Україна

Прем'єр-ліга

Де грати, скільки клубів, турнірна таблиця: що потрібно знати про формат УПЛ-2022/23

Дискусії щодо формату географії проведення найближчого сезону УПЛ сягають апогею. Наразі триває фіналізація проекту, в основі якого всі клуби, включно з «Динамо» та «Шахтарем», гратимуть на території України.

«Футбольний клуб»

2022-06-22 14:00

Стартувати змагання, за інформацією «Футбол NEWS», мають у трьох містах: Київ, Львів та Ужгород. Згодом, залежно від деокупації земель та віддаленості лінії фронту, локацій побільшає.

Ймовірно, до цього списку додадуться ще дві – Тернопіль і Рівне. Про це розповів виконавчий директор УПЛ Євген Дикий.

«У нас 9 червня було проведено робочу групу, в якій взяли участь усі клуби-учасники сезону 2022/23. Було розглянуто кілька варіантів. У тому числі клубам було запропоновано розглянути варіант із розподілом на вісімки. Але робоча група не підтримала цей варіант.

На цей момент підтриманий варіант із 16-ма клубами. Повторюся: це робоча група, а не остаточне рішення. Формат: класична система. Але має бути врахований територіальний принцип – клуби під час жеребкування календаря були розділені за місцем дислокації команди на момент проведення матчу, щоб зменшити логістичне навантаження.

Ми ще чекаємо на рішення відповідних державних структур щодо вимог проведення матчів. Наразі розглядається два варіанти: Київ та Київська область, а також захід України – Львів, Ужгород. Крім того, теоретично можемо розглядати стадіон у Тернополі. Також є інформація, що «Верес» закінчує ухвалення здачі свого стадіону в експлуатацію. Можливо, на початок сезону, а він має стартувати 20 серпня, «Верес» здасть стадіон в експлуатацію і проводитиме домашні матчі на своєму стадіоні», – сказав функціонер.

Також виконавчий директор УПЛ пояснив, як діятимуть учасники поєдинків під час повітряної тривоги.

«Є проект відповідного протоколу, який враховуватиме всі питання безпеки, алгоритм дій учасників матчу, футболістів, тренерів, представників клубів, офіційних осіб у момент надзвичайних ситуацій, у тому числі під час повітряної тривоги. Буде швидше за все розміщено схему сховищ, куди вони повинні переміщатися і перебувати в цей час.

Також буде враховано тимчасовий проміжок, скільки ми повинні чекати, а також подальші дії. Якщо повітряна тривога затягнулася, то потім з тим матчем – чи переноситься на інший день або рішення щодо нього буде прийнято додатково.

Є перелік стадіонів, які проходять відповідне узгодження із військовими адміністраціями. Вже найближчим часом розумітимемо список арен, на яких зможемо проводити матчі наступного чемпіонату», – резюмував Євген Дикий.

Наразі клуби визначаються, які стадіони оберуть домашніми. А пізніше за територіальним принципом відбудеться жеребкування, яке мають провести у середині липня. Під час процедури мають враховувати територіальний принцип. Тобто, цілком імовірно, що у першому колі між собою окремо зустрінуться ті, хто базуватиметься у Києві та окремо ті, хто на заході країни. А в другому колі решта дограє між собою.

Таким чином, формат змагань залишиться в класичній схемі, в якій 16 клубів зіграють у два кола. Турнірна таблиця буде монолітною та без розподілу на групи. Хоча останній варіант також розглядався. Але на останньому засіданні не було підтримано жодним клубом. Позиція така, що кожен має зіграти з кожним, щоб потім не було суперечок щодо справедливості календаря та легітимності результатів.

footclub.com.ua