Україна, 1-й тур. Шахтар – Металіст 1925 0:0. «Сухий» старт чемпіонату

На перший поєдинок нового сезону всі учасники вийшли з українськими прапорами на честь Дня Державного Прапора України, що відзначається 23 серпня.

2022-08-23 15:54

Також під звуки національного Гімну відбулось урочисте підняття прапора над НСК «Олімпійський», після чого команди зробили спільне фото з гаслом «Ми однієї сміливості».

Перед початком поєдинку гравці вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв війни в Україні, а першого символічного удару по м'ячеві завдав уболівальник «Шахтаря» – військовослужбовець Збройних сил України.

Гірники від перших хвилин заволоділи ініціативою і взялися шукати шляхи до воріт гостей: Мудрик з гострого кута пробив поруч зі штангою, а удар Судакова з периметра прилетів до рук воротареві. Шанс забити в дебюті мали харків'яни, проте виручив Трубін, відбивши удар головою з кількох метрів у виконанні Русина.

І відразу ж момент створили господарі: кіпер парирував постріл Мудрика здалеку й далі взяв добивання Петряка. У середині тайму після гарної комбінації нагоду забити мав Судаков, але йому забракло простору, щоб переграти Мозіля. Мудрик із перспективного штрафного пробив над поперечиною, а Кривцов підсікав м'яч після навісу зі стандарту – трохи невлучно. «Шахтар» далі чинив тиск і до кінця першої половини довів кількість ударів по воротах суперника до 13, однак відзначитись до перерви нікому не вдалося.

Другий тайм стартував також з атак «Шахтаря»: Мудрик проникаючим пасом знайшов у штрафному Судакова, проте Георгій з майже нульового кута пробив у сітку із зовнішнього боку. Не досягнув мети й удар Артема Бондаренка, який вийшов на заміну, – м'яч після рикошету пішов на кутовий. Фірмовий прорив Мудрика до штрафного майданчика завершився падінням, але арбітр порушення не зафіксував.

Здалеку бив із правої ноги Степаненко – захисник харків'ян вчасно підставив ногу. Підопічні Валерія Кривенцова відповіли на це своїми гольовими шансами після стандартів: обидва рази небезпечно пробивав Курило – порцч зі стійкою та в сантиметрах над поперечиною. Мудрик ще двічі бив зі штрафних – вище цілі. Останню нагоду забити мав Олег Очеретько, який з'явився на полі раніше, однак і його удар головою майже з лінії воротарського пройшов упритул із хрестовиною. 0:0 – «Шахтар» і «Металіст 1925» грають унічию.

ШАХТАР – МЕТАЛІСТ 1925 – 0:0
Шахтар: Трубін, Тейлор, Кривцов, Матвієнко, Михайличенко, Степаненко, Петряк (Очеретько, 76), Джурасек, Судаков (Бондаренко, 61), Мудрик, Сікан (Тотовицький, 61).
Запасні: Шевченко, Пятов, Бондар, Кулаков, Топалов, Конопля, Фарина, Козік, Корнієнко.
Металіст 1925: Мозіль, Шершень, Безуглий, Курило, Рудавський, Мартинюк, Кравченко (Дудік, 78), Р.Русин, Габелок, Ременюк (Дмитренко, 78), І.Зубков (Бичек, 70).
Запасні: Сидоренко, Потімков, Ткачук, Коваленко, Вендел, Пономар.
Попередження: Очеретько (84) – Ременюк (72).