Динамо – Металіст 1925 4:2. Україна, матч 3-го туру. Звіт

Завдавши 28 ударів по чужих воротах, кияни взяли три очки, хоча й не дозволили інтризі померти передчасно.

«Футбольний клуб»

2023-12-07 17:25

Матч «Динамо» проти «Миная», який мав відбутися у неділю, не розпочався своєчасно через повітряну тривогу і в підсумку був перенесений. З тієї ж причини затримався початок і звітної зустрічі, проте – лише на чверть години.

Мінусова температура і, як наслідок, жорсткуватий газон, ускладнювали завдання господарів, які природно шукали щастя біля чужих воріт. Утім, підопічні Олександра Шовковського без особливих проблем заволоділи територіальною перевагою, і незабаром вразити ворота харків’ян вже спробував Микола Шапаренко, який через травму не виходив на поле більше місяця. Удар півзахисника заблокували суперники, одначе вже за кілька хвилин рахунок таки було відкрито.

Що цікаво, успіх біло-синім принесла не позиційна атака, а швидкий контрпвипад. Це Віталій Буяльський, заволодівши м’ячем на власній половині та миттєво оцінивши ситуацію, віддав ідеальну передачу на хід Назару Волошину. А вже той легко втік на побачення з Денисом Сидоренком і спокійно пробив повз голкіпера.

Згодом ледве не відзначився Владислав Ванат, але після розіграшу кутового із непоганої позиції пробив над поперечиною. Відчувалося, що мінімальна перевага не є достатньою для «Динамо», а отже тиск на оборону «Металіста 1925» не зменшувався. І зрештою – знову дав результат. Відгукнувшись на простріл з лівого флангу, той таки Буяльський, не став пробивати сам, а зручно відкинув м’яч Шапаренку під робочу праву. З черговим ударом Миколи воротар впорався, але був безсилий щось удіяти, коли на добивання першим встиг всюдисущий Волошин.

Динамівці продовжували створювати небезпечні моменти (згадаємо, наприклад, непогані спроби Владислава Дубінчака та Буяльського), одначе їх активність попереду не підкріплювалася надійністю власного захисту. Така проблема спостерігалася упродовж першого кола, далася взнаки вона і зараз. Спочатку непогані можливості відзначитися змарнували Олексій Сидоров і Владислав Дмитренко, а коли останній отримав ще один шанс, то вибачати господарів не став. Артем Габелок вирізав класну діагональ, а 23-річний вінгер у дотик змусив капітулювати Руслана Нещерета, який цього дня заміняв на останньому рубежі Георгія Бущана.

Але навіть за такого розвитку подій провальна гра «металістів» у захисті унеможливлювала сенсацію. Третього голу «Динамо» довго чекати не довелося: Ванат знову відгукнувся на подачу від прапорця і ударом головою перетворив пас Буяльського на асист. За форвардом не вгледів Костянтин Бичек, і як з’ясувалося, то була не остання неприємність для 23-річного півзахисника. За кілька хвилин він зрізав Буяльського у центрі поля і побачив перед собою заслужений гірчичник, який виявився для хлопця другим.

Гру було практично зроблено, але по перерві кияни не зупинялися, намагаючись закріпити свою перевагу. Чого тільки варті удари Буяльського, Володимира Бражка і особливо Шапаренка, який без перешкод цілив під поперечку метрів з восьми, але взяв надто високо. Підопічні Олега Голодюка виглядали дещо приреченими, а всі їхні спроби вибігти у контратаку кияни душили в зародку. Та й травми основних гравців передньої ланки жовто-синіх – Ростислава Русина та Дмитра Юсова – також безперечно давалася взнаки.

І все ж таки за такої ситуації, повністю контролюючи гру, господарі примудрилися пропустити знову. Чи не вперше в другому таймі перетнувши центральну лінію, «металісти» скоротили відставання в рахунку завдяки настирливості свіжого Андрія Ременюка і дещо необачному виходу з воріт Нещерета, який в підсумку лише завадив ліквідувати небезпеку Дубінчаку.

Нерв, який несподівано пронизав перебіг подій, динамівцям вдалося вгамувати лише перед фінальним свистком, коли вони втілили в гол ще один кутовий. Це Владислав Супряга, який вже втретє цього сезону виходить на поле під кінець матчу, скинув м’яч головою на лінію карного майданчика, звідки вже не мав права хибити Максим Дячук – 4:2. До речі, це був перший «дорослий» м’яч, забитий 20-річним центрбеком у футболці «Динамо».

Отже, завдавши по воротах опонента 28 ударів, Київ узяв три очки і вийшов на п’яте місце. Він разом із «Шахтарем» залишається прихованим лідером УПЛ.

ДИНАМО – МЕТАЛІСТ 1925 4:2
 Волошин (11, 22), Ванат (34), Дячук (90) – Дмитренко (30), Ременюк (71).
Динамо: Нещерет, Тимчик, Дячук, Сирота, Дубінчак, Бражко, Шапаренко (Андрієвський, 59), Н.Волошин (Беніто, 90+1), Буяльський (Царенко, 59), Кабаєв, Кабаєв (Караваєв, 59), Ванат (Супряга, 82).
Металіст 1925: Сидоренко, Капінус, Ткачук, Червак, Фарина, Габелок (А.Ткачук, 59), Мартинюк, Бичек, Арі Моура (Ременюк, 59), Дмитренко (Чирук, 77), Сидоров (Борячук, 67).
Попередження: Бичек (28), Фарина (84).
Вилучення: Бичек (41, повторне попередження).
Арбітр – Олександр Омельченко (Слов'янськ)