Україна

Калейдоскоп

У Нью-Йорку вшанували пам'ять Валерія Лобановського

2023-12-08 11:43

Пам'ять про одну з легендарних особистостей українського та європейського футболу Валерія Лобановського, життя якого обірвалося 13 травня 2002 року, вшановують не лише в нашій країні, а й за кордоном. Протягом більш ніж двох десятків років у США проводиться турнір, присвячений пам'яті футбольного Метра. Традиційні змагання, організатором яких усі ці роки є президент Асоціації ветеранів спорту США Едвард Лучин, нещодавно завершилися у Нью-Йорку.

– Цього року спільно з «BridgeView Soccer Academy» було проведено вже 22-й за ліком Меморіал, – повідомив Лучин кореспондентові UA-Футбол. – У спортивному комплексі Match Point у Брукліні зібралися шанувальники футболу, аби згадати та вшанувати пам'ять Героя України, відомого футбольного тренера Валерія Лобановського. У змаганнях брали участь чотири нью-йоркські колективи – «BridgeView Soccer Academy», «Madison High School Soccer Team», команда Матвія Черкаського та «Asian-American Team Up». Позмагалися в турнірі також і чотири юнацькі команди – двоє представників першого з клубів (з умовним позначенням «Red» та «White»), а також «Chelsea Premier SA» та «UYSC Chelsea». На матчах Меморіалу Лобановського був задіяний досвідчений рефері – екс-арбітр ФІФА Сергій Кравченко із Киргизстану.

За словами Лучина, відкриваючи турнір, перший удар по м'ячу, зробив відомий у минулому футболіст збірної Азербайджану, триразовий чемпіон країни у складі бакинського «Нефтчі» Ельшан Гамбаров, який свого часу перебував на перегляді у запорізькому «Торпедо» часів тренерства Леоніда Колтуна та Євгена Яровенка.. Нині він один із керівників футбольної академії Нью-Йорка – «BridgeView Soccer Academy». За підсумками цікавого та бойового групового турніру дорослих команд перше місце посіли футболісти «BridgeView Soccer Academy», які набрали однакову кількість очок (по 7) з другою за підсумками змагань командою учнів Матвія Черкаського, але забезпечили собі перевагу за рахунок кращої загальної різниці забитих та пропущених м'ячів. Поєдинок між ними відзначався наполегливістю і завершився бойовою нічиєю 3:3. На третій позиції – «Madison High School Soccer Team». Замкнули четвірку представники китайської громади Нью-Йорка – «Asian-American Team Up».Захоплюючим видався і юнацький турнір Меморіалу, в якому найкращими були юні футболісти «Chelsea Premier SA», які вибороли спеціально виготовлені до змагань медалі чемпіонів. На другому та третьому місцях відповідно команди «UYSC Chelsea» та «BridgeView Soccer Academy-Red». На четвертій позиції «BridgeView Soccer Academy-White».

Попервах планувалося, що цього року участь у Меморіалі Лобановського візьме одна із ветеранських команд України. Проте з об'єктивних причин, однією з яких є війна, задумане здійснити не вдалося. Проте організатори турніру сподіваються, що у 2024 році закладена ще два десятиліття тому традиція участі у Меморіалі футбольних майстрів з України зможе продовжитись. Цьогоріч, як і у попередні дев’ять років, турнір проходить під гаслом «Разом з Україною. Одна єдина».

ua-football.com