Динамо – Полісся 3:0. Україна, 25-й тур. Звіт Ваната та Буяльського

Під акомпанемент рясної зливи кияни здолали вдома опір житомірян, забивши їм у кожному з таймів.

Ігор ЛІННИК

2024-04-21 20:03

Команда Олександра Шовковського, позбавивши себе права на будь-яку втрату очок, одразу пішла уперед. Проте і її суперник не хотів так швидко поступатися ініціативою, тож гра потікла на зустрічних курсах.

Кияни охоче долучали до своїх атак фланги, спочатку роблячи це із більш відчутним акцентом на правий, де Тимчик та Ярмоленко не звжди долали опір Михайличенка із Назаренком, згодом – на лівий, де трохи краще йшли справи у Вівчаренка та Кабаєва.

Однак центр захисту «Полісся» ретельно підчищав помітні недоліки у грі правого бека Тейлора та раз по раз нейтралізував простріли динамівців у центр штрафного майданчику. З півгодинки центрбеки гостей уважно відслідковували й усі спроби біло-синіх вивести на ударну позицію Ваната.

Тому не дивно, що перший дійсно гольовий момент виник у цьому матчі лише в середині тайму – як результат стрімкого наближення Вівчаренка до кута штрафної та його передачі на Буяльського, чий удар встигли заблокувати оборонці, й м’яч пролетів трохи вище поперечини.

«Полісся», що доволі швидко переходило центр поля, відповіло за стартові півгодини двома загрозами Козака, який пробивав по воротам Бущана із середньої дистанції. Ще одного разу із його позиції правого вінгера потужно приклався до м’яча Мустафаєв. Кіпер киян парирував і цю спробу.

Та забити першому все ж судилося «Динамо». На 32-й хвилині після чудової передачі Ярмоленка на хід Ванату найкращий бомбардир УПЛ вискочив сам на сам із Кудриком, легко перегравши воротаря житомирян – 1:0. До речі, це був його 12-й гол у турнірі.

Отримавши перевагу в рахунку, господарі створили іще декілька цікавих нагод, однак забити вдруге не вдалося ані Михавку, що намагався вразити ціль, сміливо граючи на випередження, ані з-за меж штрафної Андрієвському.

А вже коли минула перерва і гра поновилася, кияни досягли таки своєї мети. Швидку контратаку на 51-й хвилині розпочав Буяльський, знайшовши простір для Ваната, котрий цього разу вирішив не загострювати ситуацію самотужки, а скористався допомогою партнерів. Одним із них виявився Шапаренко, що акуратно поклав м’яч у дальній верхний кут воріт Кудрика.

«Динамо» і далі тримало високу швидкість, не даючи змоги гравцям «Полісся» оговтатися. І коли протягом двох хвилин (від 61-ї до 63-ї) забігання Ваната та Буяльського призвели до двох жовтих карток і вилучення захисника гостей Кравця, стало остаточно зрозуміло, що цього вечора команда Шовковського свого вже не віддасть.

Відкритим залишалося хіба що питання фінального рахунку. Іще один гол Ваната арбітр не зарахував через положення поз грою, ще раз молодий нападник вибачив суперника, не зумівши перекинути м’яч через голкіпера, що вже лежав на траві...

П’ятою намагався забити і Ярмоленко, і це дуже красномовно свідчило про якість переваги «Динамо», що напевне не забуло про прикру поразку в першому колі на полі суперника. Тоді той також завершував гру у меншості...

Та цього разу на чарівне рятування «Полісся» не мало жодного шансу! Що й довів на 77-й хвилині Буяльський, забивши у порожні ворота свій 9-й гол у поточному сезоні УПЛ. На цей час він разом із Ванатом очолюють бомбардирський реєстр Прем’єр-ліги.

Отже, «Динамо» продовжує гонитву за «Шахтарем»!

ДИНАМО (Київ) – ПОЛІССЯ (Житомир) – 3:0