Украина

Калейдоскоп

В Офісі Генпрокурора справи про корупцію в українському футболі об’єднали в єдине провадження

Гучний скандал довкола корупційних схем в Українській асоціації футболу не вщухає вже два роки, проте винні у «розпилі» бюджетних мільйонів на будівництві спортивних майданчиків – досі на волі. На якому етапі наразі перебуває розслідування проти функціонерів? Відповідний запит журналісти «СтопКору» спрямували до Офісу Генпрокурора.

«СтопКор»

2020-04-09 18:00

3 квітня до редакції надійшла відповідь за підписом прокурора відділу процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях Офісу Генерального прокурора І.Ковальова.


Відповідь Офісу Генпрокурора на запит «СтопКору»

Як повідомив правоохоронець, наразі матеріали кількох справ проти очільника ФФУ/УАФ, колишнього нардепа Андрія Павелка та його підлеглих об’єднані в єдине провадження.

Досудове слідство у ньому здійснюють слідчі ГСУ Нацполіції України за підозрою директора ТОВ «ФФУ Продакшен» (комерційної «доньки» федерації футболу, яка й одержала бюджетні замовлення на виробництво штучної трави за завищеними цінами) Бондаренка А.В. у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.366, ч.5 ст.191 ККУ.

Нагляд у формі процесуального керівництва здійснює безпосередньо Офіс Генпрокурора. Обвинувальний акт до суду не скеровувався.

Ким є в об’єднаній справі Андрій Павелко – наразі невідомо. Розслідування стосується службових злочинів, вчинених посадовими особами УАФ, тож це формулювання не виключає участі Павелка як підозрюваного. Представники прокуратури відмовилися розкривати у відповіді подробиці слідства, посилаючись на те, що це може зашкодити досудовому розслідуванню.


Голова Бюджетного комітету Андрій Павелко виділив ФФУ 270 млн грн

Нагадаємо, наразі у парламенті також працює відповідна тимчасова слідча комісія. За регламентом, завершити свою роботу ТСК мала наприкінці квітня, але через карантин її діяльність можуть продовжити на півтора-два місяці.

stopcor.org