Україна, 2-й тур. Шахтар – Кривбас 1:0. Перша перемога Йовичевича

Гірники дотисли свого суперника наприкінці зустрічі після вилучення Микити Татаркова.

2022-08-28 17:13

Криворізький «Кривбас» провів другий матч у новому сезоні Прем’єр-ліги. У другому турі команда Юрія Вернидуба в гостях зустрічалась із донецьким «Шахтарем».

У порівнянні з стартовим поєдинком проти «Колоса» тренерський штаб червоно-білих зробив три зміни у основному складі: Стецьков вийшов замість Зотька у центрі захисту, Понєдєльнік та  Банада залишились у запасі, а замість них з перших хвилин з?явились Опанасенко та Хобленко. Дебют матчу пройшов у рівній боротьбі. «Шахтар» навіть забив, але гол не зарахували через офсайд.

Перший удар у матчі залишився за криворіжцями. Волошин пробивав з гострого кута, але Трубін впорався майже без проблем. Гірники відповіли потужним пострілом Михайличенка. Кутовий, виніс м?яча й Богдан першим був на підбиранні, але пробив набагато вище воріт.

Після контратаки Татарков віддавав м?яч на хід Устименку, який виривався майже віч-на-віч із Трубіним. Денис прийняв рішення пробивати одразу, але Матвієнко встиг заблокувати удар. «Шахтар» відповів у середині тайму. Криворіжці ледь не призвели собі проблеми власноруч. Сарнавський помилився із пасом захиснику, м?яч було перехоплено, вихід тет-а-тет, але Бондаренко із вбивчої позиції пробив поруч із дальньою стійкою.

На 32-й хвилині помилився й «Шахтар». Пішла атака 3 в 3, але Хобленко вирішив пробивати сам, й снаряд просвистів над поперечиною. В принципі йшла рівна гра. На 37-й хвилині у «Кривбаса» з’явилась супернагода, аби відкрити рахунок. Устименко потужно пробив з-за меж штрафного, Трубін парирував перед собою, а першим на добиванні був Волошин.

Назар пробивав сходу буквально з десяти метрів, але не зумів добре покласти корпус, й м?яч полетів вище поперечини. Донеччани знову відповіли тут же, коли після флангової передачі з меж карного майданчика пробивав Сікан. Але удар вийшов несильним й Сарнавський забрав сферу ще до лінії воріт.

Другий тайм розпочався з пожежі у карному майданчику гостей, коли Мудрик накрутив декількох захисників, але фінальний удар був заблокований. На 56-й хвилині пройшла контратака криворіжців: Устименко пробивав низом – Трубін на місці. Хвилинами раніше непогано стріляв з середньої дистанції Семенов – і знову Трубін виручив «Шахтар».

На 63-й хвилині біля воріт команди Юрія Вернідуба було дуже гаряче. Знову флангова атака, й знову скидка під удар. Одразу декілька захисників кинулись під м?яч й спільними зусиллями загрозу було відведено. «Шахтар» заволодів ініціативою, нарощуючи тиск на ворота Сарнавського. Ще важче захищатись стало гостям після вилучення Татаркова за друге попередження.

Залишившись у меншості, криворіжці майже одразу пропустили. Подача зі стандарту від Мудрика – помилка на виході Сарнавського, й удар з другого поверху від Бондаренка – 1:0!. Кінцівка гри пройшла на половині поля донеччан. У компенсований час напівмомент, аби врятувати гру, був у Банади, але удар головою відверто не вийшов. Натомість, свій ще один шанс мали й господарі, але Бондаренко після виходу один на один, влучив у стійку. Мінімальна перемога «Шахтаря», яка стала дебютною для Ігора Йовичовича на чолі гірників.

ШАХТАР – КРИВБАС – 1:0