Украина

Калейдоскоп

Журналіст звернувся до перших осіб держави

Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков опублікував у своєму Telegram-каналі відкритого листа до Президента Володимира Зеленського та Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

2020-05-06 23:15

Президентові України
В.О.Зеленському

Голові Верховної Ради України
Д.О.Разумкову

Шановний Володимире Олександровичу!

Шановний Дмитре Олександровичу!

Днями керівник ОП пан Андрій Єрмак повідомив про те, що в Україні розпочинається державний проект зі створення в кожній області об’єкта спортивної інфраструктури, присвяченого видатному сучасному спортсмену чи спортсменам з цього регіону. Робоча назва проекту «Україна – чемпіон!».

А в цей же час на позитивному тлі такої важливої для популяризації спорту ініціативи Українська асоціація футболу (УАФ) тишком-нишком намагається знищити сліди своєї кількарічної корупційної активності з використання коштів держбюджету та міжнародних організацій ФІФА-УЄФА. Йдеться про утаємничений переїзд до м. Краматорська горезвісного заводу з виготовлення штучного покриття для футбольних полів, який належить до комерційних структур УАФ.

З першого дня роботи цього бутафорського підприємства було зрозуміло, що насправді воно є ширмою для прикриття тіньових схем з відмивання грошей керівництвом УАФ. Численні журналістські розслідування на цю тему широко оприлюднили незаперечні факти такої незаконної діяльності.

Наразі специфічне використання цього «інструмента» в корупційних оборудках УАФ грунтовно вивчала тимчасова слідча комісія Верховної Ради. Її було створено за ініціативи депутатів фракції «Слуга народу» для аналізу виконання державної програми з будівництва футбольних майданчиків зі штучним покриттям у 2017-2018 роках. І тепер, коли члени ТСК взялися до підготовки підсумкового звіту, керівництво УАФ демонстративно та зухвало змінює дислокацію заводу та передає його в управління іншій комерційній структурі.

Вважаю, що в такий спосіб на наших очах відбувається знищення речових доказів і навмисне створюються перешкоди для правоохоронних органів, які розслідують, зокрема, і незаконну діяльність цього заводу. Тобто робиться все, аби унеможливити в подальшому притягнення винних до відповідальності. Це свавілля під орудою УАФ слід негайно припинити!

Справа честі вищого керівництва держави сприяти тому, аби нарешті було поставлено справедливу крапку у ганебній резонансній історії «футбольних свинарчуків». Нагадаю – вони поцупили з державної кишені 1,25 млрд. гривень! Тому злодії повинні сидіти за гратами!

Інакше будь-які урядові проекти з розвитку спортивної інфраструктури в країні суспільство сприйматиме за аналогією з футбольними майданчиками імені Андрія Павелка, тобто крізь призму потенційної корупційної складової. Так далі жити не можна! Прийшла весна – час саджати…

З повагою,
Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков

t.me/s/footballandartemfrankov