Полісся – Дніпро-1 1:1. Україна, 17-й тур. Звіт

Матч у Житомирі мав великі турнірне значення. «Полісся» трималося на третій позиції та мало шанс вирватись на вершину, адже «Кривбас» та СК «Дніпро-1» мали перевагу всього у два залікових бали.

2023-12-08 17:04

На заключний матч року головний тренер дніпрян Юрій Максимов, який сьогодні святкує 55-річчя, провів у стартовому складі команди одразу три перестановки після домашньої невдачі із «Ворсклою»: дві заміни були вимушені – Волинець захворів, в Лєднєв отримав травму і їх замінили Кінарейкін та Танчик, а крім того в запасі залишився Мірошніченко, позицію якого на лівому фланзі оборони зайняв Кравець.

Гості розпочали активно. Вже на другій хвилині дніпряни запресингували Тейлора біля чужого карного майданчику, в результаті чого Філіппов завдавав удар під гострим кутом з близької відстані, але Бойко відбив м’яч на кутовий. Невдовзі дніпряни подали і другий кутовий, після якого Адамюк пробив головою у руки голкіперу. Житомиряни відповіли гострим штрафним у виконанні Козака – надійно зіграв Кінарейкін.

Після такого обміну команди перейшли до тактичних дій з дуже щільною грою у захисті, а на 10-й хвилині виник перший спірний момент з суддівської точки зору – Тейлор боляче наступив на Танчика, але порушення правил бригада арбітрів у цьому епізоді не побачила. Як не помітили арбітри і порушення правил з боку Чоботенка проти Філіппова у карному майданчику господарів – це вже було після того, як перший тайм перетнув свого екватору.

Дніпряни більш активно діяли лівим флангом, але після досить гострих навісів Рубчинського і Танчика господарі відбивалися, натомість спроба пробити головою у Чоботенка не була складною для Кінарейкіна. Також у спортклубівців було пара перспективних заходів у чужий карний майданчик, проте ці епізоди ударами не завершувалися. На 37-й хвилині Рубчинський опинився на одинці з Бойко, але переграти голкіпера не зумів, при цьому воротар завдав удару по ногах дніпрянину, але знову суддівський свисток промовчав.

А на початку другого тайму дніпряни відкрили рахунок! Бабенко підібрав м’яч неподалік чужого карного майданчику і віддав пас на правий фланг Адамюку, простріл котрого у дотик замкнув Філіппов, який забив с вій шостий гол у поточному чемпіонаті! На 60-й хвилині Філіппов замикає простріл вже від іншого флангового захисника Кравця, але тепер лайнсмен угледів в епізоді офсайд і гол зараховано не було. І одразу ж господарі відновили рівновагу – Тейлор зумів виграти боротьбу у захисників дніпрян і реалізувати вихід сам на сам із Кінарейкіним – 1:1.

Дніпряни одразу перехоплюють ініціативу і Бойко спочатку реагує на дальній удар Піхальонка, а потім і на удар головою Гуцуляка, а на 72-й хвилині Піхальонок зльоту пробив значно вище воріт метрів з 15-ти. На 80-й хвилині рефері призначає пенальті у ворота дніпрян після картинного падіння Шастала у карному майданчику, але передивившись VAR арбітр скасував своє рішення.

В заключні хвилини спортклубівці спробували вирвати перемогу. Активності на лівому фланзі додав вихід Мірошніченка. Саме його прохід завершився пасом на Філіппова, але цього разу форвард не зумів вдало прикластися до м’яча, а після навісів Піхальонка з гри і зі стандарту господарі відбивалися. У компенсований арбітром час гра йшла на половині поля господарів гра тривала на половині поля житомирян, але дотиснути суперника не вдалося. У підсумку бойова нічия 1:1.

Завдяки цьому результат «Полісся» відправиться зимувати на третій позиції. «Дніпро-1» виривається у лідери Прем’єр-ліги, набравши 34 очки, однак «Кривбас», який має на один заліковий бал менше, свій матч ще не зіграв.

ПОЛІССЯ – ДНІПРО-1 – 1:1
Тейлор (62) – Філіппов (49).
Полісся: Бойко, Тейлор, Чоботенко, Гітченко, Смоляков, Крушинський (Кушніренко, 56), Танковський, Козак (Шастал, 70), Грицук (Аріелсон, 56), Макуана, Будківський.
Дніпро-1: Кінарейкін, Адамюк, Сваток, Сарапій, Кравець (Мірошніченко, 68), Бабенко, Рубчинський, Гуцуляк, Піхальонок, Танчик (Пуріта, 90+2), Філіппов.
Попередження: Будківський (63), Шастал (85), Тейлор (90+1) – Рубчинський (20).