Шахтар – Чорноморець 3:0. Україна, 27-й тур. Звіт

Команди зустрічалися вдруге на арені «Лівий Берег» протягом тижня: у середу гірники обіграли одеситів, які виступали у ролі номінальних господарів, із рахунком 4:1.

2024-05-05 20:03

Головним героєм того поєдинку став 20-річний бразильський півзахисник донеччан Марлон Гомес, який уперше вийшов у стартовому складі й відзначився трьома забитими м’ячами.

У номінально домашній зустрічі гірники активно розпочали гру, фактично з перших секунд почали турбувати Данилу Варакуту ударами з різних дистанцій. Після пристрілки, за справу взявся Георгій Судаков, який ударом з-за меж штрафного забив гол. За декілька хвилин «оранжево-чорні» подвоїли свою перевагу – влучно пробив Данило Сікан, якій наздогнав у гонці бомбардирів Віталія Буяльского. Капітан «Динамо» трохи раніше забив свій 10-й гол у чемпіонаті «Колосу», який кияни обіграли із результатом 5:0.

Загалом упродовж першого тайму підопічні Маріно Пушича завдали сім ударів у площину воріт одеситів, натомість команда Романа Григорчука – жодного.

Другий тайм розпочався не так активно, як перший. Через кілька хвилин після перерви Артур Авагімян пробивав справа з гострого кута – Дмитро Різник обрав правильну позицію і потягнув. Трохи згодом Сікан випередив на м'ячі Варакуту під час перехоплення передачі Іллі Путрі з правого флангу оборони назад до штрафного, і голкіпер його збив. Арбітр призначив пенальті, який реалізував Кевін.

Одесити були близькими до того, щоб відіграти один м'яч. Васильєв після передачі Андрія Штогріна випередив Різника, але після удару півзахисника «моряків» м'яч пролетів поряд зі штангою. Непогані шанси створив собі Самсон Ієде, який замінив Авагімяна. Нігерійський нападник спочатку наніс дальній удар із правого флангу, а Микола Матвієнко підрізав м’яч, який пролетів повз ближню стійку. Згодом форвард «Чорноморця» розвернувся перед чужим штрафним із дальнім ударом в лівий нижній кут, але Різник парирував.

Під кінець гри Судаков міг оформити дубль, але пробив трохи повз ворота. В підсумку, «Шахтар» здобув перемогу та втримав відрив у чотири очки від «Динамо», з яким зустрінеться у наступному турі.

ШАХТАР – ЧОРНОМОРЕЦЬ – 3:0
Судаков (19), Сікан (22), Кевін (56, з пенальті).
Шахтар: Різник, Конопля, Ракицький, Матвієнко, Азарові, Криськів (Назарина, 82), Зубков (Швед, 74), Марлон (Степаненко, 74), Судаков, Кевін (Невертон, 74), Сікан (Егіналду, 68).
Чорноморець: Варакута, Путря, Салюк (Гучек, 63), Єрмаков, Брагару, Бойчук (Кузик, 46), Васильєв (Присяжнюк, 79), Шпорн, Бадібанга (Альваренга, 57), Авагімян (Ієде, 63), Штогрін.
Попередження: Зубков (73) – Салюк (59).