ТМ. Динамо – Пахтакор (Узбекистан) 5:1. Звіт

У вівторок, 30 січня, київське «Динамо» провело третій контрольний матч у рамках навчально-тренувального збору в Туреччині, де наша команда готується до другої половини сезону. Суперником «біло-синіх» став найтитулованіший клуб Узбекистану, чинний чемпіон країни – команда «Пахтакор» (Ташкент), яку очолює відомий динамівець Максим Шацьких. Матч відбувся на полі спортивного комплексу Titanic Deluxe Belek Football Center.

2024-01-30 18:23

Нагадаємо, у минулих контрольних поєдинках підопічні Олександра Шовковського поступилися чемпіону Косово «Балкані» з рахунком 0:2 та багаторазовому чемпіону Польщі та чинному володарю Кубка Польщі – «Легії» – 1:3. У сьогоднішньому поєдинку, як і у минулих, кияни зіграли двома різними складами у кожному з таймів. Зустрічі вийшла результативною – у першому таймі глядачі побачили чотири забитих м’ячі, у другому – ще два.

Зазначимо, що для динамівців це був вже другий матч поспіль за останні два дні, а «Пахтакор» напередодні зустрічі п’ять днів не проводив спарингів. Звернула на себе увагу присутність у стартовому складі динамівців захисника команди U19 Олексія Гусєва, який зайняв позицію справа.

Динамівці з перших хвилин почали застосовувати високий пресинг, відбирати м’яч та проводити гострі випади. Один з них дав плоди, коли Ванат проривався до воріт та був збитий суперником – арбітр впевнено призначив пенальті. Одинадцятиметровий удар чітко реалізував сам Владислав та вивів свою команду уперед – 1:0. Незабаром той же Ванат виводив на ударну позицію Шапаренка, але Миколі завадив завдати удару захисник суперника. Також близьким до того, щоб пробити по воротах, був Беніто, але захисник вибив м’яч.

А один з наступних епізодів за участю Беніто, привів до другого забитого м’яча: він до кінця поборовся за м’яч із захисником, віддав передачу на Шаперенка, той помітив Ваната та спрямував м’яч на нього, а Владиславу з центру штрафного майданчика залишалося спрямувати його по недосяжній для воротаря траєкторії – 2:0. Незадовго до перерви «Пахтакору» вдалося один м’яч відквитати. Адхамзода отримав м’яч на лівому краю штрафного майданчика, змістився у центр та приблизно з кута воротарського спрямував м’яч у дальній кут воріт – 2:1.

Але засмучувалися українці недовго та майже одразу поновили свою перевагу у рахунку: Волошин здорово пройшов лівим флангом, зробив зрячу передачу до штрафного майданчика на Беніто, а той п’ятою у дотик ефектно переправив м’яч у сітку – 3:1. Незабаром після цього пролунав свисток на перерву.

Щойно розпочався другий тайм, як кияни забили ще один м’яч. Кабаєв віддав чудову передачу до центру штрафного майданчика на Царенка, і той у дотик переправив м’яч у сітку – 4:1. Щоб стати автором ще одного м’яча зовсім трохи не вистачило Караваєву, якому віддавав передачу Царенко. Загалом, динамівці правильно займали позиції при перехопленні м’яча, добре переміщувалися та виходили із оборони в атаку. Чудовий дальній удар вдався Бражку – воротар «Пахтакора» лише кінчиками пальців зміг перевести м’яч через поперечину на кутовий. А після подачі від кутової позначки Кабаєв здорово пробивав головою, але вийшло зовсім трохи неточно. Незабаром з-за меж штрафного майданчика бив Караваєв – лише кутовий.

Відзначимо, що і Моргуну кілька разів довелося вступати у гру та рятувати свою команду, зокрема, після ударів суперника зі штрафного та після кутового. Біля протилежних воріт потужного удару завдав Малиш – воротар м’яч забрав. Опинилася сфера у руках голкіпера і після удару по центру низом Пономаренка. А ось перед ударом зі штрафного метрів з 22-х у виконанні Бражка і він виявився безсилим, адже Володимир майстерно пробив з відскоком від газону, не залишивши шансів воротарю.

Тож у підсумку 5:1 – перша перемога «Динамо» на зимовому зборі у Туреччині.

Зазначимо, що свій наступний контрольний поєдинок «Динамо» проведе у п’ятницю, 2-го лютого, проти болгарського «Левські» (Софія).

ДИНАМО (Київ, Україна) – ПАХТАКОР (Ташкент, Узбекистан) – 5:1
Голи: Ванат (12, з пенальті, 36), Беніто (44), Царенко (47), Бражко (82) – Адхамзод (41).
«Динамо» (перший тайм): 35. Нещерет, 90. Гусєв, 4. Попов, 34. Сирота, 44. Дубінчак, 18. Андрієвський, 92. Рамадані, 91. Волошин, 10. Шапаренко, 77. Беніто, 11. Ванат.
«Динамо» (другий тайм): 51. Моргун, 2. Вівчаренко, 32. Михавко, 25. Дячук, 20. Караваєв, 6. Бражко, 23. Малиш, 37. Царенко, 22. Кабаєв, 30. Діалло, 9. Пономаренко.