Украина

Первая лига

Звернення ПФЛ. «УПЛ отримає більш ніж достатню кількість претендентів на підвищення в класі»

ПФЛ відреагувала на рішення зборів УПЛ, назвала своїх кандидатів на підвищення в класі та попросила переглянути ухвалене рішення.

Pfl.ua

2019-07-19 17:35

«18 липня 2019 року відбулися Загальні збори учасників ОПФКУ «Прем’єр-ліга», – йдеться у листі за підписом Сергія Макарова на адресу президента ФФУ/УАФ Андрія Павелка та президента УПЛ Томаса Грімма. – На зборах обговорювалося рішення Виконавчого комітету УАФ щодо формату змагань, а також обміну між УПЛ та ПФЛ на сезони 2020/21, 2021/22. В ході обговорення даного питання клуби УПЛ поставили під сумнів інфраструктурні критерії клубів першої ліги ПФЛ, які потенційно могли б стати учасниками змагань УПЛ у найближчому майбутньому.

Інформуємо Вас, що в минулому сезоні 6 (шість) клубів першої ліги ПФЛ («Дніпро?1» Дніпро, «Колос» Ковалівка, «Волинь» Луцьк, «Металіст 1925» Харків, «Оболонь Бровар» Київ, та «Інгулець» Петрове) подали заявки і пройшли процедуру Атестації за усіма критеріями змагань УПЛ на сезон 2019/20. За результатами процедури Комітет з атестації УАФ підтвердив, що всі ці шість клубів успішно виконали вимоги Регламенту з атестації клубів УПЛ. За підсумками сезону 2018/19 два з цих клубів («Дніпро-1» Дніпро і «Колос» Ковалівка) за спортивним принципом вибороли право участі в чемпіонаті УПЛ і вже є членами ОПФКУ «Прем’єр-ліга».

«За нашими оцінками, в сезоні 2019/20 критерії за нормами Регламенту з атестації клубів УПЛ здатні виконати щонайменше 8 (вісім) з 16 клубів першої ліги. Зокрема, ФК «Миколаїв» разом з міською владою проводить реконструкцію Центрального міського стадіону, на якому встановлюється нове табло, підігрів та новий газон футбольного поля, вже експлуатується нове тренувальне поле. ФК «Інгулець» Петрове за кошти власника клубу будує новий стадіон, який відповідатиме усім регламентним нормам УАФ та УПЛ. ФК «Рух» Львів зможе проводити свої матчі на стадіоні «Україна» або «Арена Львів» у м. Львів. Інші клуби («Волинь» Луцьк, «Металіст-1925» Харків, «Оболонь Бровар» Київ, «Арсенал» Київ, «Чорноморець» Одеса) вже мають у своєму розпорядженні сучасні стадіони, на яких проводяться матчі змагань найвищого рівня, в тому числі під егідою УЄФА», – йдеться у листі.

«На жаль, на Загальні збори не були запрошені представники ПФЛ, відтак ми не мали можливості довести ці очевидні факти до відома керівників клубів УПЛ. Отже, не бачимо необхідності у перегляді рішення Виконкому УАФ щодо формату чемпіонату УПЛ на найближчі три сезони. Запевняємо, що УПЛ отримає більш ніж достатню кількість претендентів на підвищення в класі з числа клубів першої ліги, які матимуть відповідні Атестати.

Враховуючи викладене, звертаємося до Вас з проханням переглянути рішення Загальних зборів УПЛ щодо формату змагань на сезони 2020/21, 2021/22 та підтримати рішення Виконавчого комітету УАФ від 10 липня 2019 року», – закликає президент ПФЛ Сергій Макаров.

pfl.ua