Україна

Калейдоскоп

Нові викриття корупції керівництва УАФ

Зрушення у розслідуванні фактів корупції чинного керівництва Української асоціації футболу.

2021-11-15 23:36

Асоціація футболу м. Києва оприлюднила нові свідчення корупційної діяльності найвищих посадових осіб Української асоціації футболу (УАФ).

Так, згідно з повідомленням на офіційному сайті громадської спілки «Асоціація футболу м. Києва», її визнано потерпілим в кримінальному провадженні № 42018000000001404 від 07.06.2018 за фактом розтрати посадовими особами керівного складу ГС «Українська асоціація футболу» (до 17.05.2019 ГС «Федерація футболу України», далі – УАФ) коштів УАФ, цільових надходжень від УЄФА в якості кредиту, інвестицій в рамках соціальної програми «Хет-Трік», виплат за використання прав з маркетингу та спонсорських прав на кваліфікаційні матчі чемпіонатів Європи та світу шляхом закупівлі обладнання і сировини для заводу ТОВ «ФФУ Продакшн» з виробництва штучного покриття для футбольних полів через офшорну компанію-посередника «S.D.T-FZE» (ОАЕ) за необґрунтовано завищеними на 20% цінами.

Деталі даного розслідування та інші факти щодо корупційної діяльності президента УАФ Андрія Павелка та його сподвижників із Дому футболу висвітлені у сюжеті свіжого випуску програми «Подробиці» на телеканалі «Інтер» (таймкод: 39:10):

Окрім цього у зазначеній вище заяві Асоціації футболу Києва говориться наступне: «Матеріали кримінального провадження, з якими ознайомився потерпілий, містять докази, які поза всяким розумним сумнівом підтверджують наявність достатніх підстав для повідомлення про підозру генерального секретаря УАФ Запісоцького Юрія Григоровича та колишнього директора ТОВ «ФФУ Продакшн» Окунського Андрія Романовича у вчиненні шляхом зловживання своїм службовим становищем пособництва в заволодінні за попередньою змовою групою осіб коштами УАФ в сумі 26 423 595,01 грн., тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

У зв’язку з цим 10.09.2021 Асоціація футболу м. Києва направила клопотання прокурору в кримінальному провадженні № 42018000000001404 та заступнику Генерального прокурора з вимогами відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 276 КПК України невідкладно повідомити про підозру Запісоцькому Ю.Г. та Окунському А.Р., однак, ці дії прокурорами не були виконані.

05.11.2021 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва за результатами розгляду скарг на бездіяльність прокурорів було підтримано позицію Асоціації футболу м. Києва, визнано обґрунтованими доводи скарг щодо достатності доказів для здійснення повідомлення про підозру Запісоцькому Ю.Г. та Окунському А.Р., зобов’язано прокурорів виконати передбачені законом процесуальні дії.

Таким чином, правоохоронна система зробила черговий важливий крок до остаточного подолання корупції в УАФ та звільнення українського футболу від цього ганебного явища».
ffk.kiev.ua