Металіст – Дніпро-1 0:1. Україна, 9-й тур. Звіт

Перемогу команді Олександра Кучера забезпечив гол Ігоря Когута, який відзначився наприкінці матчу.

2022-10-23 15:55

Дніпряни дуже потужно розпочали сезон, вигравши шість матчів із загальним рахунком 17:2, але минулого тижня допустили осічку, явно недооцінивши «Інгулець». Мабуть, висновки Олександр Кучер та його підопічні зробили. Тільки в будь-якому випадку у неділю на них чекала непроста дуель, а у суперника був особливий настрій. Харків проти Дніпра у футболі – це завжди цікаво. А тут ще додавала родзинки літня міграція.

Нагадаємо, що у міжсезоння склад СК «Дніпро-1» поповнив чисельний десант з «Металіста». До дніпровського клубу разом зі спортивним директором Євгеном Красніковим і головним тренером Олександром Кучером перейшли Владислав Рибак, Володимир Танчик, Едуард Сарапій, Сергій Горбунов, Руслан Бабенко, а ще пізніше до них приєднався і Фарід Балулі. Натомість з колишніх гравців СК «Дніпро-1» у заявці «Металіста» можна побачити Мирослава Зновенка, Дмитра Коркішка, Сергія Панасенка і Юрія Романюка.

Словом, намічалися деякі особисті рахунки, що додавало інтриги. Але гра лише частково підтвердила очікування.

Дніпряни одразу постаралися налагодити контроль над м'ячем, харків'яни дали зрозуміти, що на тренуваннях посилено відпрацьовували високий пресинг. У «Дніпра» у дебюті відзначимо дальній та трохи неточний удар Амаша та перспективний ривок Горбунова, якому не вистачило техніки. «Металіст» відповів ударом Каплієнка, з яким впорався голкіпер Валеф.

Словом, обидві команди на старті матчу позначили активність та націленість на ворота. Але поступово гра заспокоїлася. «Дніпро-1» виглядав трохи кращим, але його перевага не виглядала ґрунтовною. Тим більше, що «Металіст 1925» відрізками також демонстрував добрий контроль м'яча.

На 23-й хвилині деяке затишшя «вибухнула» хороша флангова атака «Дніпра-1» – Адамюк прострілив на дальню штангу, Костик невдало зіграв на перехопленні, але Довбик момент не відчув і замкнути передачу не зумів. А ближче до перерви чудовий шанс упустив Гуцуляк, який завершував класну атаку гостей ударом з центру штрафного майданчика (до речі, асистував все той же Адамюк) – м'яч пролетів повз ціль.

У дебюті другого тайму «Дніпро-1» провів ще дві гострі атаки. Спочатку Назаренко втік центром, але потрапив у мінімальний офсайд, а потім Довбик, перебуваючи на шикарній позиції біля воріт суперників, не наважився пробити з неробочої правої ноги.

Загалом «Дніпро-1» після перерви явно додав, і тепер уже можна було говорити про помітну перевагу. Ось тільки з голом ніяк не складалося, хоча, припустимо, Когут на 71-й хвилині просто мав забивати після навела Амаша. Потім промахнулися з добрих позицій Адамюк та Довбик (обидва били головою після кутових). Близький до мети був Бабенко, який двічі пристрілювався з-за меж штрафного майданчика.

Загалом, гол у ворота «Металіста», що явно підсів, назрівав – і в результаті все ж відбувся. На 85-й хвилині Пихаленок видав шикарний пас на хід Когуту, який втік від захисника та перекинув м'яч через Костика. 1:0 – непроста, але безперечно заслужена перемога «Дніпра-1».

МЕТАЛІСТ – ДНІПРО-1 – 0:1
Гол: Когут (85).
Металіст: Костик, Мізюк, Чайковський (Багачанський, 84), Панасенко (Демченко, 59), Прядун, Підлепенець, Книш, Федорів (Порох, 46), Каплієнко (Клименчук, 46), Шопін, Танковський (Чідомере, 64).
Дніпро-1: Валеф, Адамюк, Сарапій, Довбик, Гуцуляк (Когут, 55), Амаш, Бабенко, Горбунов (Назаренко, 46), Танчик (Кононов, 83), Сваток, Піхальонок.
Попередження: Танковський (40), Демченко (67), Чідомере (77) - Бабенко (52), Сарапій (76), Кононов (88), Когут (90+1).
Вилучення: Книш (89).