Украина

Кубок

Йовічевіч: «Немає маленьких суперників та перемог»

2021-12-02 08:58

Післяматчева пресконференція головного тренера СК «Дніпро-1» Ігоря Йовічевіча після перемоги над ЛНЗ (2:0):

– Команда привітала мене з вчорашнім днем народження, і я їм хочу за це подякувати. Немає маленьких перемог та маленьких суперників. Це зовсім інше змагання, ніж чемпіонат – тут не маєш права на помилку. І це найкоротший шлях до Європи, до здійснення мрії команди. Виконали задачу, яку ставили перед собою – вийти до чвертьфіналу та чекати жеребкування у п’ятницю. А щодо самої гри, то завжди хочеться у кожному матчі зіграти ще краще, домінувати ще більше. Можу сказати, що зіграли сьогодні з цікавим суперником. ЛНЗ сьогодні вразив. Думаю, він є рівня мінімум першої ліги, а не другої. Думаю, у команди хороша перспектива, хороший тренер. Вони мають малюнок, намагалися грати, а не ставити автобус, щоб ми мучилися. Вони хотіли виходити з-під нашого пресингу і проявили себе.

Загалом, заслужена перемога. Ми могли забити ще, щоб було спокійніше. Хотіли дати відпочити гравцям, що мали багато хвилин у ногах. І після такої гри проти «Ворскли», коли емоції були спустошені, хотіли поміняти і використати енергію футболістів, які вийшли сьогодні. Для мене це команда. Для виконання великих цілей саме вона потрібна. 11 футболістів зіграють 2-3 матчі, виграють, але виконати цілі, які ставить клуб, без команди неможливо. Ще раз дякую команді за подарунок. Тепер треба відпочити та у гарним настроєм поїхати до Одеси битися за максимум очок.

– Чи достатньо укомплектована команда для досягнення цілей, або потрібне точкове підсилення взимку?

– Звичайно, кожна команда прагне до вдосконалення своїх позицій, дій на полі. І результат говорить, що команда може тримати стабільність. На даний момент обраний нами курс йде непогано. Звичайно, що команда хоче прогресувати, і самі футболісти бажають бути ще кращими. Це вимагає і від мене бути ще дисциплінованішим, ще кращим, ще мотивованішим. Я від них також беру енергію, і наша синергія зараз на ходу, на хвилі позитиву. А коли закінчиться сезон, ми зробимо ретельний аналіз, подумаємо, що можна покращити, аби бути ще довше на такому шляху.

Виконання цілей залежить від усіх нас. Не обов’язково має бути підсилення конкретного футболіста. У порівнянні з минулим роком грають ті ж самі футболісти, можливо, 8-9, але вони покращили свій рівень. Через тренування, через бажання, мотивацію можеш сам себе покращити. І це наше найкраще придбання. А щодо конкретних позицій подивимося. Якщо ринок покаже, що є щось цікаве – чому ні? Хто не хоче хорошого футболіста, аби бути ще кращим. Конкуренція збільшує рівень самого футболіста. На тренуваннях помітним є характер. І коли вони виходять на матч, є твердими на шляху до перемоги.

– Яка ситуація з Біллом? Чи залишать його у команді?

– Керівництво розглядає ситуацію з ним. Я можу сказати, що в нього є прогрес. Зазвичай, бразильські футболісти – і це показав Луческу у «Шахтарі» – потребують рік на адаптацію. І це не демагогія, це людський фактор. Він прогресує, і він хоче. Він адаптувався до команди, команда сприйняла його дуже добре, він хоче вчитися й прогресувати. Поки домовленість не остаточна, але бажання самого футболіста є дуже важливим. І я бачу, що він хоче, має талант. А коли поєднується талант і бажання, можемо казати про хороший продукт, який має перспективу. Сподіваємось, що зможемо продовжити і отримати кайф від його футболу.

– Чи не може трапитись те, що команда не відійде емоційно після перемоги над «Ворсклою» і не зможе підійти до гри з «Чорноморцем» з холодною головою?

– Гарне запитання. У футболі є стан емоцій. Якщо б ви подивилися на обличчя наших футболістів під час матчу проти «Ворскли», зрозуміли б, що так само ми б зіграли проти будь-якої іншої команди. Це стан емоцій, де ти просто довіряєш партнерам та пробиваєш ліміт. Не думаєш головою, а ідеш серцем. В такому випадку не помиляєшся. Звичайно, будемо працювати не лише тактично й технічно на цьому тижні, але й ментально. Прагнемо до того, щоб грати такі матчі кожні три дні. Потрібна емоційна стабільність, упертість, мотивація, щоб ти показав собі та команді, що можеш грати. Раз показавши такий рівень, вже не можеш спустити планку. В нас дуже велика мотивація, і психологічний момент є дуже важливий. Моя тренерська задача – переконати, що ми можемо повторити та виконати ціль здобуття максимума очок та виходу до чвертьфіналу. Такою була наша задача до наступної перерви. Бачимо, наскільки є близькими «Ворскла» і «Зоря», хочемо продовжити хвилю позитиву, довіряти більше нашій праці, ніж самому таланту.

– Чи є в вас якийсь сум, що команда, перебуваючи у відмінній формі, змушена йти на перерву?

– Звичайно, хочеться скористатися позитивною хвилею. Але це не впало з небес. Ми багато ригали, орали землю на тренуваннях, були погані моменти. Але коли є мрія та шлях, створюєш команду, яка б’ється за одну ціль. І це є дуже важливим. Ще сезон не закінчився. Якщо б ви мене запитали про це після останнього туру, я б, можливо, вам відповів. Але ще є два тури. Проти нас гратимуть дві талановиті команди – дві різні школи, шахтарська та динамівська, з талановитими хлопцями. «Чорноморець» додав, маючи пару досвідчених футболістів і отримавши баланс. Немає легких матчів. Ми мусимо бути на найкращому своєму рівні, щоб бути в опції перемоги. І це ще не є гарантією виграшу. Так само проти «Маріуполя», який демонструє одну з найкращих ігор у чемпіонаті. Поки немає результату, але є сам малюнок гри й талановиті гравці. Тож, йдемо матч за матчем, вірячи у власні сили, поважаючи суперника, демонструючи респект, мотивовані та вірні нашому стилю.

scdnipro1.com.ua