Ворскла – Львів 2:1. Україна, 21-й тур. Звіт

У 21 турі Прем’єр-ліги ПФК «Львів» на виїзді зустрічався з ФК «Ворскла» (Полтава). «Городяни» видали конкуретноздатну гру, але у підсумку за очки зачепитись не змогли.

2021-04-11 16:28

«Ворскла» та «Львів»… У поєдинку першого кола ці дві команди вже наочно встигли продемонструвати, що означає поняття «сенсація». Нагадаємо, осінню минулого року львів’яни на домашній арені мінімально переграли полтавців (1:0), які на той момент були відвертими фаворитами у зустрічі. Та перемога стала для «городян» історичною, адже колектив перервав свою безвиграшну серію, яка тривала аж 19 поєдинків. Для «Ворскли» така поразка, своєю чергою, стала немов холодним душем та не на жарт загострила боротьбу за третю сходинку, яку підопічні Юрія Максимова ведуть і понині. Власне тому, на матч другого кола як одні, так і другі вже налаштовувались з цілковитим розумінням ситуації.

Двобій розпочався без відвертої переваги будь-якої із команд. Колективи приглядалися одне до одного, тому розраховувати на якісь особливі атакувальні витонченості було зась. Пожвавив темп зустрічі епізод, який трапився на 14 хвилині. За непередбачуваних обставин Якубу послизнувся у власному штрафному майданчику, коли на спині висів Грисьо. Легіонеру довелося фолити. Арбітр Балакін призначив справедливий пенальті та нагородив порушника правил жовтою карткою. Одинадцятиметровий взявся виконувати Алваро, але переграти Різника з «точки» не вдалося.

Після цього епізоду, як би це не було дивно, але психологічну перевагу отримали саме гості. Гравців у бордовій формі набагато частіше можна було побачити в атаці, аніж їхніх опонентів. За такого перебігу подій у львів’ян гольові нагоди мали Нич та Брікнер. Втім, у кожному з цих моментів впевнено діяв голкіпер «ворсклян». На 40 хвилині небезпечного дальнього пострілу завдавав Бусько. На жаль, щільний постріл пролетів у декількох сантиметрах понад поперечиною. На 42 хвилині вже Алваро вивалювався віч-на-віч з Різником, але нетипово для себе втратив м’яча, недостатньо добре сферу обробивши. «Ворскла» небезпечно відповіла аж на заключній хвилині тайму. Степанюк пробивав з лінії штрафного майданчика. Ільющенков, який проводив свій дебютний офіційний матч в основі «синьо-золотих левів», зіграв надійно та загрозу ліквідував. Вже невдовзі після цього пролунав свисток арбітра, який сповістив про завершення першого тайму.

Початок другої половини гри усе перевернув з ніг на голову. Вже на 47 хвилині «Ворскла» повела у рахунку. Полтавці організували масовану атаку, внаслідок якої м’яч заметушився у штрафному майданчику львів’ян. Фране намагався небезпеку ліквідувати, вибивши сферу якомога далі. Не вдалося. М’яч опинився у ногах Кане і той з близької відстані розстріляв ворота Ільющенкова. На 50 хвилині малієць виступив вже у ролі асистента, видавши класний пас з глибини на Кулача. Нападник, опинившись у центрі гольового епізоду, свій шанс відзначитись не змарнував. Після другого забитого м’яча «Ворскла» темп зменшила, логічно вважаючи за потрібне взяти м’яч під свій контроль. «Львів» діяв на контратаках.

Починаючи з 61 хвилини, «синьо-золоті леви» стали грати у два нападники. Нарешті повернувся після вимушеної паузи Ренан, який по ходу протистояння замінив іншого бразильця Алваро. Згодом більш збалансовані дії попереду почали приносити гостям плоди. На 73 хвилині «городяни» відновили інтригу. Після подачі з кутового від Фране дальню стійку ударом головою вдало замкнув Довгий. Гра знову пожвавилась. Вистачало перспективних атак як з одного боку, так і з іншого. Вболівальники захопливого футболу заключними хвилинами зіткнення, безперечно, залишилися задоволеними. Результатом матчу у підсумку задовольнятися, тим не менш, не судилося «Львову». Голів до фінального свистка більше жодна з команд так і не забивала.

2:1 – «Ворскла» з боями, але все ж перемагає «Львів».

ВОРСКЛА – ЛЬВІВ – 2:1