ТМ. Динамо – РФШ (Латвія) 1:0. Чемпіон не встояв

У понеділок, 12 лютого, київське «Динамо» провело черговий контрольний матч у рамках навчально-тренувального збору в Туреччині. Суперником підопічних Олександра Шовковського став чинний чемпіон Латвії – РФШ.

2024-02-12 18:20

Динамівці, незважаючи на те, що вийшли на гру в експериментальному складі, із перших хвилин заволоділи ініціативою, активно діючи вперед. Зокрема, Діалло опинився в офсайді, інакше могло бути цілком перспективно, а Шапаренко небезпечно пробивав із 22-х метрів у кут, але воротар витягнув.

Суперники потроху адаптувалися та почали також створювати небезпеку біля воріт Моргуна. Спочатку Лемаїч вибіг до воріт після передачі з глибини, але Дячук встигнув вибити м’яча у нього з-під ніг, згодом після потужного удару Савалнієкса той таки Дячук вибив м’яча фактично з лінії воріт, а після навісу з кутового Ліпушчек головою пробив повз стійку.

У подальшому небезпечних моментів на полі було обмаль. У динамівців до воріт по місцю лівого інсайда вибігав Супряга, але Ліпушчек наздогнав форварда та в чистому підкаті вибив м’яча, а Шапаренко з потенційно небезпечного штрафного удару, який заробив Царенко, пробив у стінку. Рижани же взагалі практично не турбували Моргуна до перерви.

Із поновленням гри ситуація на полі не змінилася. Моментів, як в першому таймі, було обмаль. Зокрема, у динамівців неточно пробив здалеку Беніто, а у суперників Нджикі схибив, намагаючись закрутити м?яча у верхній кут.

По такій грі варто було чекати на помилку якоїсь із команд, і припустилися її рижани. На 69-й хвилині воротар збив Беніто у власному штрафному майданчику, і Шапаренко чітко виконав пенальті – 1:0.

Після забитого м?яча у динамівців практично повністю оновився склад, а рижани стали активніше діяти в атаці, намагаючись уникнути поразки. І мали кілька непоганих нагод – Голянін, замикаючи простріл із лівого флангу, пробив над поперечиною, а Куадіо, вийшовши фактично віч-на-віч із Бущаном, не зміг переграти українського голкіпера ударом із району 11-метрової позначки.

У підсумку фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу підопічних Олександра Шовковського – 1:0. У вівторок на київську команду чекає спаринг з одноклубниками з Тбілісі.

ДИНАМО  РФШ 1:0
Гол: Шапаренко (69, з пенальті).
Динамо: Моргун (Бущан, 46), Гусєв (Караваєв, 71), Дячук, Сирота (Михавко, 71), Дубінчак (Вівчаренко, 71), Шепелєв (Бражко, 71), Шапаренко (Буяльський, 71), Царенко (Волошин, 71), Беніто (Кабаєв, 71), Супряга (Пономаренко, 71), Діалло (Ванат, 71).
РФШ (стартовий склад): Негуралс, Савалнієкс, Пренга, Мареш, Ліпушчек, Паніч, Жалейко, Ікаунієкс, Діоманде, Лемаїч, Одішарія.
Попереджені: Шепелєв (19) – Діоманде (34), Нджикі (44), Пренга (52).