завершився з рахунком 0:1 не на їхню користь.

На початку другої половини «гірники» провели непогану атаку, але простріл з лівого флангу не знайшов адресата. Відповідь Барселони була куди гострішою – Кравець у стрибку потягнув удар Дані Родрігеса з меж штрафного. Але як не забив Шахтар на 51-й хвилині! Впродовж кількох секунд Якобішвілі видав подвійний сейв після ударів впритул, а Глущенко зарядив повз дальню дев'ятку! Найкращий момент у матчі і диво-гра воротаря Барселони. Покарання за таку нереалізацію було показовим.

Невздовзі гравці «помаранчево-чорних» просили пенальті, але арбітр не зафіксував гри рукою. І тут же Барселона забила вдруге. Дані Родрігес на крейсерській швидкості промчав півполя і ефектно перекинув Кравця. Блискуче розібрався нападник «блаугранас» – 0:2.

Фанати, яких чимало зібралося на стадіоні в Нордерштедті, затягнули «Ой у лузі червона калина». Фантастичну підтримку отримала молодь Шахтаря у Німеччині. Втім, уникнути третього пропущеного м'яча це не допомогло. Гол знову вийшов розкішним – Наварро зі штрафного як рукою поклав у верхній кут. Все стало зрозуміло – 0:3.

Шахтар ще й у меншості залишився – здали нерви у Антона Глущенка, який відверто вдарив суперника. Червона картка, яка не дозволить йому зіграти з Антверпеном. Це була капітуляція – підопічні Оскара Лопеса спокійно довели гру до розгрому. Тільки у компенсований час стійка завадила «гірникам» таки забити гол престижу.

0:3 – Барселона набрала 12 очок і гарантувала собі вихід у плей-офф Юнацької ліги УЄФА як мінімум з другого місця групи. У Шахтаря залишилося 3 пункти. Якщо Порту обіграє Антверпен, то відірветься від «гірників» на 6 очок і маючи перемогу 4:1 в очному матчі. Третє місце групи нічого не дає – шанси підопічних Олексія Бєліка кваліфікуватися у євровесну суттєво зменшилися.

ШАХТАР U-19 – БАРСЕЛОНА U-19 – 0:3
 Кальдеро (16), Дані Родрігес (58), Наварро (62).
Шахтар U-19: Кравець, Шелекета (Пушкарьов 46), Огарков, Башмарін, Дрозд, Глущенко, Бундаш (Демченко 46), Лосенко, Ющенко (Ломага 72), Сметана (Гармаш 72), Цуканов (Янович 81).
Барселона U-19: Яакобішвілі, Наварро, Вілорія, Кошпо, Фарре Мірро (73), Муньйос, Еспарт (Баланья 80), Фернандес (Перес 73), Родрігес, Оскар (Альба 73), Кальдеро (Прадас 67) .
Вилучення: Глущенко (64).

Нагадаємо, дорослі команди поєдинок 4-го туру Ліги чемпіонів зіграють увечері. Матч Шахтар – Барселона розпочнеться 7 листопада о 19:45 за Києвом.