Україна

Калейдоскоп

Верховна Рада розглянула закон про боротьбу з хабарництвом у спорті

У середу, 7 жовтня, у Верховній раді України був розглянутий законопроект про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень, який на сигнальному голосуванні не зібрав необхідну кількість голосів.

«ПРЕССИНГ»

2015-10-07 16:55

Під час засідання ВР до виступу був запрошений голови бюджетного комітету України, президент Федерації футболу України Павелко Андрій Васильович.

– Шановні колеги, представляю вашій увазі законопроект 2243а – про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень.

Це дуже важливий законопроект. На жаль, сьогодні так звані "договірні" матчі продовжують бути буденністю у спорті. Часто доводиться чути про підкуп спортсменів, суддів, тренерів, незаконні спортивні ставки та інші маніпуляції із спортивними змаганнями з метою отримання неправомірної вигоди.

Корупція гальмує розвиток спорту, фактично, зводить його до нуля. На жаль, боротьба з корупцією у всієї держави йде не такими темпами, як хотілось би. Впевнений, що ми не можемо втрачати час, і навпаки, маємо шанс показати хороший приклад боротьби з корупцією у сфері спорту.

Чинний закон про запобігання корупції не охоплює проблеми боротьби із корупцією у сфері спорту. Тому необхідно прийняти окремий спеціальний закон, який би надав реальні механізми для боротьби з цим явищем.

Запропонований проект закону визначає основні засади, особливості суб'єктів і заходів, попередження та виявлення корупційних правопорушень у сфері спорту і усунення їх наслідків, а також відповідальність за них. Законопроектом вводяться нові поняття такі як "посадова особа у сфері спорту", "особи, уповноважені на проведення офіційного спортивного змагання", "ексклюзивна спортивна інформація", "правила чесної гри фейр-плей" тощо.

Проектом закону пропонується встановити сувору адміністративну та кримінальну відповідальність за корупційні порушення у сфері спорту.

Законопроект був внесений на широке громадське обговорення, до якого залучались відомі європейські фахівці, представники спортивних федерацій, інших громадських організацій і засобів масової інформації.

Спортивне співтовариство цілком підтримує прийняття цього законопроекту. Розв'язати цю проблему від нас вимагають міжнародні спортивні організації, а також найвищі європейські світові політичні інституції. Зокрема, в Резолюції 1602 Парламентська асамблея Ради Європи наголосила про необхідність впровадження механізмів для зниження ризику договірних матчів, незаконних ставок та інших форм корупції у спорті. Асамблея…

Асамблея закликала держави – члени Ради Європи прийняття… свої законодавчі бази негайно застосувати заходи щодо забезпечення прозорості спортивних результатів, боротьби з підтасовкою результатів, зокрема з договірними матчами, та взяти до уваги відповідні рекомендації міжнародних європейських організацій.

Шановні колеги, прошу вас підтримати прийняття за основу цього надзвичайно важливого законопроекту. Дякую.

До співдоповіді був запрошений голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Кожем'якін Андрій Анатолійович.

– Шановні колеги, я підтримую ваші емоції, тому що Андрій Васильович сьогодні, і так сталося, що я є теж автором цього закону, внесли до Верховної Ради законопроект, якого в історії України ще не було. І якщо ми розставимо акценти, то сьогодні, дійсно, це подія, тому що запобігання впливу на результат офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень, все, що стосується корупції в спорті, – це перший за історію Української держави законопроект, який дасть нам змогу опинитись в лавах європейських демократичних, насправді спортивних країн.

Тому комітет розглянув цей законопроект, який розроблений з метою протидії корупції у сфері спорту. Розв'язати цю проблему від нас вимагають міжнародні, як уже було сказано, спортивні організації, найвищі європейські і світові політичні інституції. Ви знаєте про ті скандали, які відбувалися у Федерації футболу міжнародній нещодавно.

Тому, вивчаючи цей досвід, вивчаючи досвід європейських країн, ми якраз з Андрієм Васильовичем і підготували цей законопроект. Він визначає основні засади, заходи попередження та виявлення корупційних правопорушень у сфері спорту. Ми вносимо поправки… зміни до Кримінального кодексу України і також вносимо зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, ми доповнюємо Кримінальний кодекс статтею 369 зі значком 3, якою впроваджується відповідальність за протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань.

Тому, колеги, прошу вас підтримати рішення комітету і прийняти цей законопроект з в першому читанні за основу. Дякую за увагу.

Головуючий поставив на сигнальне голосування проект Закону про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень. Підтримали проект 180 депутатів, чиїх голосів не вистачило…. Завтра відбудеться головне голосування.

pressing.net.ua