Минай – Шахтар 1:4. Україна, 6-й тур. Звіт

Три очки гірникам забезпечили голи Миколи Матвієнка, Олексія Кащука, Георгія Судакова та Богдана В'юнника.

2023-09-02 15:36

Шахтар» розпочав гру ініціативно й протягом усього першого тайму мав тотальну перевагу в контролі м’яча та за небезпечними моментами.

У дебюті Назарина й Кащук комбінацією на лівому фланзі створили шанс для Сікана, проте форвард гостей з лінії воротарського головою пробив над поперечиною. Далі вже Назарина отримав передачу в центрі штрафного, розгорнувся і бив з-під захисника – голкіпер зреагував. Чудову нагоду мав Зубков, але його постріл з напівкола в ліву дев’ятку Бандура перевів на кутовий.

Зрештою відкрити рахунок «гірникам» вдалося на 37-й хвилині: після подачі Зубкова зі стандарту та серії рикошетів м’яч від Сікана відскочив у центр карної зони, звідки Микола Матвієнко ногою пробив точно в дальній кут. 0:1 – уже втретє цього сезону Матвієнко забиває перший гол команди. Слідом закріпити успіх міг Зубков, який завершив власний прохід ударом під ближню стійку, але воротар господарів упорався.

У перерві тренерський штаб донеччан зробив одну заміну: замість Зубкова з’явився В’юнник. Тайм стартував з потужного удару Назарини з-за меж штрафного, що пройшов за сантиметри вище воріт. Активніше заграли й господарі, які провели кілька небезпечних атак, але до справжніх моментів справа не дійшла. А от «оранжево-чорні» свій шанс подвоїти перевагу не згаяли: на 60-й хвилині Азаров перехопив м’яч, партнери розвинули швидкий наступ, В’юнник прострілив з правого флангу, а Олексій Кащук у ближньому двобої переграв Бандуру. 0:2 – вінгер «гірників» відзначається у третьому турі поспіль.

У складі гостей одразу відбулися ще 2 зміни, і на полі з’явилися Судаков та Келсі. Десятий номер «Шахтаря» відзначив свою появу: на 66-й хвилині Георгій Судаков потягнув м’яч до штрафного та, обігравшись з В’юнником, акуратно поклав його під дальню штангу – 0:3.

Гол престижу невдовзі вдалося провести й закарпатцям, коли на 72-й хвилині після навісу з флангу та скидання Гунічев головою вразив нижній кут. Останнє слово все ж залишилося за чемпіоном. На 78-й хвилині Кащук з лівого краю виконав крос на дальній кут воротарського, Бандура потягнув удар Келсі впритул, але Богдан В’юнник був першим на добиванні й додав до двох асистів ще гол.

Заключна десятихвилинка пройшла у невисокому темпі і запам’яталася дебютним виходом у офіційному матчі новачка донеччан Става Лемкіна.

4:1 – «Шахтар» здобуває яскраву виїзну перемогу над «Минаєм» і з 14 очками продовжує лідирувати в турнірній таблиці.

МИНАЙ – ШАХТАР – 1:4
Голи: Гунічев (72) - Матвієнко (37), Кащук (62), Судаков (66), В'юнник (78).
«Минай»: Бандура, Дмитрук (Солдат, 42), Мельник, Кравчук (Панасенко, 77), Нємчанінов, Рогозинський, Гечев (Одарюк, 42), Вітенчук, Твердохліб, Вишневський (Гунічев, 60), Ралюченко.
«Шахтар»: Різник, Степаненко, Криськів (Кастілло, 79), Зубков (В'юнник, 46), Сікан (Келсі, 62), Азаров, Матвієнко, Конопля, Назарина (Судаков, 62), Козік (Лемкін, 82), Кащук.
Попередження: Одарюк (50) - Судаков (65), Келсі (74), Кастілло (85).