Динамо – Дніпро-1 – 0:3. Як Кучер упевнено Луческу переграв

Команда Олександра Кучера здобула безапеляційну перемогу над підопічними свого вчителя, створивши найгучнішу сенсацію нового сезону УПЛ.

Денис БОРИСЕНКО, «Футбольний клуб»

2022-08-28 19:02

Кияни та дніпряни на тижні програли свої єврокубкові матчі з однаковим рахунком 0:3, однак «Динамо» все ж грало у вівторок, тоді як «Дніпро-1» у четвер. І, здавалося, саме номінальні господарі поля матимуть завдавати темп в очному поєдинку. Але цього не сталося. Команда Луческу не запропонувала супернику навіть середньої швидкості, а ось гості, відсидівши стартові хвилини у захисті, сміливо відповідали стрімкими випадами. І врешті домоглися свого.

У першому таймі обидві сторони діяли доволі жорстко і нав’язували одна одній аж занадто контактний футбол. Підтвердження цьому – рання травма динамівського центрбека Попова, а також одразу п’ять жовтих карток за перші 45 хвилин. Так, не всі вони були ігровими, адже натягнутий нерв принципового матчу кидався в очі.

Що ж до осмислених дій на самому газоні, тут теж все йшло далеко не так, як бажалося б динамівцям. Занадто схематичними та простими виявлялися їхні багатоходові комбінації, що не призводили до якоїсь гостроти біля воріт Валефа. Тоді як «Дніпро-1» атакував із завзяттям та креативом, раз по раз наближаючись до володінь Бущана. І тому чим далі, тим частіше доводилося вступати у гру.

Декілька ударів суперника Георгій парирував спокійно, але наприкінці першої половини він вже нічим не міг допомогти партнерам, що відверто проґавили розіграш гостями кутового. Танчик віддав м’яч на вільного Піхальонка, і той шведою зробив різану передачу до лінії воротарського майданчику киян, куди, випередивши аморфного Беседіна, примчав Сарапій і, нахиливши корпус, у дотик відкрив рахунок.

Із роздягальні «Динамо» повернулося на поле ще із двома замінами, та це не дуже позначилося на колективній мобільності підопічних Луческу, які продовжали грати в академічний футбол. Це цілком влаштовувало «Дніпро-1», що організовано захищався, а потім за першої-ліпшої нагоди огризався швидкісними контрдіями.

І на 55-й хвилині хитрий тренерський план Кучера матеріалізувався вдруге. Стрімка комбінація за участі Гуцуляка та Бузанелло із переводом м’яча на фланг і передачею до 11-метрової позначки на хід вільному Піхальонку поставила захист киян у тупикову ситуацію. Так рахунок став 0:2, що хоч й виглядало несподівано, але закономірно!

Відповісти чимось осмисленим «Динамо» вдалося лише на початку останньої чверті поєдинку, коли вільним на оперативному просторі виявився Караваєв. Однак він, перебуваючи на зручній позиції для атаки, не наважився пробити правою ногою, а став перекладати м’яч під ліву… Врешті решт удар відбувся, але вже нецікавий навіть Валефу.

Щось більш загрозливого кияни так і не вигадали, на відміну від їхнього суперника, що ще декілька разів серйозно потурбував Бущана. Так, упевнено контролюючи перебіг подій на газоні «Арени-Львів», «Дніпро-1» створив найгучнішу сенсацію нового сезону УПЛ.

І щоб ні у кого не залишилося сумнівів щодо закономірності такого результату, вже у компенсований арбітром час дебютант гостей Рубчинський довів рахунок до розгромного – 0:3! Отже, вдруге поспіль «Динамо» зазнала безапеляційного фіаско. Натомість команда Кучера заявила про себе напрочуд гучно.

ДИНАМО (Київ) – ДНІПРО-1 (Дніпро) – 0:3
 Сарапій (43), Піхальонок (55), Рубчинський (90+2).
Динамо: Бущан, Кравченко (Кендзьора, 46), Забарний, Попов (Сирота, 13), Дубінчак, Сидорчук, Шапаренко, Караваєв (Тимчик, 74), Буяльський, Шепелєв (Гармаш, 46), Бесєдін (Ванат, 64).
Дніпро-1: Валеф, Танчик (Рубчинський, 78), Сваток (Логінов, 72), Сарапій, Бузанелло, Гуцуляк, Бланко, Бабенко, Піхальонок (Когут, 78), Громов (Назаренко, 46), Довбик.
Попередження: Шепелєв (29), Караваєв (36), Бущан (42), Сидорчук (68) – Сваток (26), Бузанелло (45+2), Назаренко (87).