Украина

Первая лига

Президент ПФЛ: «Ризикуємо не дограти першу лігу»

Після низки скандалів у першій лізі, передусім пов'язаних із арбітражем, керманич ПФЛ Сергій Макаров закликав усю футбольну спільноту об’єднатися та забезпечити нормальне завершення турніру.

2020-07-17 19:10

«Ситуація вже занадто загострилася, – підкреслив Макаров. - Хочу окремо сказати про арбітраж. Як приклад візьмемо матч, на якому був присутнім особисто, матч у Петровому «Інгулець» – «Прикарпаття». Цю гру завдяки прямій телетрансляції бачила вся країна.

Футбол був хорошої якості, обидві команди проявили себе з найкращого боку, фантастичну гру видав воротар «Прикарпаття» Остап Вульчин. На жаль, арбітр відверто не впорався з грою. Важливо, що при цьому йому вистачило мужності визнати свої помилки після перегляду повторів трансляції».

У зв’язку цим з Макаров звернувся до комітету арбітрів ФФУ/УАФ, закликавши навести порядок у суддівстві матчів першої ліги: «Я не можу на вас впливати. Я не тисну на вас, я прошу вас: будь ласка, зробіть максимум, щоб знизити кількість помилок у турах, які залишилися. Зараз кожен матч є надзвичайно важливим і ціна помилки неймовірно висока. Я добре розумію, що у вас є своє бачення, ви незалежний орган. Проте, будь ласка, використовуйте найкращих арбітрів на даний момент. Зараз раніше від нашого чемпіонату закінчується Favbet Ліга. Прошу вас залучити арбітрів, які проводять матчі Ліги, адже зараз не час для експериментів, необхідно забезпечити якісний арбітраж».

Президент ПФЛ зазначив, що ФІФА дозволила використання VAR в першій лізі, та попросив комітет арбітрів максимально використовувати систему у тих матчах, де це можливо.

«Це дуже важливо для того, щоб запобігти подібним скандалам, пов’язаним з арбітражем, – наголосив Макаров. – Дуже багато останнім часом говорять про те, що клуби працюють з арбітрами, стимулюють інші клуби. На клуби виходять, на арбітрів виходять. Тиснуть, погрожують і так далі. Апофеозом всього – є випадок у Волочиську, де просто побили арбітра. Люди, колеги, друзі, що ви робите?! Нам залишається лише почати стріляти один в одного, щоб це все було схоже на 90-ті роки?!

Давайте повернемося до цивілізованого вирішення питань, зупинимося і отямимося. Інакше ми не дограємо чемпіонат, якщо все це продовжуватиметься. Тому, будь ласка, хочу звернутися до громадськості, до журналістів, і, звісно, до представників та керівників клубів першої ліги. Допоможіть нам, будь ласка. Ми самі не впораємося з цією ситуацією. Ваші дзвінки зі скаргами, що вас вбивають, заносять, підносять, виносять, стимулюють – не працюють. Допоможіть нам впоратися з цим, напишіть про все, що вам відомо, офіційно. Дайте письмову позицію, продемонструйте факти, будьте готові все це підтвердити на засіданнях комітету з етики та чесної гри або КДК».

Також Макаров додав: «Окремо звертаюсь до колег з КДК і комітету з етики та чесної гри. Я не можу на вас впливати. Я не тисну на вас, я прошу вас: розслідуйте ці справи. У першу чергу вивчіть матеріали стосовно інциденту в Волочиську, котрі ми вам надамо. Прийміть виважене, об’єктивне, незаангажоване рішення. Як з цього випадку, так і по іншим, якщо ми зберемо матеріали.

Можна згадати розслідування, яке провів президент ФК «Рух» Григорій Козловський. Він показав, що відбувалося навколо матчів за участю його клубу. Візьміться за це, розслідуйте та доведіть справу до кінця. У іншому випадку ми ризикуємо просто не дограти першу лігу.

Розумію, що такої інтриги у наших змаганнях не було ніколи раніше. На жаль, ця інтрига дійсно комусь кружить голови, когось зводить з розуму. Проте, давайте опустимося на землю та ввімкнемо холодний розум. І все ж таки дограємо першу лігу. Дограємо чесно, спокійно і чисто».

pfl.ua